O sprawie pisze węgierski portal Remix News.

- „(Niemcy w ciągu ostatniej dekady) wdrożyły katastrofalną politykę energetyczną, zamykając swoje elektrownie atomowe, karząc górników i producentów energii, a następnie dramatycznie zwiększając swoją zależność od rosyjskiego gazu i ropy”

- przypominają dziennikarze.

Teraz niemiecka polityka zderzyła się z rzeczywistością rosyjskiej agresji, w konsekwencji czego, wedle niemieckich ekspertów, kraj ten „zmierza do gigantycznego kryzysu gazowego, który nastanie tej zimy”.

Wedle Remix News ratunkiem ma być wymuszenie przez Unię Europejską na takich państwach jak Węgry „dzielenia się” gazem z krajami takimi jak Niemcy. Autorzy artykułu przekonują, że „inne państwa mogą chcieć przejąć węgierską tanią rosyjską ropę i gaz, jednocześnie udając, że Węgry są tym złym”.

Portal cytuje szefa EPL Manfreda Webera, który domaga się wsparcia dla Niemiec, które w dużej mierze przyczyniły się do obecnego kryzysu energetycznego.

- „Europa pilnie potrzebuje decyzji dotyczących wiążącej solidarności energetycznej”

- oświadczył Weber.

- „Potrzebujemy wiążących mechanizmów, jak solidarnie poradzić sobie z gazem, który jest w zbiornikach magazynowych, żeby każdy nie patrzył tylko na siebie. Jesienią, kiedy sprawy staną się naprawdę poważne, te mechanizmy muszą działać”

- dodał.