14.11.19, 10:03(fot. flickr/ Piotr Drabik)

Bohaterka! Policjantka w ciąży, poza służbą, ratowała potrąconego pieszego

Włocławska policjantka w zaawansowanej ciąży, będąc poza służbą, niezwłocznie zareagowała widząc rannego mężczyznę. Funkcjonariuszka ruchu drogowego udzieliła pierwszej pomocy po tym, gdy ten przewrócił się na jezdnię i doznał obrażeń. Dzięki profesjonalnemu i szybkiemu działaniu policjantki nie doszło do tragedii.

We wtorek  ulicami osiedla Zazamcze we Włocławku podróżowała w czasie wolnym od służby jedna z policjantek. W pewnym momencie, na ul. Hutniczej, kobieta zauważyła mężczyznę leżącego częściowo na jezdni z obrażeniami ciała. Funkcjonariuszka pełniąca na co dzień służbę w "drogówce" podejrzewała, że mogło dojść do potrącenia pieszego. 

Mundurowa niezwłocznie podbiegła do poszkodowanego i udzieliła mu pomocy. Będąca w siódmym miesiącu ciąży, st. sierż. Karolina Kwiatkowska, profesjonalnie zajęła się rannym. Zabezpieczyła miejsce zdarzenia, ustaliła świadków, zadbała o bezpieczeństwo swoje i innych. Funkcjonariuszka oceniła stan mężczyzny, opatrzyła mu rany, a z uwagi na niską temperaturę powietrza zorganizowała z pobliskiej szkoły koc termiczny. 

Policjantka, na podstawie relacji osób widzących zdarzenie, ustaliła, iż mężczyzna przewrócił się podczas przechodzenia przez jezdnię, a upadając, uderzył głową w krawężnik. St. sierż. Karolina Kwiatkowska oczekiwała z mężczyzną do przyjazdu karetki, kontrolując jego czynności życiowe.

Dzięki jej zachowaniu poszkodowany otrzymał błyskawiczną i profesjonalną pomoc.

źródło: policja.pl

Komentarze

YourFavoriteFutureArsewipe2020.02.15 10:51
To może jeden policyjny bohater. Świeża sprawa: https://piekaryslaskie.naszemiasto.pl/policjant-po-sluzbie-potracil-kobiete-w-piekarach-slaskich/ar/c16-4981836
policja2019.11.14 12:24
Konin. Policjant śmiertelnie postrzelił młodego mężczyznę bilans wyszedł na zero. Jak z filmu oszukać przeznaczenie.
oficer LWP2019.11.14 11:37
zastanawiam się co by Fronda napisała gdyby to była emerytowana funkcjonariuszka SB? nie byłoby nawet wzmianki, stare dobre metody NKWD to dobro samo w sobie prawda pisowcy
joemonstre2019.11.14 11:20
A mogła go dobić