07.10.20, 16:09Fot. screenshot - YouTube ( WORLD.MINDS)

A. Nawalny o b. kanclerzu Niemiec: ,,Pachołek Putina''

Rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, na którego życie latem przeprowadzono zamach, udzielił wywiadu dla niemieckiego dziennika „Bild”. Wezwał europejskich polityków do podjęcia zdecydowanych kroków przeciwko rosyjskim oligarchom. Odniósł się również do postaci byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, którego określa „pachołkiem Putina”.

Aleksiej Nawalny wezwał Unię Europejską do nałożenia sankcji na rosyjskich oligarchów zaangażowanych w próbę jego otrucia. W rozmowie z niemieckim dziennikiem stwierdził, że kremlowskie elity w ciągu tygodnia „kradną miliardy”, a weekendy spędzają w „berlińskich kawiarniach”.

Krytyk Kremla stanowczo ocenił też byłego kanclerza Niemiec Gerharda Schrödera, który prywatnie ma być przyjacielem Władimira Putina. Według Nawalnego polityk, który „spekulacjami” nazywał informacje o próbie otrucia, jest przekupionym „pachołkiem Putina”.

Aleksiej Nawalny wciąż utrzymuje, że zamach na jego życie został wykonany z polecenia Kremla.

kak/IAR, tvp.info.pl

Komentarze

oficer LWP2020.10.8 11:12
i już żydek nawalny jest wielkim autorytetem pisiorstwa
Szamasz2020.10.8 11:26
Żydek nie żydek i tak lepszy od zamordysty Putina, który wyhodował neobojarów - miliarderów a w samej Rosji bieda, smród i ubóstwo. Biedny kraj, biedni ludzie, u których rozum kształtowany jest od dziecka batogiem i kłamstwami.
taro2020.10.7 20:45
gdzie wredny,czerwony szwab jak schröder moze byc bardziej czerwienszy?tylko w moskwie. To samo jest z merkel i 1/2 poslow w bundestagu, beda pierd...ic o wolnosci,demokracji,o niemczech,narodzie niemieckim,a podpisuja wszystkie dokumenty do stworzenia czerwonej europy.
imie twoje2020.10.8 11:14
ten człowiek zarabia rocznie tyle ile ty pachołku żydostwa wraz z całą swoją gojowska rodziną nie zarobisz przez 10 lat i zapewniam ciebie, że na cały PIS wraz z tobą leje ciepłym moczem śmiejąc się takich jankeskich sługusów
Szybka Randka2020.10.7 17:02
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.erooo.pl ______________________-------------------------- i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!