15.02.19, 12:00Fot. Fczarnowski via Wikipedia, CC 3.0

Bł. ks. Michał Sopoćko: O wielkich pożytkach Komunii duchowej

Obecnie wiele osób zostaje pozbawionych Komunii Świętej w miejscach odległych od kościołów i kapłanów, np. w więzieniach, przy pracy na wakacjach itp. Mimo to może korzystać z błogich skutków wyżej wymienionych przez przyjmowanie Komunii duchowej. Komunia duchowa polega na gorącym pragnieniu przyjęcia Pana Jezusa z pobudki miłości napełniającej serce. Ta Komunia pragnienia, zwana Komunią duchową, jest niezmiernie pożyteczna dla duszy, gdyż wzbudza w niej pociąg do rzeczy Boskich i do życia doskonałego, daje moc do ćwiczenia się cnotach i przynosi niekiedy więcej korzyści niż Komunia sakramentalna przyjęta z mniejszą miłością. Nadto ma tę samą korzyść, że można przyjmować ją codziennie w każdej chwili dnia i nocy, w każdym miejscu, a szczególnie przy nawiedzeniu Przenajświętszego Sakramentu.

Sposób przyjęcia duchowej Komunii jest następujący: 
W danej chwili skupiamy się i przenosimy się przed tabernakulum z Przenajświętszym Sakramentem. Wzbudzamy akt wiary, nadziei, miłości i żalu, uwielbienia i pragnienia. Wyobrażamy sobie, że kapłan podaje nam Przenajświętszy Sakrament. Przyjmujemy w duchu z wielką pokorą i uszanowaniem oraz miłością ufną, a następnie odprawiamy dziękczynienie jak po Komunii sakramentalnej. Właśnie w czasie takiej Komunii duchowej s. Faustyny anioł Pański trzynaście razy zasilał ją sakramentalnie w chorobie, zaznaczając przez to, jak miła jest Bogu ta praktyka, którą służebniczki Miłosierdzia Bożego będą stosować i zachęcać inne dusze dobrej woli ku temu.

Bł. Ks. Michał Sopoćko

mod/ http://www.faustyna.eu/eucharystia_pl.htm

Komentarze

Wawa2019.02.15 20:32
@Quec. "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie." (Mt. 6,5-6)
Krzysztof2019.02.15 21:30
To jest egzorcyzm na andrzejhahn3
Wawa2019.02.15 23:23
Skoro wcześniej sto razy nie zadziałał (egzorcyzm), to dlaczego teraz miałby zadziałać? Zgoda, że wypowiedzi niektórych, czasami bywają agresywne, ale to nie znaczy, że należy ulegać prowokacjom. Modlitwa jest dla chrześcijanina czymś ważnym, bo przez nią komunikujemy się z Bogiem. Nie należy jednak przez powielanie słów (na zasadzie kopiuj-wklej), modlitwy pozorować. Również szacunek dla Boga nie pozwala, by Jego Imienia wzywać/używać do czczych rzeczy (por. Wj. 20,7).
Quec.2019.02.15 23:41
A czy Ty przyjacielu, widząc jak obrażają Nas Katolików, wstawiałeś się obroną Nie zwracałem na Cię uwagi boś osobiście nie obrażał NAS! Tam gdzie była modlitwa "wklejona" to czy chociaż raz ją odmówiłeś? Na pewno NIE! Bo ja odmówiłem i prosiłem Boga aby tu nie wchodzili i nie obrażali i kapłanów tu występujących ani katolików nie tylko tu ale w ogóle! Więc o czym przyjacielu mówisz. Oddaj tyż szacunek Bogu! Wydaje mi się, że obłudą tyż jest chowanie głowy w piasek i nie bronić wiary naszej. Grzeczny jezdeś, grzeczny bądż dla "niektórych? agresywnych? Taaak, może to tyż podchodzi pod obłudę z Twojej strony. Tam gdzie była moja Modlitwa do Boga tam tyż nie było agresywnych! Nawet jak mi coś tu odpiszesz to chyba nie przeczytam, a zresztą, póżno, trza spać!
Wawa2019.02.16 12:55
To nie ja "wklejałem", więc dlaczego miałbym te teksty recytować jako modlitwę? Bóg jest moim Ojcem, do niego zwracam się własnymi słowami, ewentualnie tekstami modlitw z Biblii (np. Modlitwy Pańskiej, albo Psalmami). Nie wiem, kto "ułożył" te modlitwy, nie odpowiada mi jednak zastosowanie ich jako "obucha" do walenia na oślep w internetowych oponentów.
Quec.2019.02.17 3:15
Uważam, żeś nie katolik. Modlitwy Pańskiej uczył nas Pan Jezus. A, że nie znasz modlitw katolickich, to nie musisz. Moje modlitwy jednak "działają" ale jak jezdeś protestantem, to się modlisz jak się modlisz. Nie musisz przynajmniej modlić do oderwańca "Św. Lutra"m Katolicka wiara jest jedyna i niepowtarzalna. Pochodzi od samego początku a początkiem był Pan Jezus Chrystus Luter dopiero pięćset lat temu zbuntował ludzi przeciwko prawemu Kościołowi! Luter na pewno nie dobrym i prawy człowiekiem, na pewno nie był z Bogiem. Dla mnie jest on NIKIM! I, zobacz jak diabeł podszywa się po takich 'św" lutrów i wielu takich "prawych" walczy z Kościołem Katolickim. Dlaczego? Skąd jego racji pochodzi? Czytaj Biblię ale zapoznaj się lepiej i ze zrozumieniem Nowego Testamentu! Powodzenia!
Quec.2019.02.15 18:26
Módlmy się: Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi - racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Krzysztof2019.02.15 21:27
Co to za jeden.To szatańskie działanie.
andrzejhahn32019.02.15 17:20
katolickie brednie
Quec.2019.02.15 18:25
I znowu mendzisz. Masz prawo? Ciebie i takich jak Ty jest w ogóle w stosunku do Katolików, GARSTKA. Ale "uleczone?'?. Co. Uleczone brednie bezczelnie wypychasz! I o to znowu nie tyle na uleczenie ale byś paszoł jak kulawy pies! Święty Michale chroń nas i tę stronę, chroń inne dobre strony. Wspieraj NAS Katolików! Módlmy się: Boże, Ucieczko nasza i Mocy, wejrzyj łaskawie na lud do Ciebie wołający, i za wstawiennictwem chwalebnej i Niepokalanej Panny, Bogarodzicy Maryi, z błogosławionym Józefem, Jej Oblubieńcem, i błogosławionymi Apostołami Piotrem i Pawłem i wszystkimi Świętymi - racz miłościwie i łaskawie wysłuchać modlitw, które zanosimy do Ciebie o nawrócenie grzeszników, o wolność i o podwyższenie Świętej Matki, Kościoła. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen. Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.