04.01.20, 15:16(fot. flickr/Robert Suchy/MON)

Antoni Macierewicz o zabiciu irańskiego generała: ,,Z tego wojny nie będzie''

- Nie sądzę, by z powodu zabicia irańskiego generała doszło do zagrożenia bezpieczeństwa światowego - mówił w Polskim Radiu 24 marszałek senior Antoni Macierewicz.

Zdaniem byłego ministra obrony narodowej zabice Solejmana było akcją specjalną Stanów Zjednoczonych, przygotowaną i niezbędną ze względu na działania dywersyjne Solejmana.

- Z tego wojny nie będzie - komentował w marszałek senior

Jak podkreślił, prezydent USA jest bezpośrednim dowódcą sił zbrojnych i w razie zagrożenia dla bezpieczeństwa obywateli ma pełne kompetencje do podejmowania wszelkich decyzji.

- Upada więc argument, że Donald Trump z szerszym gronem swoich decyzji nie konsultował – dodał 

Według Macierewicza, Polsce  nic w tej sytuacji nie zagraża, bo w żaden sposób nie jest zaangażowana w konflikt USA-Iran.

 

Pytany o to, jaka będzie reakcja Iranu na zabicie generała, zaznaczył, że  odwet może dotyczyć obywateli czy wojskowych USA przebywających na środkowym i Bliskim Wschodzie.

 

 

bz/polskieradio24.pl

Komentarze

jestem robotem nr1032020.01.7 0:42
WYPOWIEDZ MACIORA ,JAK SMAKOWALA PAROWKI ZA 12 TYS ZL KAZDY POLAK MA W SERCU BOGA A , MACIORA MA SERCE PO PRAWEJ STRONIE ,TO JEST HOLD SKLADANY
12020.01.6 21:41
Ekspert smoleński mnie uspokoił .
Bóg Honor Ojczyzna 2020.01.6 16:05
Największe zagrożenie dla światowego pokoju to uisrael potem Korea północna ruscy chiny szwaby na razie cichutkie spokojniutkie nadzwyczajnie o dziwo
Polak2020.01.6 19:26
Mamusia to ci chyba na główke przy porodzie usiadła i ci mózg wypłynął
klara2020.01.6 13:16
Antoni zawsze prawdę powie.:)))
Greta2020.01.6 12:21
O Dżizus jakie mądrości i nowości powiedział, poziom szkoły specjalnej!
leon2020.01.6 12:17
Zawsze gdy widać maciora psychola to znaczy że do wyborów jeszcze nie blisko
dex2020.01.5 14:06
Komedianci Targalski z Macierewiczem na spolke.Ich dziadowie przywiezieni na ruskich czolgach.
Agnieszka2020.01.4 23:38
Nawet jak wojny nie będzie to za podłość i głupotę USA będzie zemsta i zginie wielu ludzi, więc prosiłabym o opamiętanie z nadskakiwaniem sojusznikowi pochlebstwami tam gdzie nagana się należy 1) Iran jest wobec nas bardziej od USA jest w porządku i to nie jest nasz wróg, co chce nas ograbić i wykorzystać jak Izrael. 2) USA za dużo już krwi rozlało dla ropy i Izraela na Bliskim Wschodzie i Polska do tego bagna moralnego nie powinna być wciągana. 3) Życie Polaków i bezpieczeństwo Polski, to wartość o jaką polscy politycy mają obowiązek dbać a nie sprzeniewierzać narażając na zemstę Iranu dla nic nie wartej przychylności jak widać nielojalnego i podłego sojusznika
dex2020.01.5 14:09
Gosciu gdzie ty zyjesz?Jestes pod okupacja amerykansko-zydowska.
laki2020.01.4 22:53
Jak to ten oszołom mówi to szykujcie się na wojnę.
Katolik2020.01.4 21:51
Żadna wojna nie wybuchnie bez zgody Antoniego. Zaprawdę powiadam wam on jest Bogiem Wojny, a wola jego decyduje o dobrym i złym obliczu świata. Tego Świata. Amen.
Vortex2020.01.4 18:19
Zgadzam się z MON. Gdyby wybuchła wojna , Irańczycy blokowali by cieśninę Hormuz dla swobodnego przepływu tankowców. Ceny ropy , zgodnie z tym co już kilka razy czytałem w różnych artykułach , mogły by wzrosnąć nawet o 100% w ciągu dni. Przede wszystkim Chiny i UE zostałyby wepchnięte w głęboką recesję. Domniemam więc że będą głównymi siłami aby temu zapobiec. Nie sądzę aby Iran się na to zdecydował. Zbyt wielka cześć świata byłaby z takiego obrotu spraw niezadowolona. Iran bardzo fikał Amerykanom w ostatnim czasie (ostrzelanie kilku tankowców , zestrzelenie amerykańskiego drona MQ Reaper , nalot na instalacje naftowe Arabii Saudyjskiej) i myślę że to jeszcze nie koniec niespodzianek ze strony USA. Muszą Iran zneutralizować a nie wracać do tematu co parę lat. Zbyt kosztowne. I Chiny i Europa jest teraz w rękach Amerykańskich. Zgodnie z interesem USA głęboka recesja W Chinach i UE nauczyłaby je rozumu szybciutko. Świat wyczyściłby się z rożnego rodzaju Gret i Putinów , choć niestety poniosłaby ze sobą wiele niewinnych ofiar. Niestety nie ma idealnych rozwiązań ale głęboka recesja byłaby rozwiązaniem na wiele globalnych problemów dla USA. Obawiam się że nie ma tu dla wieluludzi na świecie , w tym Polski , dobrych rozwiązań. Przygotujcie się na ciężkie czasy.
a bobki dostaniesz na drogę 2020.01.4 17:08
@AntoniWysłał ... Spotkajmy się pod Lidlem. Mam owieczkę dla ciebie i trochę sianka, I oczywiście "Albert extra VERGIN oil" - do smarowania rectum. My, tj. ja jonasik wraz urbankiem, hartmankiem, michniczkiem, woleńskim, wojewódzkim oraz niemal całe B'nai B'rith, Kehila Israel, Nożyk(do skracania kootasa) w W-wie, będziemy w Krakowie. Łatwo będzie nas nawet w tłumie rozpoznać a raczej "poczuć".
AntoniWysłałBrązowyPociskBalistycznyNaSiedząco2020.01.4 16:32
W sztabie zadzwonił kaloryfer. Tambur marszałek admiralicji Antoni MONcierewicz oderwał się od smarowania mapy zwycięstw kałem po prześcieradle.To dzwonili z Pentagonu. Agent specjalny polecił Antoniemu udać się do kabiny wucetowej. Tej najbliżej parapetu. Antoni zamknął drzwi i zdjął gacie pidżamowe, żeby uszczelnić szparę. Agent zadzwonił ponownie. Tym razem w muszli. Antoni włożył do niej głowę, żeby uniknąć przekłamań przesyłu wiadomości. Nastąpił kodowany bulgot i syczenie syfonu określonej częstotliwości. Antoni odebrał tajną wiadomość. Potwierdził jej otrzymanie trzykrotnym opuszczeniem klapy sedesowej. Założył pidżamowe gacie. Dla upozorowania zwyczajowych czynności fekalnych, wyjął szczotkę do mycia muszli i przejechał nią sobie po twarzy oraz przeszorował zęby i pachy. Pierwszy napotkany na korytarzu pielęgniarz bez trudu stwierdzi, że Antoni wraca z kupy. A nie z kolejnej, tajnej sesji odbioru wiadomości kluczowych dla losów świata.
fdf2020.01.4 15:49
A jak tam dzieło smoleńskie udało się nie?
lady chapel2020.01.4 15:48
Jak tam obiecany wielokrotnie raport komisji wariacie?
Lech2020.01.4 16:05
czekałeś 8 lat poczekaj z tego wojny nie będzie
Alekx72020.01.4 15:33
Islamiści myśleli że coraz bardziej, bardziej będą sobie bezkarnie pogrywać, niszczyć rafinerie, zabijać Amerykanów, atakować ambasadę amerykańską i że z Trumpem można sobie pogrywać tak jak z Obamą... ale się bardzo srogo przeliczyli i teraz poza krzykliwym skowytem stracili tupet...
Niejestemrobotem2020.01.4 17:02
Akurat islamistom w to graj, Iran zwalczał ISIS (żeby utrzymać Syrię w przyjaznych sobie rękach), a teraz jak USA, Iran i Rosja skoczą sobie do gardeł, to islamiści mogą naprawdę coś dla siebie ugrać. USA kiedyś już doprowadziły do tego, że w Iranie władzę uzyskały frakcje pro-islamskie, teraz islam pewnie zdobędzie kolejny kraj/terytoria, w Iraku znowu wojna, bo USA chcą mieć tanią ropę nie licząc się z ludźmi którzy mieszkają na bliskim wschodzie. To jest straszne. A Iran akurat jest trudny do zastraszenie, będą dalsze ataki, dalsze napięcie.
jestem robotem nr1032020.01.7 0:39
CZAS TRAMPA ZBLIZA SIE DO KONCA . PISUARZE JESTES JUZ GOTOWY GINAC ZA SWOJEGO PANA .
man.of.Stagira2020.01.4 15:20
"Na zadane przez Szanowną Redakcję pytanie - "dlaczego jestem monarchistą?" odpowiadam: przede wszystkim ze zdrowego rozsądku. Podpowiada mi on, że demokracja jako system oparty na fałszu i złudzeniach ostać się nie może. A fałszem są wszak rozliczne obietnice składane ludowi przez jego etatowych treserów i guwernerów – z trybun parlamentarnych, katedr akademickich i okienek medialnych. Oni sami nie ukrywają przecież, że demokratyczna procedura wymaga po prostu periodycznego rozhuśtywania nastrojów – co trudno pogodzić z szacunkiem dla nieszczęsnych „wyborców” i wiarą w istotne znaczenie rytualnych aktów, jakich periodyczne ponawianie zalecają demokratyczne ordynacje. Ponieważ, jak wiadomo: Gdyby wybory miały cokolwiek zmienić, już dawno byłyby zakazane – bez pokrycia w rzeczywistości pozostają demokratyczne frazesy z „władzą ludu” czy też „narodu” na czele. Z drugiej strony jednak, jak powiada inny klasyk: Demokracja, demokracja – ale ktoś tym wszystkim przecież musi rządzić. Toteż właśnie realnie rządzą loże, służby i kantory bankowe – starannie zakamuflowane i przezornie skryte za fasadą na poły marionetkowej i operetkowej władzy wybieralnej. " Grzegorz Braun