- Łódzki adwokat Paweł K. jest oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku we wrześniu 2021 r. Na trasie Barczewo-Jeziorany zginęły dwie kobiety w momencie, gdy kierujący mercedesem mecenas zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym audi 80. Jak wykazały badania, w krwi prawnika znajdowały się śladowe ilości kokainy – przypomina portal niezalezna.pl.

O wypadku, w którym zginęły dwie kobiety, adwokat stwierdził w mediach społecznościowych, że "to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach i między innymi dlatego te kobiety zginęły". Jak się dowiadujemy nie było to jedyne jego przewinienie.

Za wypowiedź o "trumnach na kołach" Paweł K. został przez sąd dyscyplinarny łódzkiej Izby Adwokackiej zawieszony na okres 16 miesięcy w wykonywaniu czynności zawodowych. Ponadto za przekroczenie znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości wymierzono mu karę finansową w wysokości 8,4 tys. zł oraz obciążono kosztami postępowania. Na tym jednak nie koniec, ponieważ Pawła K. za obrazę sędziów Sądu Apelacyjnego w Łodzi został ukarany przez sąd dyscyplinarny. Po tym, jak Paweł K. umieścił niewybredny komentarz o sędziach w internecie, sąd korporacyjny wymierzył mu grzywnę ok. 28 tys. zł i „zakazał na pięć lat szkolenia aplikantów”. Ma ponadto przeprosić sędziów.