Dziś do Torunia zjeżdżają radiosłuchacze Radia Maryja w związku z obchodami 26. urodzin rozgłośni. To Polacy z całego kraju – zarówno z Zakopanego jak i chociażby Gdańska. Ks. dr Leszek Jażdżewski, duszpasterz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie powiedział:

Jedziemy w nastrojach radosnych, bo to są urodziny Radia Maryja. Jest taki zwyczaj na Kaszubach, że kiedy ktoś obchodzi urodziny, to do niego się przyjeżdża, składa się życzenia, aby się z nim cieszyć i radować”.

Z kolei jedna ze słuchaczek, pani Longina Wiśniewska powiedziała:

Do Torunia jeździłam, ale nigdy nie na urodziny Radia Maryja. W związku z tym postanowiłam w tym roku, że na 26. urodziny chcę być właśnie w tej rozgłośni, która daje tyle radości i tyle wiedzy. Dla mnie jest to kuźnia ewangelizacyjna”.

Pani Krystyna Koralewska z Wrocławia powiedziała z kolei:

Gdyby nie Radio Maryja, to ja bym nie miała po co żyć. Dzięki Radiu Maryja, można powiedzieć, powróciłam do wiary. Bo moja wiara była tak płytka, taka niedzielna. To jest moja siła, moja nadzieja, moja miłość właściwie, bo nie potrafiłam już żyć”.

Biskup Wiesław Śmigieł, który jest biskupem nominatem diecezji toruńskiej podkreślił z kolei:

Ono niesie Jezusa Chrystusa, niesie Ewangelię, niesie Dobrą Nowinę i w tym wymiarze to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła”.

Obchody rocznicowe rozpoczęły się modlitwami i koncertem. Pojawić mają się również ministrowie i parlamentarzyści. Uroczystości mają miejsce w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema oraz wokół niej. W programie przewidziano między innymi modlitwę różańcową, Koronę do Miłosierdzia Bożego, koncert pieśni religijnych oraz patriotycznych i oczywiście również uroczystą Mszę świętą, której początek zaplanowano na godzinę 16.

W Toruniu pojawić ma się m.in. szef MON Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro czy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

dam/radiomaryja.pl,PAP