08.12.15, 10:57

Brawo! Polska i Węgry zawetowały unijne rozporządzenia ws związków homoseksualnych!

W czwartek na posiedzeniu Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE Polska i Węgry zablokowały przyjęcie unijnych przepisów, w myśl których polskie sądy miałyby uznawać związki partnerskie i małżeństwa jednopłciowe zawarte za granicą. Przyjęcie rozporządzeń oznaczałoby zobowiązanie polskich sądów do podejmowania działań sprzecznych z polskim prawem rodzinnym i Konstytucją.

Na posiedzeniu Rady ds. Wymiaru Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych UE rozpatrywano w czwartek projekty dwóch rozporządzeń. Pierwsze dotyczyło skutków majątkowych zarejestrowanych związków partnerskich, a drugie małżeńskich ustrojów majątkowych. Oba rozporządzenia przez ostatnie 4 lata były przedmiotem dyskusji w grupach roboczych, ale dopiero teraz wprowadzono je pod obrady Rady Unii Europejskiej.

Proponowane regulacje negatywnie oceniał zarówno poprzedni jak i obecny polski rząd. W przypadku pierwszego rozporządzenia, które dotyczyło uznawania skutków majątkowych związków partnerskich, Ministerstwo Sprawiedliwości uznało, że przyjęcie go prowadziłoby do obowiązku stosowania w Polsce przepisów prawa obcego o związkach partnerskich i „prowadziłoby do obowiązku uznawania i wykonywania w Polsce zagranicznych orzeczeń wydanych na podstawie takiego obcego prawa”. Rozwiązanie to stoi w sprzeczności z porządkiem konstytucyjnym Polski i Węgier, co kraje te wyraziły podczas głosowania.

Drugie rozporządzenie, dotyczące małżeńskich ustrojów majątkowych, mogłoby zostać zaakceptowane przez Polskę, gdyby została do niego włączona klauzula porządku publicznego, która spowodowałaby, że nasz kraj nie miałby obowiązku stosowania przepisów „prawa obcego opartego na instytucjach prawnych, które są sprzeczne z podstawowymi zasadami polskiego prawa rodzinnego zakotwiczonymi w Konstytucji RP”, w tym przepisów dotyczących małżeństw jednopłciowych. Propozycja ta nie została jednak przyjęta przez inne państwa i ostatecznie nie znalazła się w projekcie, dlatego też Polska zagłosowała przeciwko jego przyjęciu.

W przypadku obu projektów w Radzie UE wymagana była jednomyślność.

http://www.ordoiuris.pl/polska-i-wegry-zawetowaly-unijne-rozporzadzenia,3698,i.html

Ordo Iuris

<<< BÓG SZUKAJĄCY CZŁOWIEKA - NIESAMOWITA PRZYGODA Z ... ZOBACZ! >>>

 


Komentarze

anonim2015.12.8 11:16
Mam nadzieję, że ta ekipa spowoduje powstrzymanie promocji homo w mas-mediach, szkołach a nawet przedszkolach.
anonim2015.12.8 13:03
@jach Owszem trzeba wprowadzić do prawa karanie za związki partnerskie podobnie jak za kradzież, podżeganie do nienawiści itp...
anonim2015.12.8 13:13
Whoa, dobra robota!
anonim2015.12.8 14:10
@jach + żadne głupoty prawne wymyślone przez wrogów KK nie powinny obowiązywać. Co chcesz być w piekle razem z sodomitami którym piekielne demony wyrywają to czym grzeszyli?
anonim2015.12.8 14:30
troche nie rozumiem tej nagonki na homo zwiazki. co to komu przeszkadza, ze osoby o orientacji odmiennej pozostajace w zwiazku mialby uregulowane prawo do dziedziczenia czy odwiedzin w szpitalu. idea o ochrona przed propagowaniem homoseksualnej propagadny tez do mnie nie przemawia. jakos w niemczech, czy holandi- krajach gdzie takowe osoby nie sa napietnowane - nie wzrosl odsetek osob, ktore deklaruja, iz sa homo. owszem - wzrosl odsetek osob, ktore sie z tym nie ukrywaja, ale to juz inna bajka. szanujmy sie na wzajem i zajmijmy sie swoim podworkiem. pozwolmy kazdemu byc soba.
anonim2015.12.8 18:14
wystarczy stwierdzić nieważność takich umów
anonim2015.12.8 20:38
Tak jest, dobra robota. Brawo Węgry i brawo Polska !!
anonim2015.12.9 9:05
Węgry zalegalizowały jednopłciowe konkubinaty 19 lat temu, a związki partnerskie - 8. Musicie w tej Frondzie trochę staranniej weryfikować swoje informacje.