23.04.14, 11:02Janusz Palikot (fot. Wikipedia)

Antyklerykalna kampania Palikota

Palikot, który jakiś czas temu ogłosił apostazję teraz chce wejść do PE za pomocą antyklerykalnych haseł. W jednym z klipów wyborczych szef TR przedstawił pomysł opodatkowania biskupów, w innym odebrania pensji katechetom.

Lider TR próbował zyskać głosy wyborców szkalującym Jana Pawła II stwierdzeniem:

- Zdziwiłbym się, gdyby papież nie miał nieślubnych dzieci. Przecież trudno znaleźć w historii papieży, którzy ich nie mieli– odniósł się do kampanii jednej z antyklerykalnych organizacji.

Palikot zapowiedział także wydanie książki „Zdjąć Polskę z krzyża”. Z pewnością ma nadzieję, że dzięki publikacji zdobędzie nowych wyborców. W kwietniowym sondażu CBOS, w którym pytano o poparcie dla partii politycznych, TR został wskazany przez…. 1 proc. ankietowanych. Wynik ten może, 99 proc. pozostałych wyborcom, dać nadzieje, że TR niebawem zniknie ze sceny politycznej. 

Ab/pch24.pl

Komentarze

anonim2014.04.23 11:21
Zgadzam się z @arbiter. Najgorsze jest to że wiele osób ma poglądy rozdziału państwa od kościoła ale nie chodzą nawet do wyborów bo są totalnymi nihilistami, myślą zbyt niezależnie i uważają swój głos za nieważny w skali makro. Twierdzą ze Palikot to koniunkturalny wariat, Kaczyński obciachowy świr a reszta złodzieje - są do tego przyzwyczajeni i żyją wyłącznie własnym życiem, wszelkie gadki tych pajaców spływają po nich jak woda. I tak oto mamy śmiesznie nadmuchane poparcie dla żałosnego politycznego burdelu który sprzedał Polskę przy okrągłym stole.
anonim2014.04.23 11:40
Panie Stefanie, nie wiem dlaczego dyskutuje Pan z arbiterem. W ten sposób dowartościowuje Pan trolla. Nie pamiętam aby ten właśnie miał coś sensownego do powiedzenia. Prezydent Kaczyński w ogóle nie komentował ani nie odnosił się do tez Palikota. Palikot bardzo często zachowuje się jak rosyjski agent ( wpływu czy nie wpływu to bez znaczenia). Na frondzie tez takich nie brakuje...
anonim2014.04.23 11:52
A może trzeba zrobić klip wyborczy Palikotowi eksponujący inny ważny punkt programu jego śmiesznej partii? Jest ciągle w narodzie zdrowa "homofobia" i gdyby udało się zrobić filmik pokazujący ludzi z parad "miłości" z hasełkiem w rodzaju: "Bądź tolerancyjny - pozwól nam adoptować twoje dziecko", to może komuś otworzyłyby się oczy. Na moich wychowanków podziałało, gdy im pokazałem za czym - poza legalizacją marihuany - optuje palikociarnia. Jak ktoś z szanownych ma smykałkę do takich rzeczy, to warto. Są te wszystkie twitery i insze fejsbuki i tam też można to i owo powrzucać (ja nie korzystam z tych portali i pojęcia nie mam jak to działa).
anonim2014.04.23 12:07
Artykuł jakby z kopalni, bo to wszystko już wiemy. Co do "rozdziału" kościoła i państwa: jeden z działaczy TREPa, pan Tomasz Szypuła ostatnio w jakiejś debacie na UKSW wypowiedział słowa: "To co jest prywatne, jest publiczne" (bo nie jest przeźroczyste przyp. mój). Pragnę więc lewicowcom przypomnieć, że wiara człowieka i jego moralny kręgosłup także nie są przeźroczyste, a więc są publiczne (co nie znaczy państwowe). Natomiast zwalczanie przejawów publicznego okazywania wiary, nazywa się błędnie rozdziałem kościoła od państwa. Czasem można odnieść wrażenie, że jak słusznie zauważył Stefan Bryś, pewne osoby cierpią na dualizm osobowości, a przynajmniej poglądów.
anonim2014.04.23 12:24
Ha ,ha ha, ten ma nieślubne dzieci i szuka ich wszędzie. Myśli że każdy je ma.Tatuś go w dzieciństwie opuścił to i on opuścił.Powiedzenie "czym skorupka za młodu .... jest tu na miejscu.
anonim2014.04.23 12:26
@Mortier Szkoda ze twoi rodzice nie byli gejami.
anonim2014.04.23 12:29
@Mortier: Tylko żeby poczynić w moją (czy naszą) stronę zarzut wpadnięcia we własne sidła musisz przyjąć, że ja ten zacytowany pogląd podzielam. A ja nigdzie się w taki sposób nie opowiedziałem ;). Wskazuję jedynie dualizm podejścia osób, które owy pogląd podzielają. To jest hipokryzja.
anonim2014.04.23 12:48
@Mortier: Widzę, że trochę zbyt trudno. Trudno.
anonim2014.04.23 12:52
Palikota już nic nie uratuje, wyleci z Sejmu. Zaczął obrażać już nie Kościół, ale i wiarę, przez co podciął gałąź, na której siedzi. Ponadto zajmuje się tematami zupełnie nieistotnymi, jak aborcja, homomałżeństwa i homoadopcje, a na te rzeczy społeczeństwo polskie się nie zgodzi!
anonim2014.04.23 13:34
@Mortier: Jak poznać w locie bezmyślność w niecnocie? Że swej głupocie hołduje jak cnocie.
anonim2014.04.23 15:36
Czegoś nie rozumiem. Idąc tokiem myślenia autora artykułu - skoro antyklerykalizm ma przysporzyć wyborców, to znaczy, że duża ilość wyborców jest antyklerykalnych. Czyż nie? A jeżeli tak, to powinna mieć swoją reprezentację w parlamencie. Logiczne?
anonim2014.04.23 16:29
Antyklerykalizm nie chwycił, Palikot musi szukać gdzie indziej pieniędzy i poparcia dla swoich posad.
anonim2014.04.23 18:33
Air, miałeś kiedyś pretensje o osobiste wycieczki, zresztą podzielam takie zastrzeżenia. Sam jednak nie masz oporów aby tak płytkimi pseudo argumentami się posługiwać. Liczyłem, że potrafisz z siebie więcej wydusić. Nawet się zapowiadałeś...
anonim2014.04.24 14:38
Ciekawe byłoby gdyby J. Palikota rozliczono z prywatyzacji? i ukazano wyborcom jak on zbił fortunę! Kto mu pomógł ect. Czy nie zacząłby wówczas bardzo cienko śpiewać wysokie trele, trele?