29.04.13, 07:59Fot. Ryszard Hołubowicz/Wikimedia Commons

Ziobro bardzo mocno krytykuje wyrok uniewinniający Sawicką: "Ktoś musi tu kłamać: albo ja, albo sąd"

Podczas rozmowy w Radiu Zet Zbigniew Ziobro w bardzo ostrych słowach komentował wyrok uniewinniający Beatę Sawicką: "To wyrok kuriozalny i szkodliwy dla polskiego państwa. To, co podał sąd, nie odpowiada prawdzie, dlatego dziś wystąpię z wnioskiem o ujawnienie materiałów, bo to będzie najlepsze. Bo ktoś musi tu kłamać: albo ja, albo sąd (...) Nie ma już argumentu, że ujawnienie tych materiałów będzie ze szkodą dla postępowania, bo sprawa jest prawomocnie zakończona. Jeżeli ktoś będzie przeciwko ujawnieniu, to znaczy, że ten ktoś się boi prawdy w tej sprawie".

Ziobro powiedział, że zwróci się do obecnego szefa CBA o zezwolenie na opublikowanie akt.

Szef SP opowiadał na antenie jak sprawa z Sawicką się rozpoczęła: "na kurs dla członków rad nadzorczych zapisał się agent Tomasz Kaczmarek. Musiał stworzyć sobie pewną legendę. Tego się nie robi na papierze, tylko wchodzi się w pewne kontakty i środowiska, buduje się tożsamość, żeby później być wiarygodnym, móc pokazać, że gdzieś się było, że się kogoś zna - stwierdził. Potem na ten sam kurs zapisała się Beata Sawicka" - czytamy w dziennik.pl. "Ci ludzie się poznali, funkcjonowali razem. Chronologia zdarzeń nawet wyklucza to, co mainstream teraz opowiada (...) To była wiarygodna informacja, która uzasadniała uruchomienie operacji. Bo jeżeli mamy funkcjonariusza, który dowiaduje się, że jest grupa która chce kogoś odstrzelić, czyli zamordować, to ma położyć uszy po sobie i udawać, że nic nie słyszał? Nie, idzie do przełożonych i informuje o tym".

sm/dziennik.pl/Radio Zet

Komentarze

anonim2013.04.29 8:07
Przecie ten wyrok jest po to by Ziobro stanął przed TS. Kamiński ma sprawę w sądzie więc tez to go załatwia.Skoro jakiś sąd orzekł,że działali nilegalnie to Kaczyński ma nóż na karku i oto chodziło.
anonim2013.04.29 8:12
Polski wymiar sprawiedliwości skompromitował się już do reszty. A utajnianie dokumentów uwiarygodnia tylko tezę, że wyrok został wydany na polityczne zamówienie. Dodatkowo, skrzywdzona własną chciwością posłanka PO będzie ubiegała się o odszkodowanie z tego tytułu. I zapewne otrzyma, gdyż sądy wpisują się w kampanię polityczną utrwalającą negatywny wizerunek PiSu, aby tylko Polacy w następnych wyborach wybrali mniejsze zło. http://www.youtube.com/watch?v=VSsDvSYp-Hs http://www.swietlistedusze.(pl)
anonim2013.04.29 8:17
Teraz bedzie świetny interes z tego.Bierzemy łapówę,przekupujemy jakigoś tajniaka by nas nielegalnie nagrał i problem z głowy.
anonim2013.04.29 8:21
sędzia Paweł Rysiński zasłynął już z wielu kontrowersyjnych decyzji. Na przykład w czasie procesu lustracyjnego Lecha Wałęsy, który w dokumentach Służby Bezpieczeństwa figuruje jako tajny współpracownik ps. „Bolek”. Sąd pod przewodnictwem sędziego Pawła Rysińskiego jednak odrzucił wniosek o przesłuchanie świadków (osób biorących udział w 1992 roku w transporcie teczki „Bolka” z Gdańska do Warszawy), twierdząc, iż owi świadkowie nie wniosą do sprawy nic nowego. Z kolei sądząc w procesie FOZZ sędzia Rysiński złagodził kary wobec oskarżonych oraz zasądzone wobec nich grzywny. To także sędzia Rysiński zdecydował o tym, że w 2007 roku doktor Mirosław G. opuścił areszt za kaucją w wysokości 350 tys. złotych, ponieważ stwierdził, że prokuratura nie wykazała dużego prawdopodobieństwa, że doktor Mirosław G. dopuścił się umyślnego zabójstwa pacjenta.
anonim2013.04.29 8:40
Pani Sawicka może już odetchnąć - jest czysta jak kryształ.
anonim2013.04.29 8:47
@Artur Sawicka gadała,że chce kręcić lody no to agent Tomek się zgłosił.
anonim2013.04.29 8:52
Wyrok w sprawie Beaty Sawickiej jest kolejnym dowodem na fakty przedstawione w filmie pt. Układ Zamknięty. PRL-owskie i SB-ckie metody funkcjonują w dalszym ciągu w naszej polityce. Lechu Wałęsa i obecnie z jego namaszczenia PO miał ich wszystkich odsunąć od władzy a nie bratać się z nimi, stąd mamy w Polsce Układ Zamknięty.
anonim2013.04.29 9:19
@lar22 Sugerujesz,ze ubecy przewidzieli w latch 70 tych,że Wałęsa zostanie prezydentem po Jaruzelskim.
anonim2013.04.29 9:20
Platformersi swoim ludziom krzywdy zrobić nie dadzą. A takimi sprawami jak poczucie sprawiedliwości, to już dawno przestali się przejmować
anonim2013.04.29 9:43
@lar22 Sugerujesz,że ubecy przewidzieli kto będzie w opozycji juz w latach 60 tych.
anonim2013.04.29 10:10
@lar22: Który wyrok na Siemiątkowskiego? http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Siemi%C4%85tkowski Ty stary jesteś i taki durny?! Ja myślałem, że ty jakiś gimbus jesteś. Szacunek ...
anonim2013.04.29 10:11
@lar22 No ale czy spreparowali ci teczkę agenta wtedy,czy tez przewidzieli,że nie zostaniesz kims z pierwszych stron gazet więc nie ma co preparować.
anonim2013.04.29 12:49
I znowu komplikuje sprawę a to co się stało jest proste jak drut. Sawicka nie jest niewinna ii pewnie nie raz brała. Ale przez nieudolność cna kamińskiego jest bezkarni.