22.11.19, 14:45(fot. flickr/ppor Robert Suchy/MON)

Antoni Macierewicz: Liberalne lobby chce ograbić Polskę

- W wymiarze globalnym mamy do czynienia z zespołem ludzi, których uzasadnienia polityczne mają się nijak z ich działaniami, a działania nastawione są po prostu na grabież krajów, na grabież dóbr narodowych, na grabież tych, którzy jako słabi potrzebują pomocy międzynarodowej i wsparcia społeczności międzynarodowej. (…) Im dalej ci ludzie będą od polskich interesów, tym dla Polski, dla bezpieczeństwa Europy i dla przyszłości naszego kontynentu lepiej – mówił na antenie TV Trwam poseł Antoni Macierewicz, marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Były szef MON odniósł się do wydarzeń, jakie mają miejsce ostatnio w Stanach Zjednoczonych, gdzie trwają przygotowania do rozpoczęcia procedury impeachmentu, czyli procesu przeciwko prezydentowi USA.

– Bardzo wielu dziennikarzy, polityków, komentatorów, zwłaszcza liberalnych, europejskich i amerykańskich tworzy takie wrażenie, jakby przesłuchania, które właśnie teraz się toczą, ujawniały fakty dyskredytujące pana prezydenta Trumpa, pokazujące, iż rzeczywiście próbował on używać nacisków na prezydenta Ukrainy, mających doprowadzić do zdyskredytowania, do oskarżenia syna jego głównego konkurenta z partii demokratycznej Joe Bidena. Jego syn miał być zamieszany w różne nieprawidłowości na Ukrainie i podobno dyplomacja i działania przedstawicieli pana prezydenta Trumpa miały zmierzać do tego, żeby jak najszybciej wytoczyć mu proces, grożąc, że jeżeli to się nie stanie, to wtedy pomoc wojskowa dla Ukrainy, która toczy wojnę z Federacją Rosyjską (…) zostanie wstrzymana – zauważył Macierewicz

- Przy okazji tej sprawy ukazało się wiele nowych informacji, przede wszystkim dotykających spraw polskich, w szczególności pana prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego – dodawał

– Okazało się, że pan prezydent Aleksander Kwaśniewski, gdy doszło do zmiany władzy na Ukrainie w roku 2014, gdy został obalony pan Janukowycz, został zaproszony przez jednego z największych oligarchów ukraińskich, właściciela firmy Burisma, która handlowała gazem, do tego, by wszedł w skład rady dyrektorów tej firmy. Nie tylko on, ale także syn Joe Bidena został także do tej rady dyrektorów zaproszony – jak się domniema – po to, żeby stanowić swojego rodzaju zasłonę dymną, wsparcie, dowód na to, że Zachód ufa temu oligarsze, Zachód będzie wspierał tego oligarchę i włos z głowy nie powinien mu spaść  - stwierdził

- Okazało się, że pan Aleksander Kwaśniewski działał także na terenie USA. Przecież używano jego nazwiska po to, aby udowodnić, że tutaj jest pełne wsparcie Zachodu, zwłaszcza w sprawach związanych i z tym oligarchą, ale i z panią Tymoszenko, żeby udowodnić, iż ona powinna pozostać w więzieniu, że nie należy podejmować rezolucji przeciwko Janukowyczowi za to, że wsadził do więzienia panią Tymoszenko – wskazał polityk.

Według niego, "takie działania kładą się olbrzymim cieniem nie tylko w przypadku Aleksandra Kwaśniewskiego, ale również wielu innych przedstawicieli lewicowej elity, których zatrudniano jako doradców, członków rożnych spółek, rad nadzorczych na Ukrainie."

– Pokazuje to, że to nie pan Donald Trump jest człowiekiem uwikłanym w podejrzane interesy. To nie on podejmował działania, które byłyby naganne. Odwrotnie – to właśnie szeroko rozumiane środowisko liberalne, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie środkowej, a w szczególności w Polsce, wspierało pana Janukowycza, wspierało interesy oligarchów i dawało wykorzystywać swoje nazwiska – w wypadku pana Aleksandra Kwaśniewskiego także tytuł byłego prezydenta RP – do uzasadniania i kontynuowania lewych interesów przez oligarchów ukraińskich – podkreślał Antoni Macierewicz

– W wymiarze globalnym mamy do czynienia z zespołem ludzi, których uzasadnienia polityczne mają się nijak z ich działaniami, a działania nastawione są po prostu na grabież krajów, na grabież dóbr narodowych, na grabież tych, którzy jako słabi potrzebują pomocy międzynarodowej i wsparcia społeczności międzynarodowej. Tak jak takiego wsparcia potrzebuje niepodległość Ukrainy, tak takiego wparcia przede wszystkim potrzebuje rozwój gospodarczy, społeczny i polityczny Polski. Im dalej ci ludzie będą od polskich interesów, tym dla Polski, dla bezpieczeństwa Europy i dla przyszłości naszego kontynentu lepiej – podsumował marszałek senior

 

bz/radiomaryja.pl

Komentarze

anonim2019.11.23 21:10
@ Albert Jest z czego obrabowac Polske. Polska jest najbogatrzym w zasoby mineralne krajem co najmniej w Europie.
ridado2019.11.23 18:26
Hey macierewicz daj spokoj z tymi idyotyzmami ktore nadal wymyslasz. Teraz dali ci stolek w sejmie a wiec usiadz spokojnie ale bez pierdzenia
Po2019.11.23 14:08
Antoni to dowod zapasci w naszej sluzbie zdrowia.Nie mamy dobrych psychiatrow !!!!!
psychiatra2019.11.23 11:43
Mamy najlepszy dowód czym skutkuje brak badań psychiatrycznych posłów
Albert2019.11.23 10:31
"Liberalne lobby chce ograbić Polskę" Nie ma z czego.
anonim2019.11.23 4:46
@Tasman WOT-y maja byc piescia pancerna rzadzacych, tak jak bylo ZOMO za komuny.
anonim2019.11.23 4:43
Nie tylko liberalne lobby, starozakonni rowniez. Oni to pra ze wszystkich sil do mienia bezspadkowego wartosci 330 miliardow. Juz zapomnieliscie? Odswiezajcie swoja pamiec kazdego dnia !
tron2019.11.23 2:53
Antoni posuwasz jeszcze Misia albo masz już inną kochankę?
JużRozdaneWięcSpokojnieNieMaCoUkraść2019.11.22 16:55
Antek Wariat struga wariata przed radiomaryjną kato-ciemnotą z Podlasia i Podhala. Jaka może być jeszcze grabież? Przecież PiSocjaliści i marionetka prezydencka dewota Dudy już oddali wszystko amerykańskim żydkom trzęsącym kukłą handełesa Trumpa. Kupujemy od nich najdroższy na świecie gaz i najdroższe samoloty. Oni w zamian chcą wybrać z polskiej ziemi miedź. Szkoda, że nie ziemniaki, zboże, buraki, maliny, jabłka czy drewno. Jednak miedź.
anonim2019.11.22 16:39
niebezpieczne bandyctwo ,PANIE Macierewicz niech Pana Bog ma w opiece na wiele wiele lat dla Polski
Tasman2019.11.22 16:15
Panie Antoni, a tak na pana liczyłem, gdy tworzył pan WOT, stalową pięść PiS w walce z lewactwem całego świata. I co? I nic, straszysz pan tylko ociemniały naród grabieżą kraju, kiedy nasi nas na bieżąco okradają bardziej. Podatkami, inflacją i akcyzami.
Zygfryd2019.11.22 15:52
Dobrze że Pana mamy sporo pan zrobił dobrego dla Ojczyzny sporo komuchów "poleciało"w zgnilizne dziejów jednak wciąz jest ich sporo i mają następców niestety sądy kliki rodzinne układziki i cała ta reszta zboków i zdrajców Polski Targowica ujawniać! ujawniać! i wywalać! ich na margines naszej umiłowanej Ojczyzny. Pozdrawiam i Dziekuje Panu panie Antoni.
Ordon2019.11.22 15:43
Mirus imbecylu blogowy! Te twoje kretynskie 'sztuczki" z pustym miejscem, tak aby inni nic innego nie czytali, sa tak "przebiegle" jak twoja odbytnica w robocie. Musisz miec rzeczywiscie ch...e zycie skoro stac jedynie na kretynstwo. Szabes dzisiaj, przygotuj kolacje ze swieczkami i cos koszernego.
2019.11.22 16:58
Co ty z tym blogiem, wariacie?
MirekT2019.11.22 18:15
Ordon CWELU szybko wyliż spermę z reki, bo klawiaturę zachlapiesz !!!
lady chapel2019.11.22 15:35
białoruskie standardy w polskim parlamencie (czyt. bajzlu) w wykonaniu PiS (czyt.PZPR+)
marko2019.11.22 15:11
tym lobby jest ue
JONASIK2019.11.22 15:10
Panie Antoni Macierewicz, niech pan jak najszybciej wraca do pracy. Bez pana nie da się wyplenić komunizmu z Polski. Tylko pan może to zrobić dobrze i w czasie 4 lat. Oni (komuniści) mogą podróżować po całej Europie tylko z dowodem osobistym, do USA bez wiz, do Rosji bez niczego - a siedzą i smrodzą komunizmen w Polsce. Ich trzeba jakoś ruszyć, zachęcać do szansy tak jak robiła to Anna Komorowska, albo wręcz deportować ! Jest również możliwa inna metoda. Należy wprowadzić w Polsce prawo posiadania broni, a sprawa się sama rozwiąże ! Jak Boga kocham, że już w piewszym dniu postrzelałbym sobie ......
JONASIK2019.11.22 20:31
To musimy się umówić na strzelnicy. Postrzelamy do komuchów. No chyba masz klamkę?
Olej2019.11.22 14:59
Sytuacja się zagęszcza osiągając masę krytyczną, oby z tego nie wyszła wojna ? Świat kroczy, a raczej gna po krawędzi pomiędzy ciemnością a światłem.
Mirek T2019.11.22 15:12
Coś ty napisał jełopie ?! A tak cię prosiłem, nie komentuj i nie odpowiadaj na wpisy innych – i co ? Każdy taki twój wpis to stek idiotyzmów, którymi się zdradzasz, że jesteś totalnym przygłupem i ośmieszasz się na własne życzenie. Ty jesteś chorym psychicznie świrem, uczulonym na sierść kota Kaczyńskiego.
MirekT2019.11.22 14:52
Tak Panie Antoni, oni chcą ograbić Polskę !!! Użyją do tego STALOWEJ BRZOZY, ZMIAŻDŻONYCH PUSZEK PO PIWIE< ORAZ SZTUCZNEJ MGŁY !!! Panie Antoni Proszę powołać komisję !!!!
gracz2019.11.22 16:49
Sk..wysynu,żebyś srał kolczastym drutem.
MirekT2019.11.22 18:12
Ty masz tak rozepchany odbyt przez wikarego,że tobie drut kolczasty nie straszny CWELU !!!!
Bruner z Olgino2019.11.22 18:21
Miro, mama paliła " Pomorski kanał" i chlała samogon w ciąży z tobą.
MirekT2019.11.22 19:57
Chyba o swojej mówisz bo u ciebie a wiosce nic oprócz samogonu nie było Ku-rwo cwelu !!!!
Bruner z Olgino- Formularz zawiera mądrość2019.11.22 22:37
Poko. Z kiciorem, w druga stronę.
JUDASZ TO CZLOWIEK SZATANA2019.11.22 19:18
ZYD JUDASZ MIREK T TO CZLOWIEK WNUCZEK UBEKA