26.08.19, 06:30fot. archidiecezja krakowska

Abp Marek Jędraszewski: ,,Tęczowa zaraza''? Trafne słowa

"Okazało się, że słowo "zaraza" niezwykle trafnie określa problem kulturowy, z którym przychodzi nam się dzisiaj zmagać" - powiedział abp Marek Jędraszewski. W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" krakowski hierarcha mówił o zagrożeniu ze strony ideologii LGBT.

 

Metropolita odniósł się do swojej głośnej i trafnej wypowiedzi z początku sierpnia. "Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska - nie czerwona, ale tęczowa" - mówił w jednej z homilii.

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci" hierarcha w pełni podtrzymał tę ocenę.

"Sytuację zagrożenia współczesnymi ideologicznymi kłamstwami widziałem już stosunkowo dawno, to rozeznanie dojrzewało we mnie od dobrych kilku lat" - wskazał.

"Samo sformułowanie o "tęczowej zarazie" powstało podczas homilii w kościele Mariackim, jako parafraza słów wiersza poety powstańca. Paradoksalnie okazało się, że słowo "zaraza" niezwykle trafnie określa problem kulturowy, z którym przychodzi nam się dzisiaj zmagać" - dodał.

"To biologia, a zatem nauka par excellence, stwierdza, że człowiek to albo kobieta, albo mężczyzna i tylko ze związku kobiety i mężczyzny może się zrodzić potomstwo. To jest tak oczywiste, że jeszcze kilka lat temu wydawało się, że nie sposób tego podważyć. Szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum okazuje się jednak nie mieć granic" - dodał hierarcha.

Stwierdził też, że środowisko LGBT samo potwierdza, iż miał rację. Dowodzi tego na przykład sytuacja z Poznania, gdy homoseksualista podczas jakiegoś homoerotycznego wiecu symulował poderżnięcie gardła arcybiskupowi.

Hierarcha zauważył następnie, że jest wdzięczny prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nie tylko za to, że stanął publicznie w jego obronie w obliczu wielkich medialnych ataków, ale także przez to, że Kaczyński chce współdziałać z Kościołem w obszarze walki z zagrożeniem LGBT.

"Jestem wdzięczny za te słowa nie tylko dlatego, że chodzi tu o moją osobę, lecz przede wszystkim dlatego, że prezes dostrzegł w tym, co powiedziałem, wielkie i nieustanne zmagania Kościoła katolickiego w Polsce o obiektywne dobro instytucji małżeństwa i rodziny. Tutaj widzę płaszczyznę dobrej współpracy między Kościołem a państwem" - powiedział arcybiskup.

Metropolita pytany o relacje Kościoła z władzą przyznał, że bywa różnie, bo na przykład w sprawie aborcji nie ma porozumienia. "Z drugiej strony, jakże nie witać z radością zaangażowania obecnych władz, mającego na celu budowania solidaryzmu społecznego i stwarzania równych szans rozwoju dla wszystkich obywateli mieszkających w różnych, niekiedy dotąd zaniedbanych gospodarczo regionach Polski?" - pytał.

Arcybiskup wyraził też nadzieję, że dojdzie do "przebudzenia całego społeczeństwa katolickiego, duchownych i świeckich".

bsw/sieci

Komentarze

Albert2020.02.3 15:22
Jędraszewski i Pawłowicz - najjaśniesza para polskiej prawicy. Wręcz wizytówka.
Marek2019.08.27 10:39
Największy w polskim episkopacie. Wielka postać na miarę męża stanu.
Intek2019.08.27 8:45
najbardziej lubię jak lewak umiera i prosi o Ostatnie Namaszczenie, jaki jest ubaw jak mówię mu że przecież uważasz że to pedofile, to mam ci go sprowadzić? i umiera w samotności, oj lewacy jacy wy tempi :)
Jerzy2019.08.26 18:32
Arcybiskup wyjątkowo trafnie, jak nikt dotąd w Polsce i Europie, określił ideologię LGBT. Przypominam, że nie człowiek, a jego czyny homoseksualne są obrzydliwością w oczach Pana Boga- (Rz.1;26-28, 1Kor.6;9, Kpł.20;13).
Foster2019.08.26 16:30
Kiedyś czerwona zaraza i narodowa zaraza wezmą się za łby, a czarna zaraza zaprzeczy, że kiedykolwiek nawoływali do nienawiści.
anonim2019.08.26 16:06
ateusz to pospolity MATOL
anonim2019.08.26 16:05
Przesylam wyrazy szacunku i pozdrowien dla abp Jedraszewskigo to prawdiwy Polski kaplan sto lat sto lat
andrzejhahn32019.08.26 18:28
1000 lat w piekle dla tego nieroba i pasozyta spolecznego jedraszewskiego
Nick2019.08.26 19:19
Kolejny "patriota", który nie potrafi napisać poprawnie jednego zdania w języku polskim. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
andrzejhahn32019.08.26 14:42
nie ma wiekszej zarazy jak ty jedraszewski i tobie podobne nieroby koscielne czyli pasozyty spoleczne
Pomy2019.08.26 14:21
Chciałbym aby ten co to mówi o tej zarazie sam na nią zachorował - może trzeba by się modlić o to by zobaczył jak czuje sie człowiek gdy słyszy takie słowa . Nic nie przeżył sam i mówi o Bogu obyś sam się rozchorował
Luzifer - eine kleine jüdisch läuse2019.08.26 12:33
Majne name yst 𝐋𝐮𝐳𝐢𝐟𝐞𝐫-𝐀𝐫𝐨𝐧 𝐇𝐞𝐫𝐬𝐳𝐟𝐞𝐥𝐝 i jestem 𝐬𝐜𝐡𝐞𝐢𝐬𝐬𝐞𝐣𝐮𝐝𝐞. Tyle tylko znam niemieckiego. Szuflowalem szajs w chlewni u Hansa potem szparagi u Helgi. Dzisiaj mam arbeitslosengeld malo ale co mam zrobic.
Martin Niemöller, 1892-19842019.08.26 12:00
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem. Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą. Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą. Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem. Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
Joanna2019.08.26 16:02
Kiedy przyszli deprawować moje dzieci,...wmawiali, ze nie ma zagrożenia ,...
Urszula2019.08.26 10:24
Księża z poznańskiej kurii utrudniali śledztwo w sprawie proboszcza pedofila. "Księża z poznańskiej kurii robili wszystko, by nie pomóc prokuraturze w sprawie proboszcza oskarżanego o pedofilię - wynika z ich zeznań, do których dotarła "Wyborcza". Ostatecznie śledczych zablokowała Prokuratura Krajowa." Kruk krukowi oka nie wykole.
Luzifer®2019.08.26 9:36
Stary xuj, Darth Jedraszewski, szaman ziejacy nienawiscia. W piekle bedzie niewolnikiem.
Nick2019.08.26 10:29
A diabli zrobią mu z tyłka dolinę tęczy.
Boholt2019.08.26 9:24
Nie ma to jak wielcy teoretycy rodziny, pożycia i prokreacji, którzy żadnej rodziny zakładać nie mogą, pożycie maja zakazane, a prokreowanie wzbronione, ale wybitnie wiedzą, jak wolno, a jak nie wolno się bzykać, i kto z kim może, a komu nie wolno.
Brexit2019.08.26 9:19
"Sytuację zagrożenia współczesnymi ideologicznymi kłamstwami widziałem już stosunkowo dawno"? Jeśli coś tu jest zagrożone, to nie żadne "obiektywne dobro instytucji małżeństwa i rodziny", tylko patriarchalny porządek świata. A chwieje się od ponad dwustu lat — dzięki ruchom społecznym, rewolucji przemysłowej i kapitalizmowi. W "porządku Bożej natury", którego broni i za którym tęskni pan Jędraszewski, role były rozpisane i nienaruszalne. Z grubsza chodziło o to, że chłop to chłop, a baba to baba i mają słuchać biskupa. Chłop zarabia, a baba siedzi w domu z dziećmi. A przede wszystkim siedzi cicho. Ale to się zmienia. Kobiet nie można już bezkarnie publicznie klepać po tyłku, a geje już nie muszą żenić się z kobietami, jeśli chcą założyć rodzinę. Wg Jędraszewskiego jest to "Szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum". Tymczasem kiedy ojciec przy stole wyśmiewa "pedałów", a syn zbiera się na odwagę i mówi: "Tato, ja też jestem gejem", to faktycznie Jędraszewskiemu coś zagraża. Kiedy na męskie zaloty kobieta odpowiada: "Miło mi, ale interesują mnie kobiety", nie jest to może najbardziej komfortowe, ale nie jest to też powód, by sięgać po nienawiść i narzędzia politycznej nagonki. Ale pan Jędraszewski tego nie rozumie i to jest właśnie odrzucenie rozumu.
bezlitosny internauta2019.08.26 9:14
Szczecin. W niedzielę 25 sierpnia w wielu miastach w Polsce odbyła się druga edycja 𝐚𝐧𝐭𝐲𝐩𝐞𝐝𝐨𝐟𝐢𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 akcji "Baby Shoes Remember". Jej uczestnicy wieszali na kościelnych bramach dziecięce buciki, aby zaprotestować przeciwko ukrywaniu czynów pedofilskich przez władze Kościoła. W Szczecinie akcji przeciwstawił się radny Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Matecki.
emeryt2019.08.26 9:40
I znowu tuszujecie, ukrywacie i de facto chronicie 99,55% pedofilii. Typowe jak dla złodziejaszków darcie ryja "łapaj złodzieja"
MediuM2019.08.26 9:14
LGBT w Niemczech już jest, tylko dlaczego na niemieckich portalach w Polsce nie piszą nic o wczorajszej manifestacji w CHEMNITZ po wyroku na "gościa" za zabójstwo młodego Niemca. Moje posty nie ukazują się pod przykrywką rasizmu i mowy nienawiści. Dlaczego przeciętny obywatel w Polsce nic nie wie o nastrojach społecznych u zachodniego sąsiada. Polska obroni się przed zarazą ale głosujmy na PIS - PO ściągnie nam gorsze nieszczęścia. Może FRONDA napisze o nastrojach w Niemczech?
bogdanus2019.08.26 9:12
PIS nie jest idealny ale na dzień dzisiejszy jest jedyną siłą, bronić KK i walczyć z neomarksizmem, dlatego głosuje na PIS a nie na słabe partie z dwuznacznym niejasnym programem.
JS2019.08.26 9:09
Mik To proste. Bo się boją ! Cedzą komara i jak uczeni w piśmie zastanawiają się tak: jak powiemy to, to powiedzą o nas tak jak powiemy tamto, to powiedzą o nas tak Nie wiemy co powiedzieć Pozdr.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.26 8:55
Jędraszewski całkiem już postradał rozum. Tylko leczenie psychiatryczne na oddziale zamkniętym...
anonim2019.08.26 16:42
Dlaczego jednokomórkowy zboku używasz angielskiego słowa gej. Używaj polskiego pederasta, które pięknie definiuje twoje śmierdząco - brązolubne zboczenie. Widocznie sperma, którą systematycznie pompują ci od tylca dotarła w końcu do twojego łba i uszkodziła ci tą jedyną komórkę, którą posiadasz, ty głupia amebo. Brzydzę się tym, że muszę dzielić z taką kreaturą jakiekolwiek wspólne mianowniki, jak chociażby Polski język,którego choć trochę się wstydzisz. Dla mnie jesteś pedalskim trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.
Mik2019.08.26 8:52
Dlaczego Abp Polak , kard. Nycz i abp Głudź (flaszka) nie zajęli oficjalnego stanowiska w sprawie wypowiedzi abp Jędraszewskiego ? Dlaczego milczą ?
JS2019.08.26 9:09
To proste. Bo się boją ! Cedzą komara i jak uczeni w piśmie zastanawiają się tak: jak powiemy to, to powiedzą o nas tak jak powiemy tamto, to powiedzą o nas tak Nie wiemy co powiedzieć Pozdr.
JS2019.08.26 8:43
Piotr Jeżeli masz na myśli trole to tak, jest to portal nieszczęśników, którzy pchają się do piekła jak muchy do odchodów. Pozdr.
krzysztof2019.08.26 8:42
LEWACY ATEIŚCI ZBOKI GINIECIE WIDZICIE SWÓJ KONIEC W PIEKLE I WIECIE ŻE TO JEST OKRUTNIE BOLESNE URATOWAĆ WAS MOŻE TYLKO NAWRÓCENIE INACZEJ DIABEŁ CZEKA SMOŁA SIĘ GOTUJE
Albert2020.02.3 15:21
Tylko katolicy trafiają do piekła.
sroka2019.08.26 8:26
Abp Marek Jędraszewski: ,,sekta katolicka to zaraza''? Trafne słowa.
Piotr2019.08.26 8:24
Portal nieszczęśników.
JS2019.08.26 8:17
Będę bronić Kościoła Powszechnego (Katolickiego) jednak jeżeli sam siebie nie oczyszcza należycie to niestety ale muszę obiektywnie spojrzeć na to co się w nim dzieje, w Kościele hierarchicznym i jak najdokładniej i rzeczowo nazwać rzeczy po imieniu. Nie mnie osądzać ale trzeba zachować trzeźwe myślenie i wzorować się na zdrowej nauce Jezusa, Apostołów. Prawda jest tylko jedna ! Pozdr.
Hak Ci w smark2019.08.26 8:10
Jędraszewski to chyba największy hipokryta polskiego kościoła. Sam stawał w obronie pedofilów i gwałcicieli. Nie ważne było dla niego, że ktoś cierpiał byleby bronić degeneratów ze swojej sekty. Widzi w LGBT odbicie własnych dysfunkcji stad ta agresja.
Polak2019.08.26 8:00
Módlmy się za Abp Jędraszewskiego. Dziękuję za te słowa.
Gość2019.08.26 8:12
Módlmy się, aby bóg kopsnął mu rozumu.
anonim2019.08.26 17:31
o rozum dla ciebie trzeba się modlić,
Polak2019.08.26 7:53
Proszę jak łatwo można zmienić temat i przejść z pedofilii w kościele na LGBT , z lotów Kuchcińskiego na loty opozycji czy z afery farmy trollów w resorcie ziobry na opluwanie Brejzy!
edi2019.08.26 8:01
lepiej się odwróć od Platformy Oszustów bo 13 października BĘDZIE ŁOMOT twoich idoli POKOlei POKOnanych
JS2019.08.26 7:53
Niestety, pijaństwo nikotynizm też można nazwać zarazą.Rozprzestrzeniły się w tempie zarazy, zwłaszcza wtedy gdy spadła ich cena. Niszczą one zdrowie, więzi, rujnują rodziny a bogacą producentów. Alkohol sam w sobie nie jest zły, świadczy o tym przemienienie wody w wino przez Jezusa. Ale dzisiaj Jezus nie przemieniłby wody w wódkę. Pozdr.
Jarek2019.08.26 13:28
Winem też się możesz upodlić. Nie koniecznie wódką. Jak mawiał Zagłoba: "zawsze mówiłem, że gorzałka jeno tęgiej głowie służy"
edi2019.08.26 7:53
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!! WOJNA TRWA - w 1683 r. - POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM ISLAMU - w 1920 r. POLSKA URATOWAŁA EUROPĘ PRZED ZALEWEM BOLSZEWIZMU - w 2019 r. POLSKA URATUJE ŚWIAT PRZED ZALEWEM GENDER, LGBT itp. BÓG HONOR I OJCZYZNA !! JEZUS JEST PANEM POLSKI, MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI - POLACY TO MĄDRY NARÓD - SURSUM CORDA !
edi2019.08.26 7:52
"Środowiska lewicowe zaprzeczają, że istnieje ideologia LGBT… Jednak również komuniści twierdzili, że komunizm nie jest ideologią, że opiera się na nauce." - Wiemy z nauk empirycznych i z Objawienia, że człowiek istnieje jako mężczyzna i kobieta. To jest prawda, którą podważa ideologia LGBT. Gdy są mężczyźni i kobiety, są również narody, także Naród Polski, z własną tożsamością, językiem, kulturą, historią. To nie LGBT stworzyło Polskę i nie LGBT może sprawić, że ona będzie nadal trwać. LGBT nie może również ocalić ludzkości! Dlatego że ta ideologia jest atakiem na rodzinę, społeczeństwo i państwo. - zaznaczył ks. kard Mueller
edi2019.08.26 7:51
"To biologia, a zatem nauka par excellence, stwierdza, że człowiek to albo kobieta, albo mężczyzna i tylko ze związku kobiety i mężczyzny może się zrodzić potomstwo. To jest tak oczywiste, że jeszcze kilka lat temu wydawało się, że nie sposób tego podważyć. Szaleństwo człowieka pozbawionego Boga i odrzucającego rozum okazuje się jednak nie mieć granic" ŚWIETNA DIAGNOZA LEWACTWA !
Pedroo2019.08.26 9:26
Biologia jako nauka par excellence, stwierdza że są osoby dwupłciowe, zachowania homoskeksulane wystepują wsród róznych gatunków. To tylko kosciół stwierdza że jest to niezgodne z jedo zasadami. Równocześnie za jak najbardziej zgodne z "naturą" przyjmuje poczęcie przez dziewicę czy zmatrwychwstanie.
emeryt2019.08.26 9:42
Różne choroby i dysfunkcje występują u wszelkich gatunków. Nawet interseksualność.
Pedroo2019.08.26 9:58
Jak kolwiek przeczy to słowom biskupa
emeryt2019.08.26 10:07
Co ci 'przeczy'? Ideologia Sekty LGBT to zaraza, i to śmiercionośna. Ideologie u zwierząt nie występują.
Ewa B.2019.08.26 7:51
Zaraza jest zaraźliwa. Biskup Jędraszewski daje przykład prawdziwego miłosierdzia, tylko takie nie fałszuje rzeczywistości. "Będzie wielu fałszywych proroków..." - nie ukazujących ohydy grzechu, świństwo nazywając dobrem, łajno słodyczą. "Duch Święty gdy przyjdzie - pouczy was o grzechu." Prośmy Pana Boga o prawdziwych kapłanów, takich jak bp Jędraszewski.
Taka prawda2019.08.26 17:33
Broń nas Boże przed takimi pseudo biskupami , ktorzy wiernych NIENAWIDZĄ
Drynda2019.08.27 11:30
Dewianci są wierni ale Szatanowi .
Pijaństwo to nie zaraza?2019.08.26 7:26
wYJĄTKOWA OBŁUDA lgbt ZARAZA A PIJAŃSTWO pOLAKÓW TO CO KATAR ?? Ilu gejów zrobiło komuś jakąś krzywdę ? A ile zła nieszczęść przynieśli nam pijacy? ale to nie problem dla kleru bo tam pijaków jak mrówek!!!!!!!
JS2019.08.26 7:23
Dzisiaj za słowa "plemię żmijowe" Pana Jezusa oskarżono by o mowę nienawiści. Wtedy za Jego czasów nie mieli pojęcia o takich humanistycznych terminach. Dlatego zobaczycie jak np. zostanie zmienione Pismo Święte. Na żądanie Żydów i ich ligi przeciwko zniesławieniom zostaną usunięte te fragmenty, gdzie mówi się o nich źle. Podobnie jest teraz. Totalitaryzm nakazuje niszczyć Kościół Powszechny a bronić wszystko inne co działa przeciwko Kościołowi Katolickiemu, bo chrześcijaństwa w innych odmianach nie ruszają.
Jarek2019.08.26 13:26
Otóż, wyobraź sobie, że nie ma porównania pomiędzy sformułowaniem "plemię żmijowe" a "zaraza" "plemię żmijowe" zostało użyte przez Chrystusa do swoich braci żydów, którzy co innego myślą, a co innego mówią. Mówił to w kontekście grzechu przeciw Duchowi Św. Zakończył to tym: "A powiadam wam: Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony" Wg słownika PWN: zaraza 1. «choroba zakaźna występująca masowo» 2. «groźne, trudne do zwalczenia zjawisko» 3. pot. «wyzwisko lub przekleństwo»
edi2019.08.26 7:12
Największą społecznością LGBT jest kościół katolicki!
edi2019.08.26 7:54
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
edi2019.08.26 7:55
zejdź demonie z mojego nicka
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika 2019.08.26 7:10
Ten chory z nienawiści biskup, widzi drzazgę w oku tęczowej zarazy a nie widzi belki w oku pedofilno-homoseksualnego kościoła!
Jarek2019.08.26 7:06
Jak długo jeszcze będziecie usprawiedliwiać tak podłe stwierdzenie, które podsyca nienawiść. Co Jędraszewski chce osiągnąć? Deportować homoseksualistów? Zamknąć ich w psychiatryku? OK - upora się z homoseksualistami, kto będzie następny? Jaka grupa? Świadkowie Jehowy? Ateiści? Bronicie chorego człowieka, który robi wiele zła kościołowi. Ciekaw jestem ilu przez niego odwróciło się od Kościoła w Polsce. Ja jestem jednym z nich. Broni pedofili, teraz podsyca nienawiść do innych ludzi, to ma być wyznawca Chrystusa. Więcej takich twardogłowych jak on i będzie druga Irlandia. Jesteśmy na dobrej drodze. https://magazyn.wp.pl/artykul/dzieci-nie-boze Wiem lewackie.
emeryt2019.08.26 7:14
chcemy osiągnąć to, żeby Sekta LGBT przestała sie panoszyć, narzucać i wymuszać zmianę prawa, języka, znaczeń słów, przestała dyktować pałą policjanta co wolno uznawać za dobre a co za złe, a przede wszystkim żeby Sekta odczepiła się od wychowywania polskich dzieci i indoktrynowania całego kraju. Niech sekciarze przestaną robić wrzutki fajnogejów do seriali, niech będzie mozna otworzyc gazetę albo łonet bez oberwania po pysku jakims gejem albo transem. Proste?
Pedroo2019.08.26 7:34
Musisz niestety zablokowac dostęp do Fornda. Ten portal wykazuje ponadprzeciętne zainteresowanie tematem gejów.
emeryt2019.08.26 7:51
Nie tematem 'gejów' tylko tematem neomarksistowskiej agresji na społeczeństwo. Jak goszyści będą rok, dwa, trzy pałować naród 'krzywdom łysych' to będzie o łysych lewackich agresorach gorszych od skinolstwa.
Jarek2019.08.26 7:35
Nie musisz tego czytać, oglądać, wolna wola! Korzystaj z niej, Bóg Ci ją dał. Ponawiam pytanie, kto będzie następny? Jaka grupa? Świadkowie Jehowy? Ateiści? Łysi? Farbujący włosy?
emeryt2019.08.26 7:49
Jaka grupa? Żadna grupa, chyba że neomarksiści znowu znajda sobie jakis proletariat zastępczy i znowu nie zacznie się szczucie na społeczeństwo. Dokąd nie uruchomiono Sekty LGBT nikogo nieszczęśni homosie nie obchodzili. Żyli swoim życiem, jak każdy.
Albert2019.08.26 9:50
Zamień LGBT na katolicka i będziesz bliski rzeczywistości. Na razie bujasz w sferze swoich urojeń.
emeryt2019.08.26 10:08
jak na ten moment to Sekciarze LGBT śmigają w oparach absurdu. Może za dużo przypalają?
marek2019.08.26 7:17
Nie odwróciłeś się od Kościoła ale od Chrystusa! Zresztą z takim podejściem to ty nie miałeś z Kościołem nic wspólnego. Twoja wiara jest tyle warta co szczekanie na forum różnej maści psycholi i dewiantów. Nikt poważnie traktujący naukę Chrystusa i przykazania Boże NA PEWNO nie będzie "szczekał" na abp.Jędraszewskiego. Za co niby? Za prawdę!? Powiedział prawdę i broni prawdy. I za to go popieramy i szanujemy. Tak ma być! Trzeba dzisiaj w chorym poprawnopolitycznie świeci jasno i wyraźnie mówić prawdę i jej bronić. Nie pasuje ci to? To zmień sobie kościół... Zresztą takich jak ty Kościół nie potrzebuje bo przynoszą więcej hańby niż pożytku. Homoseksualizm to zboczenie, choroba wymagająca leczenia a nie gloryfikacji. A pod względem społecznym to plaga współczesnych czasów i zagrożenie dla rodzin oraz dzieci. Zaiste TĘCZOWA ZARAZA!
AAAtomek2019.08.26 7:24
Nie pasuje ci kraj? Zmień kraj, jedz do Watykanu.
Jarek2019.08.26 7:33
Jesteś jasnowidzem? Każdy ma wolną wolę. Można głosić prawdę, ale nie podsycać do nienawiści. Napisałeś; "Zresztą takich jak ty Kościół nie potrzebuje bo przynoszą więcej hańby niż pożytku." Ty - w j.polskim piszemy z wielkiej litery. Wyrzucasz mnie z kościoła? Nie musisz, sam to zrobiłem, ale w Boga nie przestałem wierzyć. Ale jak się ma Twoja postawa do słów Chrystusa? "Kto z was, mając sto owiec, nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu i nie szuka jednej, zaginionej na pustkowiu, tak długo, aż ją znajdzie? A znalazłszy, kładzie ją na swoje ramiona i z radością wraca do domu! Zaprasza wtedy przyjaciół oraz sąsiadów i mówi: „Cieszcie się razem ze mną! Znalazłem zgubioną owcę!”. Zapewniam was, że w niebie jest większa radość z jednego zagubionego grzesznika, który się opamięta i wróci do Boga, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu prawych, którzy nie zbłądzili!" "A czemu widzisz źdźbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie dostrzegasz? Albo jak powiesz bratu swemu: Pozwól, że wyjmę źdźbło z oka twego, a oto belka jest w oku twoim? Obłudniku, wyjmij najpierw belkę z oka swego, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka brata swego."
marek2019.08.26 8:34
Do nienawiści nikt nikogo nie podsyca a już na pewno nie kapłan Kościoła Chrystusowego który mówi PRAWDĘ. To wasza (z małej, tak na przyszłość) grupa lgbt podsyca nienawiść i nawołuje do niej. To wasz dewiant przebieraniec pokazał jak najgorsze instynkty rodem z isis i religii diabła (też z małej). To wasze bojówki atakują i napastują katolików i ludzi którzy choćby "pomyślą" w innych kategoriach niż wasza zakłamana ideologia. To przez wasze nienawistne działania różnej maści popaprańcy napadają na kapłanów omal ich nie mordując i to przez was dewastowane i bezczeszczone są świątynie! To na waszym spędzie nienormalny nienawistnik mówił z pogardą, nienawiścią i strasznym jadem o ludziach starszych i wszystkich którzy nie podzielali "poglądów" tego młodego chorego zboczeńca. Można by tak bez końca wyliczać co tylko pokazuje jaką to miłością, tolerancją i empatią posługuje się TĘCZOWA ZARAZA! I jak bezczelnie próbuje przypisywać swoje czyny ludziom o normalnych poglądach i orientacji sexualnej. Pismo św to możesz sobie cytować do bólu. Tylko czy ty w ogóle wiesz co cytujesz? Kontekst koleś, kontekst i zrozumienie. W takim układzie jaki prezentujesz to możesz sobie Pismem św i nauką Chrystusa wytłumaczyć każde dziadostwo i podłość. ŚJ też cytatami z Pisma św potrafią wytłumaczyć w zasadzie wszystko i zmanipulować i przeinaczyć Ewangelię na swoje potrzeby.
Urszula2019.08.26 7:55
Kościół katolicki to złe drzewo, które rodzi złe owoce. Widzimy przecież. Nie macie nic wspólnego, wy, katolicy, z Jezusem bo nie postępujecie wg jego nauk. Jędraszewski nawołuje do nienawiści. Czy ktoś taki może być wyznawca Jezusa?
emeryt2019.08.26 8:03
Dla lewaków każdy, nawet najmniejszy sprzeciw, najmniejszy brak entuzjazmu to NIENAWIŚĆ. Dziecko z podstawówki niechętne malowaniu gejtęczy zwyzywaliście od morderców. I to właśnie pokazuje co chcecie robić z ludźmi którzy nie tańczą w rytm tęczy - chcecie ich niszczyc, gnoić, wsadzać do więzienia a może i zabijać, tak jak się traktuje morderców. Nienawiść jaka się wylewa z Sekty LGBT przekracza wszystko. nienawiść oczywiście ubrana w gładkie słówka. Postępujecie ściśle wg koncepcji 'Tolerancji Wyzwalającej' waszych Guru: Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji, a tolerancja to my!
Pedroo2019.08.26 8:23
Wolę nienawiśc lewaków niz milość KK, Każdą odmienne zdanie wyzywa od sekt i zarazy. Dzieci z podstawówki zmusza do uczestnictwa w lekcji religii, na których indoktrynuje się uczniów przeciwko rzekomym „wrogom” Kościoła. Kościół jako oborńców swoich wartości namaścił bandziorów, którzy kamieniami bronią "praw" wairy. No to jest "prawdziwa" nauka miłości, która pokazuje do czego KK dąży.
emeryt2019.08.26 8:31
Wy nie jesteście 'rzekomymi' wrogami tylko całkowicie realnymi. Wasz pomysł na katoli jest prosty - najpierw zakaz istnienia publicznego, wściekła indoktrynacja od przedszkola żeby przerobić dzieci na podobnych wam goszystów. Potem jawna, otwarta przemoc. Oczywiście - za tzw nienawiść. Dla was wszystko to nienawiść. Preszkadają ci 'kamienie'? Za wami stoją banki, ambasady, korporacje, media, władze pańśtwowe, policja piesza i konna, armatki wodne i oddziały szturmowe... a normalni ludzie moga sobie poprzeklinać, czasem rzucić kamieniem. Śmiech na sali. To całkiem jak w Palestynie - uzbrojeni po zęby osadnicy biadolą na kamienie. Dysproporcja sił jest właśnie taka.
Urszula2019.08.26 9:05
Kościół istniał też za "komunizmu". Czy była wtedy taka nienawiść między ludźmi? Czy KK dzielił ludzi, panoszył się, wymuszał ustawy, które mu pasowały? Czy jakikolwiek ksiądz posunąłby sie do takich tekstów jak Jędraszewski? Pamiętam z lat dziecinnych starego siwego proboszcza, który po południu wychodził do wsi, do ludzi. Dzieciom po drodze rozdawał cukierki, a sam chodził w pocerowanej sutannie. Zawsze skromny, uśmiechnięty. I ludzie go szanowali. Jest dzisiaj kogo szanować?
emeryt2019.08.26 9:38
Na początku była nienawiść lewaków tak wielka, że wymordowali kilkaset tysięcy narodu. Potem gdy wykopano najgorszą dzicz pod pozorem 'antysemityzmu' to sie uspokoiło. Teraz światowi marksiści atakują znowu bo znowu marzy ima się rewolucja, a banki jak zawsze sypia na to gruba kasę.
Pedroo2019.08.26 9:56
Przed komunistami była wielka nienawiść KK: -Prześladowanie chrześcijan ewangelicznych ok. 1 mln ofiar -Święta Inkwizycja, kolejny milion ofiar -Wojny religijne: dziesiątki milionów ofiar – np. wojna trzydziestoletnia -Prześladowania Żydów: od czasów Konstantyna ok. 10 mln ofiar -Eksterminacja Indian: ponad 70 milionów -Poparcie niewolnictwa: papieża Mikołaja V, który stwierdza że niewolnictwo jest rzeczą właściwą i miłą Bogu; -Wspieranie faszyzmu i dyktatur A z tych bardziej wspólczensych to wykorzystwanie dzieci (co 20 ksiądz w USA wykorzystywał dzieci) czy działalność zakonnic w Irlandii opiekujących się samotnymi matkami A jeżeli wspominasz o bankach to może napisz coś o działaności banku Watykanu
emeryt2019.08.26 10:06
przecież to jest bełkot To protestanci rozpętali wściekłe wojny religijne, to 'chrześcijanie ewangeliczni' opracoweali doktrynę 'czyja władza tego religia' aby niszczyc katolików. To protestanci eksterminowali Indian. Te kraje które były kolonizowane przez katolików, i teraz sa etnicznie indiańskie. To nie 'co 20 ksiądz' cos tam, dokumenty sądowe mówią cos całkiem innego. Uznano winę zaledwie 252 osób, to doskonały wynik mówiący o wysokiej moralności tego środowiska, przynajmniej w porównaniu do wszelkich innych środowisk. Stek kłamstw i hejtu, 100% bzdury.
Pedroo2019.08.26 10:59
Czyli uważasz że: - ewangelicy sami się mordowali - niewierni sami podpali się na stosach - najbardziej krwawa wojna trzydziestoletnia nie rozpoczęła się od próby narzucenia panowania KK przez Habsburgów Czechom - Żydów to już właściwie nie wiadomo kto mordował - w Ameryce Południowej i Środkowej żyją sami Indianie i nie byli mordowani podczas kolonizacji - Papież nie współpracował z Hitlerem i Mussolinim - i pewnie jest nieprawdą, że Sąd Najwyższy podał że tylko w Pensylwanii ponad 300 księży molestowało dzieci. - bank Watykanu to oznaka uczciwość Wg. Ciebie odmienne fakty to pewnie wymysł wrogich "lewackich" sił. Poczytaj trochę - KK mordował ludzi i to na wielką skalę.
emeryt2019.08.26 11:59
To wszystko kłamstwa albo manipulowane półprawdy czyli tez kłamstwa. Raport z pensylwanii to kliniczny przykład Oszustw Sądowych i powinien być pokazywany Studentom jak się kłamie pod płaszczykiem prawa.
Pedroo2019.08.26 11:15
No właśnie nie. Normalni ludzie nie rzucają kamieniami, normalni ludzie nie nienawidzą wszystkiego co jest trochę odmienne. Normalni ludzie swojej nienawiści nie próbują tłumaczyć wiarą katolicką
emeryt2019.08.26 11:56
Normalni ludzie nie nienawidzą 'wszystkiego' co odmienne. Normalni ludzie nienawidzą tego co agresywne, niebezpieczne i odmienne. Jeśli Państwo nie staje w ich obronie, albo staje po stronie agresorów, pozostaja tylko kamienie, jak za komuny.
Pedroo2019.08.26 12:59
jak na razie to większość agresji widac z jednej strony, zgadnij z której
emeryt2019.08.26 14:41
Sekty LGBT oczywiście. Społeczeństwo jest nadal czysto reaktywne.
wcaleniegenderowiec2019.08.26 7:30
Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz rozróżnienia między poszczególnym człowiekiem - a każdemu należy się szacunek, każdy ma wrodzoną godność i tego naucza Kościół - a szerzeniem narracji o tym, że związek kobiety z mężczyzną jest TYM SAMYM, co każdy inny, np. jednopłciowy? Czy nie widzisz, że to jest po prostu nieprawdziwe? Tak nie ma w Naturze, choćby statystycznie, a Natura tak to urządziła, że gatunek, by przetrwał musi się rozmnażać. Kropka. A gejów i lesbijki należy szanować i nikt nigdzie nie chce ich zamykać. To z Twojej strony manipulacja.
...2019.08.26 8:31
Stawianie sprawy jasno, nazywanie rzeczy po imieniu to nie jest nic złego. LGBT to terroryści, narzucają swoją ideologie, manifestują na ulicach, każdy kto się z nią nie zgadza jest wściekle atakowany przez lewackie media, instytucje, za tym stoją potężne środki finansowe, profanują katolicką wiarę, poniewierają symbole religijne, celowo prowokują. Nie wolno się przeciwstawić? biskup ma udawać że deszcz pada gdy ktoś pluje na Boga i Jego prawo?
Jarek2019.08.26 9:44
@ wcaleniegenderowiec Żadna manipulacja - jeśli wg Ciebie nazwanie tych ludzi "tęczową zarazą" jest oznaką ich poszanowania, to gratuluję. Teraz post-factum próbuje się naginać rzeczywistość. Słowa padły, zbulwersowały nie tylko mnie, ale nawet duchownych, ale tych duchownych uważacie za zdrajców. Oni też manipulowali? A może to Was zmanipulowano. @ ZERRO - protesty, manifestacje są normą w społeczeństwie i państwie demokratycznym, gwarantowane przez wolność konstytucyjną obywatela. Cacy są marsze w obronie życia nienarodzonego. Cacy są marsze ONR ze śpiewem "a na drzewach zamiast liści ..."; Cacy były szopki smoleńskie co miesiąc. Cacy są pielgrzymki blokujące ruch na drogach. Cacy są procesje Bożego Ciała. Cacy jest okładanie kukły Judasza - tradycja. Cacy jest zmuszanie dzieci do lekcji religii. Czy tego nie można podciągnąć pod Twoje stwierdzenie o panoszeniu się? Macie wymarzony przez Was rząd i sejm, dlaczego nie uchwali zadowalających Was ustaw, wiele uchwalili w jedną noc. Co z ustawą o ochronie nienarodzonych - jakoś PISowi nie po drodze, aby ją uchwalić. Biskup Kaczyński, wraz Jędraszewskim dzielą nadal społeczeństwo, czy tego nie widzisz? Jeden mówił o drugim sorcie, elemencie animalnym, a drugi o tęczowej zarazie. Iście chrześcijańskie.
emeryt2019.08.26 10:12
"protesty" są tradycyjna metodą rozpętywania przez marksistów krwawej rewolty. To nie ma nic wspólnego z 'demokracją'. btw cacy jest zmuszanie dzieci do nauki jako takiej. W polsce obowiązuje obowiązek szkolny. Co do panoszenia się - katolicy sa we własnym domu, domownik się w swoim domu nie panoszy. Domownik w swoim domu mieszka.
Jarek2019.08.26 10:35
KONSTYTUCJA RP Nic nie "mówi", że Polska jest krajem katolickim. Art. 25. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami. A teraz wolność konstytucyjna. Art. 31. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw. Art. 32. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. Zmuszanie dzieci do nauki, tak, ale nie koniecznie do nauki religii - nie jest obowiązkowa!
emeryt2019.08.26 10:51
Tych przepisów co są wystarczyłoby na uwalenie totalitarnej i propedofilnej sekty, tylko że rzont pisss skrycie wam sprzyja. Tak że wiesz, rozpętacie wojne domową. Jesteśmy na to przygotowani że będziecie normalnych ludzi bić, więzić, a potem rżnąć i mordować. Wiemy co robić w takim wypadku. Jeszcze wszystko przed wami. Niech się Bóg nad Polską ulituje.
anonim2019.08.26 17:29
Nikt nie zmusza dzieci do nauki religii wbrew rodzicom ,to rodzice decydują czy chcą ,żeby ich dzieci uczestniczyły w tych lekcjach ,a rodzice mają prawo wychowywać swoje dzieci w wierze .Dzieci ,których rodzice nie chcą ,żeby się uczyły religii po prostu nie chodzą na te lekcje.
Reduta Dobrego Imienia Kota Alika 2019.08.26 7:06
Czarna zaraza a raczej rak toczący Polskę i polaków to pazerny i pasożytniczy kościół katolicki!
Girl2019.08.27 8:36
no w końcu udało ci się poskładać pełne zdanie :D nie za mądre ale robisz postępy :)
AS2019.08.26 7:02
dobrze że biskup nie dał się zwariować i nie uległ poprawności politycznej jak inni, którzy wygodnie milczą na jawnogrzesznictwo i różne idiotyzmy promowane przez sodomitów, np. o zmianie płci na każde żądanie lub przedszkolna seks edukacja
JS2019.08.26 7:00
Możecie mnie krytykować ale słowa "tęczowa zaraza" a zwłaszcza "zaraza" nie są trafione. Dobre by były na lata przed 2000 rokiem ale teraz jak rozwinięty jest humanizm, który przyćmiewa samego Jezusa i to także w naszych kościołach kiedy to kapłani, ministranci kłaniają się stołowi a wypinają do Tabernakulum, teraz są uważane za zbyt emocjonalne i odrażające. Tęczowe: demoralizacja, zagrożenie porządku Bożej natury, wypaczenie, zaprzeczenie zdrowego człowieczeństwa, choroba itp. Te słowa były by trochę dokładniejsze.
...2019.08.26 7:31
Abp nawiązał do znanego wiersza, posłużył się określeniem poety, który w ten sposób nazwał antychrześcijańską ideologię. Mówił obrazowo a nie naukowo
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.26 8:03
Rodzina poety krytykuje manipulowanie wierszem przez Jędraszewskiego i składa pozew do sądu za profanację słów autora.
Krzysiek2019.08.26 7:33
Ja też uważam, że nie są trafione. Są zbyt słabe i delikatne. Homobydło do tej pory się kryło ze swoimi zboczeniami. Teraz chce zarazić zdrową większość. Obleśne typy paradują po ulicach. Ale z planem Bożym nie wygrają. Wiedzą o tym i szlag ich trafia. Stąd te bluzgi na forach. Ale tyle im zostało.
Hak Ci w smark2019.08.26 11:14
To niech sobie Bóg naprawi ten "porządek" skoro nawalił tworząc homoseksualizm.
Prawaczka2019.08.26 7:00
Owocami homoseksualnej działalności abp. Peatza są apostazje, porzucone sutanny, zgorszenie w kraju i poza granicami. Jednym z największych obrońców abp. Peatza był kontrowersyjny ksiądz abp. Jędraszewski.
Krzysiek2019.08.26 6:39
"dzielnicowy, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII, Urszula, Daria_Danilczyk, Agnieszka Dz. itd." No jasne! To samo IP! Wkrótce zostanie namierzony. To jest wariat, który od dawna bluzga na Frondzie pod wieloma nickami i robi wrażenie, jak by ich była cała zgraja! Niespełniony, niby genialny naukowiec z Australii z chorymi ambicjami, który teraz sobie rekompensuje porażki naukowe. W dodatku sodomita i ateista. Portret psychologiczny w przygotowaniu. Będzie co poczytać.
Urszula2019.08.26 10:34
No namierzaj, kurna. Powiem ci, czy to IP zgadza się z tym, które mam aktualnie. No i portret psychologiczny tez mnie interesuje. A powiesz mi czy jestem fanem nauk ścisłych czy humanistycznych bo nie mogę się zdecydować? :D:D:D
Albert2020.02.3 15:20
Zapomniałeś o mnie katoprawacki Wezuwiuszu intelektu.
ateusz2019.08.26 6:36
Wyjątkowo podły starzec.
Tadeusz2019.08.26 6:41
Zabolało cię? I stąd ten wyjątkowy jad i żółć. Daliśmy radę zarazie czerwonej, damy radę i tęczowej
Pedroo2019.08.26 6:50
Masz rację w słowach biskupa wyjątkowy jad i żółć
emeryt2019.08.26 7:15
W słowach biskupa sama dobroć i zrozumienie ale lewakom wszystkiego mało
Pedroo2019.08.26 7:31
Jaka wiara takie słowa dobroci
Joanna2019.08.26 15:54
Dobroć to niepotakiwanie na zło
AAAtomek2019.08.26 7:21
Boli jak kłamstwa i nienawiść wychodzą od osoby, która powinna mówić językiem miłości? Fałsz, obłuda i hipokryzja to znak współczesnego kościoła. A może tak zawsze było?
Malgozata2019.08.26 18:03
Zapominasz ze Jezus nie glaskal faryzeuszy i obludnikow,tylko co nawyal uczonymi w pismie. Grzech nazywa sie po imieniu,a nie po "byciu tolerancyjnym"!!
Nick2019.08.26 19:13
Kolejna "patriotka", która nie potrafi w języku polskim poprawnie napisać dwóch zdań. Ruskim prowokatorom dziękujemy.
tomasz2019.08.26 9:14
ateusz skończysz w piekle jak wszyscy ci którzy nienawidzą tych którzy mówią prawdę. A ta jest niezmienna że rodzina to kobieta i mężczyzna . Inni kto produkty zepsucia moralnego i należy z nimi walczyć. A nie popierać są to dzieci szatana. A do tego gatunku należy LGBT i nic tego nie zmieni nawet najbardziej zaciekli przeciwnicy. Mam nadzieję że przeczytają ci którzy popierają ten pogląd i zgodzą się ze mną że są to dzieci diabła.
ja2019.08.26 16:49
Dlaczego tak uważasz ? Powiesz jakiś argument ?
Girl2019.08.27 8:34
ateusz nie mów ta o sobie, przecież nie może być tak źle ale nie pomodlę się za ciebie, zbieram podbrzybki
model2019.08.27 11:23
Ateusz wajche przełóż