28.11.15, 09:54

Złota Piłka dla Lewandowskiego? Jest przeciek!

Robert Lewandowski najlepszym piłkarzem świata? Jeden z hiszpańskich dzienników dotarł do przecieku dotyczącego wyników plebiscytu Złotej Piłki FIFA. Oczywiście są to nieoficjalne informacje.

Wg hiszpańskiej gazety "El Mundo Deportivo" zdecydowanym zwycięzcą i zdobywcą Złotej Piłki ma się okazać niestety nie nasz Robert Lewandowski, ale argentyński gwiazdor Lionel Messi. Ikona FC Barcelony w głosowaniu ma uzyskać aż 414 punktów na 500 możliwych, dystansując wszystkich konkurentów.

Do tak zdecydowanej przewagi Messiego przyczyniło się oczywiście zwycięstwo jego klubu w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów, do którego poprowadził Barcę genialny piłkarz.

Na drugiej pozycji wg przecieku ma się zameldować Cristiano Ronaldo. Portugalczyk otrzymać ma jednak prawie dwa razy mniej punktów w głosowaniu, niż jego największy rywal. 

Wielu liczyło na to, że Robert Lewandowski, który w końcówce roku prezentuje wyborną formę (strzela jak natchniony w lidze niemieckiej, został królem strzelców eliminacji Euro 2016) znajdzie sie na podium plebiscytu. Jednak wg informacji "El Mundo Deportivo" trzecie miejsce ma przypaść Brazylijczykowi Neymarowi z Barcelony. Jeśli te dane okażą się prawdziwe, Lewandowski będzie musiał poszukać swojej szansy za rok. 

Złota Piłka FIFA to najważniejsze indywidualne wyróżnienie przyznawane w zawodowym futbolu. Nagroda powstała w 2010 roku z połączenia dwóch plebiscytów - nagrody dla piłkarza roku FIFA oraz plebiscytu organizowane przez francuski magazyn "France Football". Zwycięzcę wybierają trenerzy i kapitanowie reprezentacji narodowych zrzeszonych w FIFA, a także dziennikarze wyselekcjonowani przez francuskie pismo. Od czasu połączenia nagród wyróżnienie zdobywali tylko dwaj piłkarze. Trzykrotnie najlepszy okazywał się Lionel Messi, a dwukrotnie Cristiano Ronaldo. Czy rzeczywiście w tym roku Messi sięgnie po czwarty triumf? Przekonamy się 11 stycznia. 

emde/onet.pl

Komentarze

anonim2015.11.28 11:31
Jeszcze nie czas na Lewego , jeśli Polacy odpalą na euro a on zostanie królem strzelców to wygra w przyszłym roku. czego mu życzę