15.06.21, 20:07Fot. screenshot - YouTube ( The John-Henry Westen Show)

,,Aborcja to też sprawa mężczyzn!’’. Mężczyźni przeszli ulicami Waszyngtonu

W sobotę w Waszyngtonie odbył się marsz „Dumy” LGBT, w którym udział wzięła wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamala Harris. Skrajnie lewicowym środowiskom odpowiedzieli amerykańscy katolicy. Tego dnia w stolicy odbył się też Marsz Mężczyzn, którzy z różańcami w rękach manifestowali swój szacunek do ludzkiego życia.

Stany Zjednoczone są wyraźnie podzielone na zwolenników dwóch cywilizacji, o których mówił św. Jan Paweł II – cywilizacji życia i cywilizacji śmierci. W sobotę ulicami Waszyngtonu przeszły dwa marsze. W jednym szli zwolennicy rewolucji obyczajowej, a razem z nimi pierwszy raz w historii wiceprezydent USA. Drugi marsz też był historyczny. To pierwszy całkowicie męski marsz pro-life pod hasłem „Skończmy z mordowaniem naszych dzieci”.

Około 300 mężczyzn wyraziło swój sprzeciw wobec mordowania nienarodzonych dzieci. Najpierw manifestowali przed kliniką, w której dokonuje się aborcji, aby następnie przejść pod Biały Dom.

Organizatorzy wskazywali na rolę mężczyzny w powołaniu dziecka do życia i późniejszej trosce o to życie. Ks. Stephena Imbarrato odniósł się do Księgi Rodzaju wskazując, że w kwestii aborcji mężczyźni niczym biblijny Adam próbują zrzucić winę na kobietę.

- „Mężczyźni muszą powstać i stanąć w obronie kobiet, starać się chronić kobiety przed zranieniem i oczywiście chronić najsłabszych, nasze dzieci. (...) Każda aborcja rani kobietę, a mężczyzna bierze udział w każdej aborcji, więc myślę, że przemysł aborcyjny, kultura śmierci, chcą marginalizować mężczyzn i mówić im: To nie twoja sprawa

- mówił.

Ks. Charles Pope wezwał natomiast do pokuty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena. Podkreślił, że martwi się o życie wieczne urzędników przyczyniających się do śmierci dzieci.

- „Proszę, posłuchajcie Kościoła, słuchajcie Pana. Chrońcie życie od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci. Nie bójcie się. Jest nas tutaj wielu, którzy udzielą wam wsparcia i zachęty”

- wzywał kapłan.

kak/lifesitenews.com, DoRzeczy.pl

Komentarze

Konrad Józef Turzyński2021.07.14 10:12
Dlaczego tylko katolicy? Inni chrześcijanie mają te same 10 przykazań, chociaż niektórzy inaczej je numerują. W Toruniu na doroczne marsze dla życia i rodziny wśród duchownych regularnie przychodzą także ksiądz prawosławny i pastor ewangelicko-augsburski.
gwno wiecie o aborcji pier***eni ru**acze2021.06.16 12:43
jw.
MaxFiend2021.06.16 12:12
To nie jest sprawa mężczyzn tylko wyłącznie niezależna decyzja kobiety o sobie, swoim ciele i płodzie, które to ciało utrzymuje przy życiu. Do tego nie jest jej potrzebny żaden mężczyzna i jego "sprawy". Takie marsze to typowa demonstracja męskiego chciejstwa dominacji nad kobietą.
Golfstrom2021.07.9 10:59
Tak, kobieta ma prawo do swojego ciała. I tylko do SWOJEGO. Ciało dziecka to INNY CZŁOWIEK - inne DNA, odrębny mózg, odrębne serce. Nikt, także kobiety, NIE MAJĄ PRAWA pozbawiać życia innego człowieka! Nowoczesna, świadoma i wolna kobieta może współżyć seksualnie tak, żeby nie zajść w ciążę.
lewackie czochradełko2021.06.16 9:33
ich plemniki są przegrzane i bez ruchu - nie nadają się do zamrożenia
no comment - no mercy2021.06.16 7:48
jest to prawo człowieka
Pan jezus nas kocha2021.06.16 10:25
co jest prawem człowieka - to że od najmłodszych lat w klasie są jedna albo dwie najładniejsze dziewczyny i wiedzą od najmłodszych lat że się wszystkim podobają - a potem wspólnota miłosierdzia ma problem żeby zmusić je do bycia własnością męża bo będą dziwkami?
Fałszywy Prorok 6662021.06.16 7:30
Znowu o tym gównie kłamiecie - niczym żołnierz idący na wojnę co kłamie że idzie by służyć ojczyźnie. Sami sobie frajerzy rasy europejskiej gotujecie ten los wierząc że żeby była miłość to kobieta musi cię wybrać a ty musisz być miłosierny i nie patrzyć na jej doświadczenie
Andrzej2021.06.16 7:19
To są prawdziwi mężczyźni, bronią życia ludzkiego oraz biorą odpowiedzialność moralną za nienarodzone życie dzieci. BRAWO !
Anonim2021.06.16 8:52
Gadac o milosci do czegos, czego sie nie widzi, to kazdy cymbal potrafi. Gorzej z placeniem alimentow. Gdyby dobrze sprawdzic, to znalazloby sie kilku uchylajacych sie od placenia alimentow wsrod tej meskiej holoty broniacej nienarodzonych.
MaxFiend2021.06.16 17:29
Sami sobie dzieci urodzą tą odpowiedzialnością moralną, czy chcą do tego siłą zmuszać kobiety? :-D
Damian Szymczak-Leszno2021.06.16 6:58
Oczywiście, że aborcja to też sprawa mężczyzn. Jak najbardziej ich sprawa. Kobiety, które brały udział jesienią w tych marszach dały przykład swej pogardy dla ojców, pokazując, że są dla nich niczym, że nie mają według nich żadnych praw do dziecka. Natomiast ja bym się do tego marszu z tekstu nie przyłączył. Ze względu na tego bezczelnego księdza. Tak, bezczelnego feministę. Niestety nie on pierwszy we współczesnym kościele dokonuje interpretacji Pisma Świętego. To nie Adam zwalał winę na Ewę, to ona była winna złamania nakazu Pana. Niestety część kościoła, jak widać, na przykładzie tego księdza toczy rak feminizmu i mizoandrii. Nic nie usprawiedliwia kobiety, która zabija swe dziecko, nic! I wiele z nich usiłuje obarczyć tą winą mężczyzn. Nie, to nigdy nie jest wina mężczyzny-to decyzja i grzech kobiety. Niestety niegodne słowa tamtego kapłana pokazują jak bardzo upadło wielu księży.
CBNV2021.06.16 6:35
Przecież to ich wybór. Jeżeli te dziadki zajdą w ciążę to nie muszę dokonywać aborcji.
Ruch Wolnych plemników2021.06.16 6:07
nigdy więcej do Pochwy
Tęczowy POstęp2021.06.15 23:14
Żądamy prawa mężczyzn do aborcji !
Anonim2021.06.15 23:20
A co Wam będą usuwać?
Wania Antonim nie POnimajesz2021.06.16 7:47
zwieracz i pełne żółci lewackiej jelito grube
Anonim2021.06.15 22:51
Panie Boże niech to hasło "Aborcja to też sprawa mężczyzn stanie się hasłem ogólnoświatowym:.