21.12.15, 16:50

Antysemityzm na marszu PiS?

Antysemityzm! Wszędzie Antysemityzm! Jak się okazuje, wrogie postawy wobec Żydów obecne były też na Marszu Wolności i Solidarności. Przynajmniej wg rzecznika ambasady Izraela w Warszawie. 

Michał Sobelman - rzecznik ambasady Izraela - napisał list w sprawie rzekomych antysemickich wybryków do Tomasza Sakiewicza. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" był jednym z organizatorów Marszu Wolności i Solidarności. Sobelman przekonywał w swoim liście, że podczas marszu doszło do karygodnych antysemickich incydentów.

Sobelman odnosił się do jednego (słownie: jednego) transparentu, który pojawił się na marszu. Był to transparent z hasłem: „Domagamy się od rządu likwidacji masonerii żydowskiej w Polsce”. Rzecznik ambsady Izraela uznał treść tego hasła za wyjątkowo antysemicką, o czym poinformował Sakiewicza.

W liście Sobelmana sprawa miała zresztą większy wymiar, jako że ów transparent w niewiadomy sposób "rozmnożył" się do kilku:

„Z wielkim zdumieniem, niesmakiem i wręcz przerażeniem zobaczyłem we wczorajszych [czyli w dniu 13 grudnia – przyp. red.] telewizyjnych przekazach poświęconych Marszowi Wolności i Solidarności antysemickie transparenty” - pisał w swoim liście Sobelman, dalej dodając, że takie treści wg niego bardzo przypominają antyżydowskie manifestacje z 1968 roku.

Treść listu opublikowała na swoich łamach "Gazeta Polska Codziennie". Do zarzutów Sobelmana odniósł się redaktor naczelny gazety Tomasz Sakiewicz: 

„Jedyni znani mi antysemici z marca 1968 r. znajdują się w Platformie Obywatelskiej i nie wykluczam, że prowokacja, którą Pan opisuje, miała związek z tymi siłami, bo leżało to w ich interesie” - stwierdził. 

emde/"Gazeta Polska Codziennie"

Komentarze

anonim2015.12.21 17:14
Gdyby Polacy nie tłumaczyli się ciągle i nie kajali to też i druga strona nie byłaby tak bezczelna. Na nic liczne kroki takie jak walny przyczynek do budowy ich muzeum za horrendalne pieniądze, wstrzymanie przez ŚP Lecha ekshumacji w Jedwabnem etc
anonim2015.12.21 20:49
Szuja Sobelman niech jedzie na zachód!. Tam żydzi pewnie czują się bezpiecznie! Np. do Francji.
anonim2015.12.21 22:20
....................Jak wynika z badania RW Research blisko 45% Polaków popiera propozycję rozpisania referendum w sprawie organizacji nowych wyborów parlamentarnych, które pozbawiłoby większości sejmowej Prawa i Sprawiedliwości i skróciło rządy tej formacji....................... Widzę tu kilka wersji: 1. gościu jest prorokiem 2. gościu chodzi do wróżki 3. gościu jest pracownikiem którejś z dziewięciu SS (Służb Specjalnych) oddelegowanym do fałszowania wyborów. Skłania mnie do tego graniczące z pewnością stwierdzenie o pozbawieniu większości sejmowej PiS-u
anonim2015.12.22 1:53
CZyli wychodzi na to, że największymi antysemitami są sami życi? Aż trudno w to uwierzyć! Może nienawidzą swej własnej mizery do tego stopnia, że skutkuje to endogennym, samdestrukcyjnym antysemityzmem? A może szukają współczucia, bo taka możliwość też istnieje. Ostatnio czytałem o syndromie Muenchhausena, czyli osoba doprowadza do stanu zagrożenia współplemieńców, żeby zwrócić na siebie uwagę otoczenia, tak, są takie zaburzenia, ale żeby aż do tego stopnia, to nie rozumiem. Jak ja im współczuję... serce się kraje... moje wyrazy najgłębsze...
anonim2015.12.22 11:11
Antysemicki transparent to nie jest żaden antysemityzm! No skąd! :-D