Na serio i bez ironii. Wierzę, że Jerzy Popiełuszko powie teraz Jerzemu Urbanowi jaka była i jest Prawda. Ufam, że będą mieli teraz dużo czasu na pogawędki” – napisał jezuita w mediach społecznościowych.

Wpis ks. Kramera wywołał spore kontrowersje i lawinę komentarzy. Internauci przypominali chociażby cytat z Pisma Świętego mówiący o tym, że pomiędzy zbawionymi oraz tymi, którzy zbawienia nie dostąpili „zionie ogromna przepaść”.

„Cnotą jest przypominanie o Bożym Miłosierdziu w celu pragnienia nawrócenia tych, którzy pobłądzili. Mówienie o Bożej Miłości przy jednoczesnym ignorowaniu grzechu łotra i deptaniu cierpienia ofiar jest niebezpiecznym sentymentalizmem plującym Prawdzie w twarz” – napisał w social mediach kapłan archidiecezji poznańskiej ks. Daniel Wachowiak.

Jerzy Urban w czasach komunistycznej dyktatury organizował w reżimowych mediach istne seanse nienawiści wymierzone w działalność duszpasterską kapelana „Solidarności” ks. Jerzego Popiełuszki. Kapłan został porwany i w sposób bestialski zamordowany jesienią 1984 roku.