08.05.20, 10:45Fot. via Pixabay

Argentyna: Policja aresztowała wiernych za uczestnictwo we Mszy świętej

 W prowincji San Luis w Argentynie policja aresztowała dziesięcioro wiernych, którzy uczestniczyli we Mszy św. Wierni złamali nakaz pozostawania w domu obowiązujący w tym rejonie w związku z epidemią koronawirusa. Mszę odprawiał 79-letni ksiądz José Mendiano. Co ciekawe, wśród uczestników liturgii znaleźli się również dwaj byli policjanci.

Zdaniem prawnika Enrique Mirandy „areszt domowy narzucony ludziom w San Luis przez lokalny rząd i władze państwowe” to „wszystko jedno wielkie kłamstwo, farsa”. Potwierdzeniem może być fakt, że w samej prowincji, którą zamieszkuje około pół miliona ludzi, dotychczas stwierdzono jedynie dziesięć przypadków koronawirusa oraz trzy przypadki podejrzenia zakażenia. „To wielki cyrk, a nie pandemia tutaj” – dodał Miranda.

Prawnik powiedział, że zgromadzeni w kościele modlili się „za ludzi, którzy zmarli z powodu koronawirusa oraz o zdrowie tych, którzy zostali zarażeni”. Krytykując działania policji Miranda zauważył: „Prawo może określać cokolwiek zechce, ale w kwestiach wiary kompetencje należą wyłącznie do Kościoła katolickiego”. Stwierdził także, że wierni nie będą się uginać przed władzą świecką.

Miejscowy biskup Pedro Daniel Martínez Perea skontaktował się z wiernymi i księdzem. Z jednej strony pochwalił ich za ich „dobre zamiary” w przestrzeganiu środków bezpieczeństwa poprzez utrzymywanie dystansu od innych osób, ale z drugiej strony zganił za złamanie „obiektywnego przepisu”. Przypomniał też, że w swoim liście duszpasterskim prosił o sprawowanie Mszy św. bez udziału wiernych.

Według portalu „Crónica” cały incydent był wywołany... troską sąsiadów o księdza. Zauważywszy ruch w kaplicy powiadomili policję. Obawiali się bowiem, że kapłanowi – który jest cukrzykiem, ma problemy z ciśnieniem i niedosłyszy – mogło się coś stać.

W ostatnim czasie kilku hierarchów wypowiedziało się negatywnie o ingerencji państwa w sprawy Kościoła. Prawo wiernych do uczestnictwa we Mszy św. potwierdził m.in. abp Carlo Maria Viganò. Z kolei kard. Gerhard Müller, o czym informowaliśmy na stronach „Frondy”, podkreślił, że „Kościół nie jest klientem państwa”.

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze

Jan Radziszewski 2020.05.9 7:01
jak widać czarny scenariusz zniszczenia KK w czasach Apokalipsy przez żydów i masonów tj Synagogę Szatana jest jednak realizowany na całym, świecie . Oczywiście hurmem wpadną z tym Nev Mesjaszem żydów nie dalej jak za 3,5 roku do PIEKŁA Ap 19:19-21 19. I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. 20. I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. 21. A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze2020.05.8 11:52
@....kretynizacja.... matis89 "Leszek" Keller-Krawczyk ty brudny Żydzie i prowokatorze!
matis892020.05.8 11:10
Brawo Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik ksywka ,,argetyńczyk'' i ,, PAN lewakoateistów''. Zamykać Kościoły, fałszować sakramenty, aresztować katolików za wiarę, i wielbić pachamamy, molochy, budyy, allachy.
Walcz z Trollami2020.05.8 11:01
Prośba, proszę nie karmić debilnych Trolli i nie odpowiadać na ich teksty. Trolle same zdechną z braku odpowiedzi.
katolicka kretynizacja polski 2020.05.8 10:56
złamali prawo i zostali aresztowani! co w tym dziwnego? to nie kaczystan gdzie zwykły poseł łazi po cmentarzach czy wystaje pod pomnikami brata i śmieje się ludziom w twarz szczerząc spróchniałe zęby!
alojzy2020.05.8 11:01
prawo w wielu przypadkach jest głupie i zbrodnicze, ale wg twego myślenia gdybyś żył w III Rzeszy to byś skrupulatnie przestrzegał prawa - współczuję durnego myślenia. Po wojnie w Polsce mordowano ludzi zgodnie z prawem
Franca2020.05.8 11:12
hehehe... mamy długa tradycję łamania spodlonego "prawa". Nie tak dawno prawo łamali Polacy ukrywający Żydów. Typowy przykład lewackiego zbydlęcenia - nazwać swoje zbrodnie "prawem" i pyskować na dzielnych ludzi. Nie ma żadnego Prawa ponad Ewangelię. Reszta to plugawy satanizm, a wasze "pieczęcie, ustawy i prawko" to kupa łajna.
SilnyPedał2020.05.8 10:54
Katolickie pranie mózgu zbiera żniwo
alojzy2020.05.8 10:57
no a ty nawet nie masz mózgu
anonim2020.05.8 12:20
Ty zbieżesz żniwo w piekle jak się nie nawrócisz. Całą wiecznośc będziesz miał żniwo .
SilnyPedał2020.05.8 16:22
Nie ja tylko Ty ;)
Jan Radziszewski 2020.05.9 7:08
Ap 20:7-15 7. A gdy się skończy tysiąc lat, z więzienia swego szatan zostanie zwolniony. 8. I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. 9. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich. 10. A diabła, który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. 11. Potem ujrzałem wielki biały tron i na nim Zasiadającego, od którego oblicza uciekła ziemia i niebo, a miejsca dla nich nie znaleziono. 12. I ujrzałem umarłych - wielkich i małych - stojących przed tronem, a otwarto księgi. I inną księgę otwarto, która jest księgą życia. I osądzono zmarłych z tego, co w księgach zapisano, według ich czynów. 13. I morze wydało zmarłych, co w nim byli, i Śmierć, i Otchłań wydały zmarłych, co w nich byli, i każdy został osądzony według swoich czynów. 14. A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. 15. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia.