10.04.20, 12:20Fot. Fibonacci Blue via Flickr, CC BY 2.0 / Fot. ilustracyjne via Flickr - suparna sinha, CC BY-SA 2.0

Amerykańscy aborcjoniści: Aborcja to niezbędna procedura medyczna

Amerykański minister zdrowia Jerome Adams oraz federalne Centra Kontroli Chorób zaleciły, by kliniki nie wykonywały w USA operacji, które nie należą do niezbędnych i zaplanowały umówione spotkania z pacjentami na późniejsze terminy, aby ograniczyć szerzenie się zakażeń koronawirusem. Zalecenie ma także na celu zachowanie środków medycznych potrzebnych na leczenie zakażonych pacjentów. Okazuje się jednak, że ośrodki specjalizujące się w zabijaniu nienarodzonych domagają się zwolnienia z tych ograniczeń.

Nancie Schwarzman, która jest członkiem zarządu Planned Parenthood w stanie Rhode Island, narzekała w wywiadzie udzielonym portalowi WPRI, że epidemia „jest wykorzystywana jako narzędzie do zamknięcia klinik i uznania wielu naszych usług, w tym dostępu do aborcji, jako zbędnej opieki. (...) Czy można sobie wyobrazić coś bardziej niezbędnego i bardziej uwarunkowanego czasowo?”.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy w Stanach Zjednoczonych ośrodki aborcyjne domagają się szczególnych praw także w czasach kryzysu wywołanego koronawirusem. W Teksasie doprowadziło to do sprawy sądowej i domagania się zwolnienia Planned Parenthood oraz innych organizacji aborcyjnych z ograniczeń nałożonych przez gubernatora. Jak informuje „Life Site News”, „jeden z takich pozwów może wkrótce trafić do Sądu Najwyższego USA”.

Tymczasem wiele ośrodków zdrowia w Stanach Zjednoczonych, które zapewniają prawdziwe usługi medyczne, ucierpiało podporządkowując się zarządzeniom gubernatorów. Zostały one „zmuszone do zwolnienia dziesiątków tysięcy pracowników opieki zdrowotnej i wprowadzenia dramatycznych cięć godzin pozostałych pracowników z powodu odwołania tak wielu wizyt i procedur niezwiązanych z COVID-19”.

Eksperci od położnictwa i ginekologii zwracają uwagę na fakt, że aborcja prowadzi de facto do zwiększenia liczby pacjentów pogotowia ratunkowego, które musi skoncentrować się na najpilniejszych przypadkach. Około 5 proc. kobiet, które zdecydowały się zabić swoje nienarodzone dziecko, wymaga interwencji lekarskiej po aborcji. Najczęściej dochodzi do krwotoku. Eksperci zauważają także, że aborcji dokonuje się najczęściej z powodów pozamedycznych.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Jan Radziszewski2020.04.14 22:09
Amerykańcy + Apokalipsa w toku tj okres 3,5 roku do Potopu ognia i siarki /Łk 17,26-30 w którym w ogniu piekielnym Anioły cezara tj diabły zabiorą żydków i was mordercy do piekła /Ap 12,3 nn J 19,15+
alosza 22020.04.11 18:48
Pierwej poddajmy tej próbie autorów tej koncepcji, potem zadamy im pytanie. Czy fajnie było?
Wojtek Polak2020.04.10 22:39
ich poprzednicy naziści bolszewicy i wszelkiej maści komuchy też mieli nie zbędne procedury medyczne. naziści -komory gazowe a komuchobolszewia strzał w tył głowy. nie daleko pada jabłko od jabłoni czyli nowo-komuchonaziści od starych- komuchonazistów.
Pisbusters2020.04.10 12:43
Hej zboczeńcy ! Daczego wy, zamiast promować waszą ideoogię LGBTQ+, zamiast organizować punkty zapisów nowych członków do waszej organizacji, przynajmniej w dużych miastach, lub zapisów online, zamiast drukować waszą prasę, ulotki, prospekty, zamiast chwalić i zachęcać młodych do waszej ideologii, zamiast pokazywać jak piękna jest miłość gejów i lesbijek .................................................... rozpoczęliście waszą działalność w Polsce od nienawiści do innej organizacji – do Kościoła i wiary katoliciej – Dlaczego ?!? Kościół powiedział wyraźnie, że wy jesteście zarazą – nie wrogiem, ale zarazem jesteście barankami bożymi jak inni ludzie ! Dlaczego łazicie po ulicach, profanując symbole religijne katolików , i włazicie w waszych śmierdzących buciorach do kościoła skoro jesteście niewiernymi ! Tęcza jest dla was czymś pozytywnym, dobrze możecie sobie szyć tęczowe majtki, możecie sobie tą waszą tęczą du-py podcierać – to mnie nie interesuje, ale jeśli ubieracie w nią naszą Matkę Boską Częstochowską lub wyśmiewacie się z mszy świętej, to to jest profanacja !! Domagacie się równości i tolerancji, będąc nierównymi i nietolerancyjnymi ?! Przecież tym co wy wyprawiacie, utwierdzacie nas normalnych ludzi w przekonaniu, że jesteście nie tylko zboczeńcami, ale również tęczową zarazą nie do zaakceptowania !!! Wygląda na to, ze wasz ruch testuje, na ile może się posunąć (sic) w deptaniu symboliki grupy przeciwnej, bo stanęliście jako wrogowie wobec Boga, Kościoła i wiary, i sprawdzaniu reakcji drugiej strony. Uznajecie, jako wynaturzeńcy, tylko własne ustanowione samemu zasady. LGBTQ+ , tutaj znak plus oznacza np zoofili. Ci zboczeńcy dup-czą samice zwierząt – nazywając to seksem . Boże co za smród !!! Wy macie totalnie przestawiony system wartości, a jednocześnie wykazujecie potężne zaburzenia osobowości - co widać po koszmarach(!) na tzw paradach, które obiektywnie są obrzydliwe! Nie macie poczucia gustu i jakiejkolwiek estetyki, że faceci prowadzący się jak psy, ludzie traktujący się jak bydło itp. są w porządku?? Gdzie wasza godność.? Do tego nie trzeba wroga, żebyście się sami upadlali jak zwierzaki. Jesteście za aborcją na życzenie, czyli za mordowaniem nienarodzonych dzieci ! Takich zajobów nikt normalny nie zaakceptuje !!! Przecież dobrze wiecie, że tak samo jak wy robili komuniści po wojnie nienawidząc ludzi o innych poglądach i ludzi przeciwnych komunizmowi ! Czy wy będąc zboczeńcami seksualnymi jesteście również homowirusami i komunistami ?!?
Terezjusz2020.04.10 15:13
Kościół nigdzie nie powiedział, że zwolennicy LGBT są zarazą, tylko, że ideologia LGBT jest zarazą. A tak ściślej: arcybiskup Marek Jędraszewski. Chwała mu i cześć za odwagę nazwania rzeczy po imieniu, ale proszę też nie przekręcać jego słów w takim samym duchu, w jakim robią to lobbyści genderyzmu.
Maria Blaszczyk2020.04.10 15:59
Jest tylko jeden mały szkopuł. Ideologia LGBT nie istnieje. Nie ma też zwolenników. Istnieja tylko osoby LGBT. I ci, którzy uznają ich za ludzi.
Terezjusz2020.04.10 16:34
Bajek też nie ma. Są za to krasnoludki. I ci, którzy uznają je za prawdziwe istoty.
Maria Blaszczyk2020.04.11 16:43
Bajki są. Mam książki z bajkami. Ty rozumiem masz książkę z ideologią LGBT? To by nawet miało sens. Ideologia np. Marxa czy katolicka też została spisana w książkach. Aha, i nie znam zadnego krasnoludka. Ani żadnego sensownego powodu, by wierzyć w jego istnienie. Tymczasem znam całe mnóstwo osób LGBT.
Stani2020.04.10 12:42
To niezbędna procedura medyczna. Czego nie rozumiecie?
Jahu2020.04.10 12:59
Do czego jest niezbędna?
Von Smollhausen2020.04.10 13:09
Dla tych - którzy chcą ja wykonać - jest niezbędna. Dla tych którzy nie chcą - jest zbędna. I niech tak pozostanie. W okresie do 8 tygodnia ciąży - po zażyciu tabletki wczesnoporonnej -interwencja lekarska wynosi 2%. W okresie od 8 do 12 tygodnia 3%.
Maria Blaszczyk2020.04.10 15:57
I na ogół jest to podanie antybiotyku, nie potrzeba ostrych dyżurów... A do tego dane te należy porównywać z liczbą niezbędnych interwencji po porodzie... A tu już liczby są zupełnie inne.
MaxFiend2020.04.10 16:35
Bo w uzasadnionych przypadkach ratuje życie i zdrowie matki.
anonim2020.04.10 14:28
Niezbędne to jest prawo do życia .Aborcja to morderstwo. Podczas gdy ludzie umierają z powodów epidemii jest wywołana z tego powodu histeria ,a nie widzą ,że o dużo więcej umiera dzieci codziennie z powodu aborcji to jest hipokryzja .
Maria Blaszczyk2020.04.11 16:44
Dzieci nie umierają z powodu aborcji. Żadne. Serio.
Terezjusz2020.04.10 15:10
Tak mniej więcej "niezbędna", jak dla złodzieja obrabowanie kogoś z jego dobór albo dla hitlerowca zastrzelenie "podczłowieka".
Cogito ergo sum2020.04.10 12:40
W Hiszpanii aborcjonistki zorganizowały w miastach wielkie manifestacje kiedy zaczynała się epidemia. Stały się aniołami śmierci i rozniosły tę zarazę do wielu innych ludzi. Teraz Hiszpania ma największą śmiertelność. W USA także dopominają się o swoją działke śmierci. Narkomani odurzający się śmiercią.