21.05.20, 16:41Fot. screenschot: Youtube-Prawicowy Internet

Znamy szczegóły działań prokuratury ws. ,,Zatoki Sztuki’’

Prokuratura Krajowa wydała oświadczenie, w którym informuje o powołaniu specjalnego zespołu śledczych, który zajmie się weryfikacją ustaleń Sylwestra Latkowskiego, jakie przedstawił w wyemitowanym wczoraj filmie „Nic się nie stało”.

-„Na polecenie Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro w Departamencie Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej wyznaczono trzech prokuratorów, którzy pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego dokonają analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego Nic się nie stało” – napisała PK w opublikowanym dziś oświadczeniu.

Prokuratorzy mają przeanalizować czy wszystkie pokazane w filmie zdarzenia o charakterze pedofilskim były przedmiotem postępowań karnych oraz przeanalizować ponownie umorzone postępowania.

Prokuratura potwierdza, że do sprawy „Zatoki Sztuki” powrócono w roku 2017, dzięki staraniom obecnego kierownictwa resortu sprawiedliwości, i skierowano do sądu akty oskarżenia:

-„Postępowanie, o którym mowa w filmie dotyczy zdarzeń mających miejsce w latach 2007-2015. Jednak dopiero w wyniku polecenia Prokuratora Generalnego z lipca 2017 r. doszło do intensyfikacji prowadzonych czynności oraz podjęcia kilku umorzonych spraw, których wynikiem było skierowanie aktów oskarżenia”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze

Krzysztof 2020.05.21 20:33
Dlaczego dopiero Ziobro dział po filmie skoro od 5 lat były reportaże,artykuły a nawet książka o tym?
J.P2020.05.21 19:40
Trzeba było film zrobić, bo inaczej Ziobro niemialby wiedzy w temacie. W 2015 roku reprterzy śledczy z TVN już o tym reportaże robili. Czy Ziobro reaguje tylko na kimatografie?
olekiempedalakaczke2020.05.21 19:22
a katopedofilow i rydzaka ciagle zlodziej , koleskaczegopedala chroni? czemu? Czemu to ja sie pytam? sami swoi: katopedofile, klamcy, zlodzieje i pedal naczelny.
AAAtomek2020.05.21 19:15
Pięć lat już Ziobro z PiS rzadzi, a dopiero teraz wyznaczył trzech prokuratorów do zbadania sprawy, którą gazeta wyborcza i tvn opisały 5 lat temu? A co zrobi Ziobro w sprawie kilkudziesieciu biskupow i ksiezy umoczonych w pedofilię i tuszowanie pedofilli?? może dzisiaj powoła ekipę 5 prokuratorów????? Nie zrobi tego! Kosciol to swieta nienaruszalna kast w tym kraju. Oni maja swiete rece i penisy!
KASTA2020.05.21 18:46
Ręce precz od Zupełnie Nadzwyczajnej KASTY Ludzi !
zaczęło się od stadniny w Janowie2020.05.21 17:29
W Trójce zamiast popołudniowego „Zapraszamy do Trójki” leci właśnie czwarta piosenka z rzędu. Powód: nie ma już kto prowadzić audycji.
katolicka kretynizacja polski2020.05.21 17:04
czyli przez 5 lat ziobrowa prokuratura nic nie zrobiła mając "mocne" dowody! państwo z tektury albo to co zaprezentował w filmie Latkowski to PiS na wodę fotomontaż...
"złota" młodzież czerwonych2020.05.21 17:03
ŻADNA REWELACJA! Prawda jest bardziej niż prozaiczna. Tzw. celebryci, dziatwa tych z "sałata", od zamierzchłych czasów PRL-u szukali wrazeń w Trójmiescie. W podziemiach Grand Hotelu w Sopocie działała "dyskoteka" i pokoje na godziny, w lokalach wzdłuż Wełtawy, w okolicach "żurawia", wszystko było do nabycia, dyskoteka na "wyścigach"... Trójmiasto było tanie dla zboków z Niemiec, Szwecji ... Kompletne dno, jak do tej pory, nie doczekało się ani "sekielskich", ani "wielkiej literatury", a Trójmiasto było i ciągle jest "anusem moralnym" Polski. Szczecin w niemniejszym stopniu. Pedofilia-homoseksualizm kwitł za przyzwoleniem "władz" bo wladza czerpala zyski. Nagle się okazuje, że pedofilia-homosekualizm pomiędzy księżmi to NIC w porównaniu z syfem moralnym "szyszek" partyjnych PRL-u, ich ulubionych celebrytów, ich dziatwy "złotej" a raczej czerwonej. Zrobić wielkie pranie - publicznie. Nudnych jest kilku księży i kilku biskupów, nagle się okaże, że ci różni "wojewódzcy" (typowo żydowskie nazwisko), jego poprzednicy, czerwona dziatwa; michniki, kuronie to kompletny syf moralny HIPOKRYCI.
Olej2020.05.21 16:52
Jak na razie wszyscy ,,zainteresowani'' się odcinają, aż słychać i czuć. Swoja drogą i refleksją do jakiego ścierwostwa człowiek jest zdolny gdy puszczają mu hamulce bezkarności ??? A my prowincjonalni, obśmiewani, chodzimy do naszych codziennych udręk, walczymy o chleb nasz powszedni, niejednokrotnie nasze dzieci wgapione w ekrany chcą tego wielkiego świata, ciągnie ich błysk świateł, obfitość pieniędzy i luksusu. A to wszystko jest lipa ! Nic z prawdziwym życiem nie mające wspólnego. Pustka. Dopiero w odpowiednim wieku człowiek się łapie, że chciałby wstawać o świcie, iść w pole, natyrać się jak koń, wrócić do domu, do ciepłej kochanej kobiety, dzieci, obsiadających kolana i łapiących za szyję żeby zwrócić swoją uwagę, wspólnie jeść obiad, rozmawiać, a gdy wieczór, myśleć o dniu następnym, słuchać ciszy domu i patrzeć na śpiące dzieci. Zwykłe życie, którego coraz mniej, które rozpuszczone w ułudzie, w zbluźnieniu wartości Boskich i ludzkich.
Ewa2020.05.21 17:39
Pięknie to ująłeś, takie wypowiedzi wśród tych lewackich, bezbożnych poszczekiwań, to miód dla duszy człowieka.
krzysztof2020.05.21 19:24
Masz rację. Sprawa znana jest od lat,chyba z 5 lat temu czytałem o tym w Gazecie niedawno na Onecie.Prokuratorzy i policja od lat tuszowali sprawy i udawali że nic sie tam nie dzieje.Dobrze że Ziobro wreszcie po filmie zareagował,bo po reportażach w Gazecie i Onecie nie chciał.