27.11.19, 19:25

Anna Fotyga: Kryzys polityczny w Gruzji jest szczególnie niebezpieczny

Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata na temat sytuacji w krajach wschodniego sąsiedztwa. W imieniu Grupy EKR głos zabrała Anna Fotyga.

„Moje poparcie dla narodów naszego wschodniego sąsiedztwa jest jednoznaczne od czasów mojej pierwszej pracy w dziale zagranicznym „Solidarności”” - mówiła Fotyga

„Po latach niezmienne pozostają dwie kwestie - bardzo stabilna prozachodnia orientacja społeczeństw oraz ich wola bycia razem z nami, a z drugiej strony - rosyjskie dążenia do ich podporządkowania i destabilizacji” - stwierdziła minister spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

Koordynator spraw zagranicznych w grupie EKR zwróciła uwagę, iż udało nam się odnieść pewne sukcesy. „Jednak pomimo naszych starań, wciąż musimy zmierzyć się z trudnymi kwestiami. Część terytorium Ukrainy nadal znajduje się pod okupacją, porty Morza Azowskiego pozostają zablokowane” - mówiła Fotyga, dodając, iż wciąż w rosyjskich aresztach znajdują się ukraińscy więźniowie polityczni.

„Rzeczywisty niepokój wzbudza sytuacja w Gruzji, w tym szczególnie ostatnie wydarzenia. Kryzys polityczny w tym kraju jest niezwykle niebezpieczny” - mówiła Fotyga podkreślając konieczność przeciwdziałania tym wszystkim zagrożeniom.

Biuro Prasowe Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

 

 

 

 

Komentarze

Zosia2019.11.28 4:37
Anna Fotyga, to nie ta , co miała zakusy na Napoleona z Nowogrodzkiej?!