19.08.14, 08:42Biskup: Nie krzywdźcie gejów. To dzieci Boże (fot. Wikipedia)

Biskup: Nie krzywdźcie gejów. To dzieci Boże

Abp John Baptist Odama ostrzegł ugandyjskie społeczeństwie przed atakami na homoseksualistów. Niedawno władze zdecydowały, że zostanie wycofana ustawa, która penalizowała akty homoseksualne, grożąc recydywistom surowym więzieniem. W społeczeństwie pojawiają się nawoływania do samosądów przeciwko gejom. Arcybiskup zdecydowanie tego wzbrania.

„Nauczmy się kochać ludzkie stworzenia Boga. Nie jest tak, że popieram praktyki homoseksualne w naszym kraju, ale nie możemy brać prawa we własne ręce, by krzywdzić homoseksualistów i darzyć ich nienawiścią. Wszyscy mamy słabości” – powiedział.

Dodał, że homoseksualiści to także „istoty ludzkie, choć z innymi uczuciami seksualnymi”.

Warto przypomnieć, że wcześniej w tym roku przeciwko ugandyjskiemu prawu antyhomoseksualnemu wypowiedział się także Watykan. Kard. Peter Turkson, przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax powiedział, że nie można wtrącać ludzi do więzienia za praktykę homoseksualną.

Inaczej uznał Kościół anglikański z Ugandy. Arcybiskup Stanley Ntagail wezwał niedawno do przywrócenia w kraju antyhomoseksualnego prawa argumentując, że homoseksualizm jest sprzeczny z Bożym porządkiem.

pac/pinknews

Komentarze

anonim2014.08.19 8:54
Jeszcze raz przeczytajcie i jeszcze raz.... może zrozumiecie, co autor miał na myśli.☺
anonim2014.08.19 9:45
@arbiter, a może zamiast się kurwić i wymyślać nowe kretynizmy, napisałbyś dlaczego Abp. Hoser miałby takiej wypowiedzi zakazać? Wypowiedź ta jasno przystaje do KKK, podobnie jak działalność Abp. Hosera. A pan Lemański idzie w poprzek tego nauczania, czego dowody z nawiązką dał na Woodstocku.
anonim2014.08.19 10:35
My ich nie krzywdzimy, my się przed nimi bronimy. Oni nie rozumieją co to jest moralność. Słabość słabością a świadoma deprawacja dzieci i społeczeństwa to drugie. Taki relatywizm niszczy chrześcijaństwo i doprowadza narody na dno.
anonim2014.08.19 10:39
@wrzos Przeczytaj zacytowane wyzej slowa bpa Odamy. On to wyjasnia prosto i przystepnie.
anonim2014.08.19 10:42
Wypowiedź tego ugandyjskiego biskupa nie stoi w sprzeczności z nauczaniem Kościoła. Polscy biskupi również nie wzywają do wprowadzania zmian w prawie, mających na celu karanie osób homoseksualnych. Batalia w Polsce toczy się o przyznanie związkom homoseksualistów takich praw jakie posiadają małżeństwa. Brak zgody na przyznanie takich praw to nie jest to samo co penalizacja homoseksualistów. Ks. Lemański wypowiada się w sposób nieodpowiedzialny. Jego wypowiedzi nawet jeśli nie podważają bezpośrednio aktualnego nauczania Kościoła, zostają szybko wykorzystywane przez tych wszystkich, którzy to nauczanie Kościoła starają się podważyć. Gdyby ks. Lemański rzeczywiście podważał aktualne nauczanie Kościoła dostałby zakaz głoszenia kazań, katechizacji itd. Taki zakaz. jest formą kary kanonicznej a takiego zakazu ks. Lemański nie dostał stąd trudno mówić o jakimś karaniu Ks. Lemańskiego. Ks. Lemański dostał jedynie zakaz wypowiadania się w mediach. Ten zakaz nie jest karą kanoniczną. Taki zakaz jest jedynie formą ochrony ks. Lemańskiego przed jego własną nieodpowiedzialnością. Ks. Lemański najbardziej zaszkodził sobie nie tyle swoimi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami w mediach ile skonfliktowaniem wiernych swojej parafii. Przyczyną tego skonfliktowania była ewidentna niesubordynacja ks. Lemańskiego wobec decyzji własnego biskupa ordynariusza. Biskup ugandyjski wezwał chrześcijan do kierowania się zasadami wyrażonymi w Katechizmie Kościoła Katolickiego, co nie spowodowało żadnych konfliktów w Kościele w Ugandzie. Ks. Lemański dał się wykorzystać jako narzędzie służące do walki z nauczaniem Kościoła. prowadzonej przez ludzi wrogo nastawionych do nauczania Kościoła w ogóle.
anonim2014.08.19 10:46
Pan Lemański jedyne co miał do powiedzenia, to tylko bełkot w kółko: "Ja się odcinam! Nie tym językiem! Nie wolno piętnować!" Kretyn, który absolutnie nie umie odnieść się do faktów. Kiedy zaczyna się życie ludzkie: "nie wolno stawiać sprawy w ten sposób" Faktem jest, że procedura In Vitro niesie zwiększenie zagrożenia niektórych chorób: "nie wolno piętnować" Jeśli implantuje się 5% zarodków, to 95% jest świadomie skazanych na śmierć: "to są sformułowania niedopuszczalne" A dlaczego niedopuszczalne? "bo są niedopuszczalne" Natura nie podlega ocenie moralnej, co jest podstawą teologii: "yyy..." Czy za 50 lat nauka powie, że zarodek nie jest człowiekiem, a kościół zaakceptuje aborcję, mimo braku jej akceptacji od II w.n.e.? "yyy... nie mówmy takim językiem" Jaki inny język ksiądz sobie wyobraża: ".........." A dziś już wiemy, jaki język sobie pan Lemański wyobraża: jesteście fajni, in vitro jest z miłości, a ci źli biskupi to muszą wymrzeć i będzie cool... . Dla ułatwienia wklejam tą dyskusję, zaznacz mi fragment, w którym Lemański "miażdży" Terlikowskich? http://www.youtube.com/watch?v=skZFNZSMd0Q Jeśli ksiądz odcina się całkowicie od listu biskupów (od języka), to nic dziwnego, że biskupi zlecili księdzu milczenie. I taki rodzynek: "Pismo pisał ksiądz od bruzd na czole, który się uczył z ustaw norymberskich." A chwilę później: "Nie takim językiem, nie wolno piętnować" Gdzie tam padło słowo o szacunku dla dzieci? Kto te dzieci prześladuje? Przykłady i fakty, k(...)a, a nie pieprzenie, jak madzia wtorek o tym, że katolicka matka bije córkę w twarz, gdy ta dostanie miesiączki. Widać arbiter, z jakiej szkoły korzystasz. Ta dwoistość postawy, gdy z jednej strony płuczesz usta i szorujesz zęby, by twa mowa była jak najprzyjemniejsza, a z drugiej stawiasz kloce i pierdzisz niewybrednie i to wszystko w jednym czasie, oczywiście święcie przekonany, że twój przód nie ma nic wspólnego z twoim tyłem.
anonim2014.08.19 12:06
Miejsce homoseksualistów jest w Kościele, grzechem są tylko czynny homoseksualizm i molestowanie dzieci.
anonim2014.08.19 12:56
@arbiter -------------------------------------------------------------------------------- "Dobrze, że zwierzchnikiem tego biskupa nie jest pan Hoser, bo zaraz by dostał zakaz wypowiedzi w mediach i przeniesienie za głoszenie nauki "niezgodnej" z Kościołem." ---------------------------------------------------------------------------- A co w tej wypowiedzi miałoby być niezgodnego z nauką Kościoła?????? Czytał Szanowny zapisy KKK odnośnie homoseksualizmu???????? ------------------------------------------------------------------------------------ "Ech Frondziarze, tacy z was katolicy jak z koziej d*py trąba..." ------------------------------------------------------------------------------------ Cieszę się, że wreszcie przyjąłeś me pouczenia wobec Ciebie kierowane i zaczynasz zawsze najpierw od SIEBIE samego... Wszakże - też jesteś "Frondziarzem". Szacuneczek ;))
anonim2014.08.20 7:29
"Terlikowski przerywał bez przerwy i pokrzykiwał - może według Ciebie wygrywa ten kto głośniej krzyczy, ale to tylko Twoje zdanie" Tak, to brzydko ze strony Terlikowskiego, niemniej zadawał istotne pytania, które zostawały bez odpowiedzi, bo ksiądz zamiast iść do sedna wolał się posługiwać takimi g-zwrotami. Nikt jednak nie zdołał mu przeszkodzić w pochwaleniu się swoją niewiedzą. "Terlikowski sugerując, że dzieci z in vitro żyją kosztem swoich braciszków i siostrzyczek okazuje kompletny brak szacunku i piętnuje - to jasne. " Czytanie (i słuchanie) ze zrozumieniem jest twoją słabą stroną, co nieraz udowodniłeś. Terlikowski krytykował m-e-t-o-d-ę, a nie dzieci, bo przecież dziecko na tym etapie swojego życia nie ma absolutnie mocy sprawczych. Poza tym, czy Terlikowski krytykując tą metodę kłamał? Czy nie niszczy się nadliczbowych zarodków? Nie należy o tym mówić w ogóle? Albo tak jak ksiądz- niczego nie wiemy, bo nauka się rozwinie- podczas gdy wiemy? Kłamstwo zamiast prawdy? "niezła manipulacja, posłuchaj sobie całej wypowiedzi z Woodstocku i włącz myślenie!" Słuchałem, czytałem i widzę, że cała jest w stylu "wicie, rozumicie", zamiast "tak, tak, nie, nie", pomijając obnażone kłamstwa na temat przystanku Jezus. "A co do bruzd, to nie ma czegoś takiego i dobrze o tym wiesz!" Oczywiście, że bruzdy istnieją i są jednym z elementów występujących np. przy zespole Downa. Tylko, że nazywa się je dłoniowymi (pojedynczą, zamiast podwójną), a nie dotykowymi, jak powiedział w telewizji wspomniany ksiądz, ale ręki sobie nie dam uciąć, czy jednej i drugiej nazwy się potocznie nie używa. "A ostatni akapit świadczy o Tobie - nie wiem czy miałeś trudne dzieciństwo że masz takie doświadczenia czy co, ale nie wylewają swoich żali na Frondzie..." Zastosuj te słowa do siebie i spłyń stąd jak najszybciej, bo ostatnio się totalnie pogrążasz. Dociekliwość wymieniłeś na głupotę i bezczelność. Masz więc 2 za 1, ale podpowiem Ci, że interesu życia nie zrobiłeś.
anonim2014.08.20 9:03
"Pogadaj sobie z jakimkolwiek psychologiem, to Ci wytłumaczy jak to działa..." Lemański zapytany o to, jaki to powinien być język i jak o tym mówić, po prostu milczał. Czy to nie wymowne? Myślę, że jeśli ktoś mógłby się czuć napiętnowany, to rodzice. Ale to nie brzmi tak ckliwie, jak dzieci, co nie? Wypowiedzi Terlikowskiego były jak najbardziej na temat. Lemański nie miał absolutnie koncepcji, którą mógłby przeciwstawić "językowi Terlikowskiego". Nie wolno... i już- powiedział wolnościowy, oświecony ksiądz. "Co do bruzd, to nie mówimy o zespole Downa tylko o in vitro i nie ma mowy o występowaniu żadnych bruzd jako nieodłącznego elementu in vitro jak to obrzydliwie kłamał pan de Berier." De Bérier mówił wyraźnie o schorzeniach i wadach, które częściej występują przy In Vitro. Samo in vitro przecież nie jest chorobą, natomiast mówiąc, że jakiś jego znajomy jest w stanie po bruździe rozpoznać, które dziecko zostało poczęte na szkle, w jasny sposób odnosił się do najczęstszych schorzeń, które temu mogą towarzyszyć. Jeszcze prościej, nie samo in vitro wiąże się z "bruzdami", ale samo in vitro jest czynnikiem sprzyjającym rozwojowi chorób związanych z onymi. Czego tu można nie rozumieć, nawet jeśli został użyty jakiś skrót myślowy? Mamy do czynienia z kolejną Twoją nadinterpretacją, jak w przypadku ks. Oko. Jeśli masz link do nagrania, to podrzuć. P.s. w odpowiedzi na słowa de Bérier, Ryfcio z ich ruchu powiedział, że Jezus nie został naturalnie zapłodniony (odnosząc się do niepokalanego poczęcia). Z tego, co ja, ciemny katol, wiem, to Jezus w ogóle nie został zapłodniony, ani wedle Ewangelii, ani nawet żadnego z apokryfów. Dla Boga pewnie byłoby to możliwe, ale nie odnotowano takiego cudu (nieistotny, patriarchalny, antygenderowy fakt, że Jezus był mężczyzną). Natomiast tego kretyna nikt nie raczył napiętnować i lewactwo nie brechta z jego wypowiedzi przy każdej okazji. https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LinRDOeXo0Y#t=188
anonim2014.08.20 9:43
"Widzisz, można mówić: "zamordowani zostali braciszkowie i siostrzyczki" (ale zarąbisty przekaz, nie?), a można: "niszczone są zarodki" - jest różnica, nie? I oto chodzi ks. Lemańskiemu." Metoda nie mówienia lub odczłowieczania jest faktycznie świetnym sposobem na ulżenie sumieniu. Metoda jest genialna i sprawdzona "w boju". Wszak Niemcy hitlerowskie nie mówiły o mordowaniu i gazowaniu milionów żydów (co za obrzydliwy przekaz), a o rozwiązaniu "problemu żydowskiego". Nikt nie musiał się interesować, ani obciążać sumienia znaczeniem tego zdania. Jest 100% analogia w przypadku, który postulujesz. Chcesz posługiwać się wraz z Lemańskim tą metodą, ok. Ale mnie to brzydzi. Kościół nikogo nie zmusza do in vitro, więc nie rozumiem, dlaczego "musi" banalizować problem i wmawiać ludziom, że wszystko jest ok, skoro jest to sprzeczne z jego nauką. Porównanie duetu Lemański- Terlikowski, gdzie jeden jest redaktorem, a drugi księdzem... zarzut do redaktora, że ma parcie na szkło brzmi jak zarzut wobec zawodowego kierowcy, że pcha się za kierownicę... . Natomiast Lemański leci ze wszystkim do gazet i do mediów. Mimo wielokrotnych upomnień. "Jasne - Oko robi skróty myślowe, de Berier robi skróty myślowe... To może ten cymbał Ryfiński też zrobił skrót myślowy? Czemu go nie bronisz?" Bo jest różnica między skrótem myślowym, a grubym błędem. Oko akurat wypowiedział się precyzyjnie, tylko ty nie doczytałeś i wszystkich przekonywałeś do swojej interpretacji.
anonim2014.08.20 9:54
P.s. Gdy rozważano projekty in vitro w polskim parlamencie, zgłoszono pomysł, aby wprowadzić metodę, że wszczepia się wszystkie uzyskane zarodki. Pomysł, zdawać by się mogło, kompromisowy. Ale kto go oprotestował? Nie kościół, a promotorzy in vitro, mówiąc, że przez to będzie mniejsza skuteczność produktu. Środowisko to jest więc obliczone i wyzute z poczucia wartości życia ludzkiego. Czemu kościół ma się z taką postawą miziać na różowo?
anonim2014.08.20 12:51
"lepiej powodować wyrzuty sumienia u Bogu ducha winnych dzieci - to prawda!" Może to kolejna niesklasyfikowana wada, że osoby z iv mają syndrom napiętnowania włączany na zawołanie? Pamiętasz rozmowę Piechy z Ziółkowską i słynne "to pani decyduje, czy Pan ją obraża"? Tekst roku. Ale faktycznie, ta zasada funkcjonuje u pro iv, u gejów, transów, queerów i innych "zawodowych ofiar". Szkoda jednak, że zrzeszenia dzieci z ZD nie wrzeszczą tak głośno, gdy ZD jest przesłanką do aborcji. Czy to tych dzieci nie piętnuje i nie obraża? P.s. Arbiter, wysil się i spręż swój lewacki mózg, bo rozmowa z tobą naprawdę traci jakiekolwiek walory... .