07.03.21, 19:00Screenshot TVP

Brawo Polska! Deszcz medali na HME w Toruniu. Mamy złoto!

Kolejne medale Polaków w trakcie Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce! Patryk Dobek został mistrzem, a Mateusz Borkowski wicemistrzem w biegu na 800 metrów.

Srebro i brąz trafia do polskiej kadry także w finale biegu na 800 metrów kobiet. Drugie miejsce zajęła Joanna Jóźwik, trzecia zameldowała się na mecie Angelika Cichocka.

Z medalem zakończył rywalizację w Toruniu także Paweł Wiesiołek. Polak zajął trzecie miejsce w siedmioboju.

Brąz zdobył także Piotr Lisek. Zaliczył próbę 5,80 w skoku o tyczce.

Na koniec brąz wywalczyła jeszcze żeńska sztafeta 4x400. Polki przegrały niestety z faworyzowanymi Holenderkami oraz Brytyjkami. W ostatniej chwili okazało się, że w sztafecie nie pobiegnie najlepsza polska biegaczka Justyna Święty-Ersetić, która doznała kontuzji.

Łącznie polska kadra wywalczyła w Toruniu 10 medali, w tym jeden złoty.