29.01.19, 19:20Fot. Edward Kimmel via Flickr, CC BY-SA 2.0

Alarm bombowy. Ewakuowano biura PSL!

Gińcie lizod...cy Platformy” - e-mail o takiej treści trafił do wielu biur Polskiego Stronnictwa Ludowego na terenie całej Polski. Konieczna była ich ewakuacja.

O ewakuacji biura PSL w Rzeszowie poinformował dziś poseł Mieczysław Kasprzak. „W waszym biurze wybuchnie bomba o 13! Gińcie lizod...cy Platformy” - mail o takiej właśnie treści trafił do wspomnianego biura PSL. Zawiadomiono służby, które zamknęły ulice i ewakuowały łącznie około 200 osób – z siedziby PSL oraz sąsiednich budynków.

Na szczęście okazało się, że alarm był fałszywy, jednak podjęto decyzję również o ewakuacji kamienicy przy ul. Pięknej 3A w Warszawie, gdzie mieści się centrala PSL. Podobna sytuacja miała miejsce w Grójcu, gdzie policja około godziny 11:10 została poinformowana o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ul. Sportowej – mieści się tam biuro posła Mirosława Maliszewskiego. Tu również wysłano wiadomość e-mail z informacją o bombie, która okazała się fałszywa.

Rzecznik prasowy KPP w Grójcu kom. Agnieszka Wójcik poinformowała portal grojec24.net, że maile tego typu trafiły do biur wszystkich posłów PSL.

dam/wp.pl,Fronda.pl