23.01.22, 18:15fot. wikipedia.org, domena publiczna

Brytyjskie MSZ: Kreml szykuje na Ukrainie zamach stanu

W totalnej wojnie hybrydowej przeciwko Ukrainie Kreml planuje użyć nie tylko siły militarnej, ale także swoich agentów, którzy prowadzą swoją podłą działalność wywrotową na terenie tego kraju. O tym informują amerykańscy i brytyjscy urzędnicy.

Brytyjskie MSZ poinformowało, że Moskwa planuje przejąć władzę na Ukrainie przy pomocy swoich agentów. Putin chce postawić na Jewgienija Murajewa, agenta Kremla, lidera prorosyjskiej partii „Nasi”, deputowanego dwóch zwołań Rady Najwyższej Ukrainy – oświadczyła 22 stycznia szefowa brytyjskiej dyplomacji Liz Truss, podaje serwis internetowy brytyjskiego resortu spraw zagranicznych.

„Mamy informacje wskazujące na to, że rosyjski rząd, rozważając możliwość inwazji i okupacji Ukrainy, ma nadzieję na doprowadzenie do władzy prorosyjskiego przywódcy w Kijowie. Jako potencjalny kandydat rozważany jest Jewgienij Murajew, były deputowany parlamentu Ukrainy” – oświadczyła Elizabeth Mary Truss, Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Według brytyjskich dyplomatów „rosyjskie służby wywiadowcze utrzymują również związki z wieloma byłymi ukraińskimi politykami”, czyli rosyjskimi agentami mieszkającymi obecnie w Rosji, w tym z byłym premierem Mykołą Azarowem, byłymi wicepremierami Siergiejem i Andrijem Klujewem oraz byłym zastępcą sekretarza Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Wołodymyrem Siwkowyczem.

„Niektórzy z nich mają kontakty z oficerami rosyjskiego wywiadu, którzy są obecnie zaangażowani w planowanie ataku na Ukrainę”
– twierdzą urzędnicy brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Szefowa resortu podkreśliła, że informacje te „rzucają światło na skalę rosyjskich działań wywrotowych przeciwko Ukrainie i dają wyobrażenie o myśleniu Kremla”.

„Rosja musi złagodzić eskalację, zakończyć kampanie agresji i dezinformacji oraz podążać ścieżką dyplomacji. Jak wielokrotnie podkreślała Wielka Brytania i nasi partnerzy, każda rosyjska interwencja wojskowa na Ukrainie byłaby poważnym błędem strategicznym o poważnych konsekwencjach. Jasne jest również stanowisko Wielkiej Brytanii w sprawie Ukrainy. Bezwarunkowo wspieramy jego suwerenność i integralność terytorialną w jej uznanych na arenie międzynarodowej granicach, włącznie z Krymem. Ukraina jest niepodległym, suwerennym krajem”
– podsumowała Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Amerykański wywiad potwierdził, że Kreml planuje doprowadzić do władzy na Ukrainie prorosyjskiego polityka Jewgienija Murajewa, donosi CNN, powołując się na dwie osoby zaznajomione z tą sprawą.

„Tak, posiadamy informacje wywiadowcze, że Rosja szuka sposobów na zminimalizowanie przedłużającej się wojny. Obejmuje to takie środki, jak utworzenie przyjaznego [Moskwie] rządu i wykorzystanie ich agentów do wzniecania podziałów [w społeczeństwie ukraińskim]”.

Inne źródło wydania potwierdziło, że amerykański wywiad „posiada te same informacje” na ten temat, co Wielka Brytania.

KOMENTARZEM REDAKCJI

Od wielu lat redaktor portalu Jagiellonia.org demaskuje narzędzia tajnej wojny, czyli totalnej wywrotowej działalności, jaką Moskwa i jej agenci prowadzą nie tylko przeciwko Ukrainie, ale także przeciwko wielu krajom europejskim oraz przeciwko całemu zbiorowemu Zachodowi. Demaskujemy wywrotowe działania Kremla i Łubianki od 2014 roku.

Ingerencja Rosji w sprawy wewnętrzne Ukrainy rozpoczęła się natychmiast po ogłoszeniu przez nią niepodległości w sierpniu 1991 roku. Ukraina nigdy nie została oczyszczona z sieci sowieckich agentów KGB, nigdy w tym państwie nie było prawdziwej lustracji. Od pierwszych dni niepodległości rosyjscy agenci (KGB) prowadzili ukrytą wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie – zachęcali do korupcji, manipulowali opinią publiczną, podsycali kłótnie i niezgodę, niszczyli państwo, gospodarkę i armię.

Na początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku agenci wpływu rosyjskich służb specjalnych aktywnie próbowali sprowokować separatyzm na Ukrainie. Już wtedy mówiono o tzw. „rosyjskim Krymie,” o tzw. „Noworosji” na południu i Republice Doniecko-Krzyworoskiej na wschodzie Ukrainy, ale pod koniec ubiegłego wieku rosyjskim służbon specjalnym udało się tylko zmienić status obwodu krymskiego, który 12 lutego 1991 roku stał się Republiką Autonomiczną. Później, w obliczu problemu separatyzmu w Czeczenii, Rosja już nie miała wystarczających sił i środków dla organizacji i finansowania separatystów w byłych „bratnich republikach”. Ale ten spokój nie trwał długo…

W 2005 r., zaraz po Rewolucji Pomarańczowej, rosyjski dysydent lat sześćdziesiątych Władimir Kryłowski, w ukraińskim tygodniku „Personał Plus” zamieścił List otwarty do uczestników aksamitnej rewolucji, w którym przewidział, że zwycięzcy będą zmuszeni „powrócić na Majdan Niepodległości w Kijowie”. Jego zdaniem, przyczyną tego jest ten fakt, że „ukraińskie partie, organizacje społeczne i rządowe (w tym struktury władzy wykonawczej i ustawodawczej) są infiltrowane przez agentów służb specjalnych, w tym przez „kapusiów”, którzy kiedyś pracowali dla KGB. Są ich tysiące! Wśród nich są agenci wpływu, którzy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym i politycznym. W razie potrzeby, mogą oni inspirować rozłamy w ruchach społecznych i partiach politycznych, prowokować kłótnie wśród polityków, pod płaszczykiem liberałów manipulować opinią publiczną”.

Następne wydarzenia w ukraińskiej polityce całkowicie potwierdziły słowa Kryłowskiego. Wewnętrzne konflikty w pomarańczowej koalicji, kłótnie między Juszczenko i Tymoszenko, liczne zdrady deputowanych w parlamencie Ukrainy doprowadziły do frustracji i odwetu sił prorosyjskich, które w 2010 roku ponownie opanowały sytuację na Ukrainie.

W sierpniu 2006 roku w wywiadzie dla gazety „Delo” ex-szef kontrwywiadu wojskowego Ukrainy, gen. Aleksander Skipalski publicznie stwierdził, że „Rosyjskie służby bezpieczeństwa przechwyciły władzę na Ukrainie”. „Rosjanie, – powiedział generał Służby Bezpieczeństwa, – odniosły wielki sukces, niemal całkowicie kontrolując parlament, rząd i siły zbrojne.” Wkrótce, 11 lipca 2007 roku, w wywiadzie dla «The Financial Times» szef SBU Walentyn Naływajczenko też oskarżył Rosję o destabilizację sytuacji na Ukrainie. I to nie tylko słowa. Myślę, że stwierdzenia profesjonalistów takiej wysokiej rangi są oparte na poważnej analizie źródeł monitorujących sytuację…

Tego rodzaju podejrzenia, w dyplomatycznej formie, publikują również zagraniczni obserwatorzy. Fachowiec w sprawach Ukrainy, wykładowca na Uniwersytecie w Oxfordzie i czołowy ekspert w badaniu konfliktów przy Brytyjskiej Akademii Wojskowej James Sherr, w 2002 r. w wywiadzie dla serwisu informacyjnego „Defense-Express” zauważył, że „Ukraina i jej instytucje państwowe mogą być infiltrowane przez ludzi, których interesy prywatne są sprzeczne z ukraińską racją stanu. Obejmuje to również uzależnienie Ukrainy od międzynarodowych struktur byłego Związku Radzieckiego, które stosują metody działania zupełnie niejasne i zakamuflowane, żeby utrudnić integrację Ukrainy z Unią Europejską”. Następnie, 21 grudnia 2004 roku, na łamach ukraińskiej gazety „Dzień”, brytyjski ekspert był jeszcze bardziej konkretnym: „dla Rosji – powiedział Sherr – „zimna wojna” w skali globalnej się zakończyła z upadkiem Związku Radzieckiego, ale w krajach byłego Związku Radzieckiego, ta „zimna wojna” trwa do dziś”.

W drugiej połowie 2013 roku media, w tym Radio Wolna Europa, opublikowały kopię petycji oficerów ukraińskiego wywiadu do ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza, w której mówili o „sieci agentów Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej w szeregach ówczesnego kierownictwa wywiadu ukraińskiego”. Zostały wymienione nazwiska i stanowiska służbowe podejrzanych, którzy „utrzymują stabilny i systematyczny związek z rezydenturą Służby Wywiadu Zagranicznego FR i są wykorzystywani w celu uzyskania informacji wywiadowczych i prowadzenia działalności na szkodę Ukrainy”. Oprócz tego autorzy petycji twierdzili, że owi kierownicy „zignorowali informacje przekazane przez pracowników operacyjnych o działaniach rosyjskich służb specjalnych mających na celu zniszczenie relacji między Ukrainą i Rzeczpospolitą Polską, а także podburzanie do nienawiści etnicznej między narodami Ukrainy i Polski”.

W 2013 roku Putin był przekonany, że Ukraina wkrótce wpadnie w jego ręce jak dojrzały owoc, ponieważ prawie wszystkie stanowiska w jej władzach objęli agenci wpływu rosyjskich służb specjalnych. W celu odrodzenia potężnego imperium Rosja planowała wchłonięcie zachodniego sąsiada. Jednak putinowska operacja zajęcia dużego państwa na wschodzie Europy nie powiodła się. Miliony ludzi na antyrządowych demonstracjach w Kijowie i innych miastach Ukrainy pod koniec 2013 roku wyraźnie pokazały całemu światu, że Ukraińcy nie akceptują wyboru geopolitycznego narzuconego Kijowowi przez agentów Rosji. Putin stracił Ukrainę. Ludzie obalili rząd rosyjskich agentów i marionetek. Była to największa porażka rosyjskich służb specjalnych po pomarańczowej rewolucji.

20 lutego 2014 roku zirytowany Putin zdecydował o interwencji militarnej na Ukrainie, najechał Krym i Donbas. Od tego czasu trwa rosyjska zbrojna agresja wobec Ukrainy.


Jagiellonia.org

Komentarze

HHD2022.01.24 8:52
Na pohybel Dewiantom PO i KO w kakao sld,psl ,tvn holoty ,wp.ss makreli putina ,żydokomuchów nkwd kgb ,lgbt q brukseli .
Mało prawdopodobny scenariusz2022.01.24 8:39
Bardziej prawdopodobne są teraz kolejne prowokacje w Donbasie i przejmowanie kolejnych kawałków Ukrainy. W taki sposób, by odciąć Ukrainę od Morza Czarnego. Do tego prowokacje na Litwie, Łotwie czy w Estonii oraz w Polsce, wykonywane łapami lukaSSenki.
I sekretarz KC POplatfy2022.01.24 7:31
jestem gotów Władimir
tak to widzę2022.01.24 5:14
To jaka będzie Ukraina w dużej mierze zależy od Ukraińców czy zdecydują się chwycić za broń i bronić swojego Kraju. Nikt inny za Nich tego nie zrobi mogą dostać zagraniczny sprzęt ale raczej nikt im wojska nie przyśle bo nie są nawet w NATO. Dla nas oczywiście było by fatalnie gdyby Putinowi udało się tam dokonać przewrotu i uzależnić Ukraine od Rosji. Po pierwsze to musielibyśmy zabezpieczyć granice nie tylko z Białorusią ale także z Ukrainą bo zaraz ruszyła by fala imigrantów. Po drugie to Putin z Rządem Niemieckim (bez złudzeń) prawdopodobnie zaczęli by zaraz ustalać kto ma rządzić w Polsce i co ma być z Europą Wschodnią. Oczywiście Państwa Bałtyckie mogły by się znalezć pod bezpośrednim protektoratem Kremla.
rebe2022.01.24 11:38
to napisz jak to widzisz bona Ukrainie żyje kilka milinów Rosjan, chwycą za broń to jest oczywiste ale tylko po to aby dobić to banderowskie bandyckie państwo opanowane przez żydów jak i Polin
Anonim2022.01.24 1:19
Kreml szykuje na Ukrainie zamach stanu, a USA zrobiły CIAmajdan. Amerykanom wolno a Ruskim nie. Dlaczego ??????????
Anty lewactwo2022.01.24 0:11
Wole Rosję niz lgbt pedofilsko tranzytowe u nich tego nie reklamują jako drogę życia normalnego//.....
Skrzypek na dachu2022.01.23 21:12
Smutne moskale stoja nad przepascia , maja dzisiaj wybor bankructwo albo wojna , a kazdy krzyczy " Skocz kacapie , skocz , skocz , skocz ! "
Anonim2022.01.24 2:14
_____________________________________________________________________________________________________ żydku kręcisz się i wiercisz jak gówno w przerębli _____________________________________________________________________________________________________ szukasz parchu guza a może prysznica bez wody _____________________________________________________________________________________________________ honoru nigdy nie miałeś, szlam płynie ci z gęby _____________________________________________________________________________________________________ honoru nigdy nie miałeś, szlam płynie ci z gęby
Anonim2022.01.23 21:02
Media PiS i Kaczyńskiego donoszą z dumą : "1 stycznia 2022 Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni"........................................................................https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html
Anonim2022.01.24 2:14
_____________________________________________________________________________________________________ żydku kręcisz się i wiercisz jak gówno w przerębli _____________________________________________________________________________________________________ szukasz parchu guza a może prysznica bez wody _____________________________________________________________________________________________________ honoru nigdy nie miałeś, szlam płynie ci z gęby _____________________________________________________________________________________________________ honoru nigdy nie miałeś, szlam płynie ci z gęby
HHD2022.01.23 21:00
Na pohybel Dewiantom KO i PO w kakao sld,psl,tvn hołoty,wp.ss makreli putina, żynokomuchów nkwd kgb Kasty Sędziowskiej,lgbt q Brukseli.
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:54
Nasz Sikorski wojak dzielny , smialy , kopnie moskala w jaja , dla Ojczyznie chwaly .
anonim2022.01.23 21:16
Brawo , bardzo dobry komentarz .
łomatko2022.01.23 20:47
W komentarzach wszystkie agentury się zebrały na diabelski taniec.
[email protected]2022.01.23 20:42
To są działania pośrednie zmierzające w konsekwencji do rozbioru Polski przez Niemcy i Rosję, strategicznych partnerów. Po to było przejęcie Białorusi, teraz będzie próba zainstalowania w Kijowie prorosyjskich władz, a w Polsce proniemieckich folksdojczów. Następnie uderzenie Rosji w państwa bałtyckie i atak na przesmyk suwalski w celu połączenia z obwodem kaliningradzkim. W tym czasie Niemcy za pomocą Brukseli będą konsekwentnie podważali praworządność w Polsce, aby dać pretekst do interwencji UE w wewnętrzne nasze sprawy i zainstalować tu swoich folksdojczów. Takie zadanie ma Tusk. Możemy być w sytuacji oblężonej twierdzy. Na to trzeba się przygotować.
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:25
Wiwat Armia Czerwona wyzwolicielka narodow ! Niezywciezona w boju armia pogromca bestii AK i BCh . Armia Czerwona to jedyna nadzieja na pokoj na swiecie .
Skrzypek na dachu2022.01.23 21:09
Asio podszywaczu , wymysl swoj wlasny nick , bo rozsmieszasz .
oficer LWP2022.01.23 20:19
jagiellonia to i Iszczuk, jak nisko trzeba upaść aby tą banderowską propagandę umieszczać ale czego się nie robi za pisowskie szekle
Anonim2022.01.24 2:18
Iszczuk to syn banderowca, takich tuż maskuje się w Polsce !!!!!!!!!!!
Centralna Szkoła Prawnicza im. Teodora Duracza2022.01.23 20:18
czemu piso-frondowskie dno nie napisze, że w Charkowie ludzie od kilku miesięcy nie widzieli emerytur i wynagrodzenia, jak łatwo wam psychopatom pisowskim przechodzi przez gardło jak ulubieńcy Kalkenstina banderowcy zbrodniarze z Wołynia (bożyszcze PIS) okradają swoich obywatelii, banderowcy doprowadzą (przy poparciu zażydzonego PIS), że niedługo i ten okręg odłączy się od banderowskiej Ukrainy, myślicie, że jak tuba propagandowa PIS Fronda i bolszewicka tvPIS nic tym nie informują to ludzie nie wiedzą co wyprawiają tam banderowcy a tak przy okazji już wam banderowcy pozwolili na ekshumacje na Wołyniu czy dalej obowiązuje to co powiedzieli do PIS - wypier**lać mi stąd Lachy, gdzie na Frondzie relacja z hucznie obchodzonej w banderowskiej Ukrainie rocznicy urodzin Bandery, wstydzicie się swoich umiłowanych braci banderowców,
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:03
Mongolskoludobojcza mentalnosc zamordystycznej kremlowskiej dyktatury trwa od czasow Iwana Groznego .
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:59
Brawo Pan Prezydent Putin i Honorowy pup naszego swietego Kociola Praowslawnego zjednoczonego na wieki wiekow z Kociolem Lewoslawnym naszej bratniej Bielorusi .
Skrzypek na dachu2022.01.23 21:15
Asio , podszywaczu , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Anty lewak2022.01.23 19:50
Czyli żydowski pochód pedofili lgbt tranzoli i innego syfu zatrzyma sie na Polsce Litwie Łotwie Estonii Ukrainy już nie da sie spedalic .....
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:44
Smutne moskale pija denaturat do nieprzytomnosci , ale po zagryche wchodza na podworko sasiada .
Anty lewak2022.01.23 19:49
Och tak żydzie pedofilku lgbt tak tak
Grizzly2022.01.23 19:41
Popieram Putina, mieć ochronę Rosji niż trzęsącą dup... Hameryke której już się nikt nie boi
Grizzly2022.01.23 20:37
Won trollu wystrugany z buraka przez POmioty SBeckie ! Won od mojego nicka! Won bydle!
Kitek2022.01.23 19:38
To tak samo jak u nas: hitlerowcy chcą podmienić polski rząd na marionetkowy z konDonkiem na czele.
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:36
Najlepsza polityka wschodnia dla RP III wobec agresora moskala to ta Panow Jerzego Giedrojca i Juliusza Mieroszewskiego aby wspierac kazde ruchy odsrodkowe od dyktatury zamordzistow kremlowskich klepto-oligarchow .
Anonim2022.01.23 19:33
Media PiS i Kaczyńskiego donoszą z dumą : "1 stycznia 2022 Minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Péter Szijjártó otrzymał z rąk Siergieja Ławrowa rosyjski Order Przyjaźni"........................................................................https://dorzeczy.pl/swiat/246454/szef-wegierskiego-msz-odznaczony-rosyjskim-orderem-przyjazni.html
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:30
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:42
Asio podszywaczu , wymysl sobie swoj wlasny nick .
Skrzypek na dachu2022.01.23 20:02
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! . . . . . 𝐋' 𝐜𝐡𝐚𝐢𝐦 𝐭𝐲 𝐏𝐎𝐃𝐒𝐙𝐘𝐖𝐀𝐂𝐙𝐔 !!
Nikogo nie interesuje2022.01.23 19:22
Upadlina.Banderowcy j.bane!Wołyń-Never forgive, never forgot!
Skrzypek na dachu2022.01.23 19:19
Niepodleglosc sasiadow jest smiertelnym zagrozeniem dla kremlowskiej dyktatury niczym porownanie wolnosci z niewola , dlatego dzisiaj smutne zawstydzone moskale wiedza ze stoja nad przepascia , a coraz wiecej glosow krzyczy " Skocz kacapie tchorzu , chyba ze nie masz odwagi ." Mozna teraz spac spokojnie bo te putinowskie straszenia to tylko dla naiwnych .
Magna Germania2022.01.23 19:15
To koniec bliski tych śmiesznych państewek litwy ukrainy polski łotwy , w końcu pomorze mazury wielkopolska śląsk powróci do reszty Niemiec !
Obiektywny2022.01.23 19:52
dobra szwabska martwa świnia to zdechła świnia
“Milczenie to zbrodnia”:2022.01.23 19:13
W stolicy Gruzji pod ambasadą Ukrainy odbywa się wiec poparcia dla Ukrainy, w którym biorą udział aktywiści, politycy i obywatele. Uczestnicy, chcą wyrazić sprzeciw Gruzji i Ukrainy wobec działań Rosji, która jest, jak podkreślano wspólnym wrogiem. Wzywają również władze państwowe do udzielenia otwartego poparcia Kijowa. Do zgromadzonych uczestników wiecu wyszedł ambasador Ukrainy, który podziękował im za wsparcie. Uważa, że Gruzja i Ukraina powinny walczyć wspólnie przeciwko rosyjskiej agresji.
kabalista2022.01.23 20:43
po agresji Gruzji na Osetię w 2008 roku parlament Unii uznał za agresora Gruzję
Taka prawda2022.01.23 19:07
no frajerstwo pisuarki w kalosze i bronic swej ukochanej upa-dliny
Europa2022.01.23 19:06
CZYLI BANDEROWSKIE PSY MAJA PROBLEM
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.23 19:05
Wielcy odchodzą a takie K U R W Y ŻYDOWSKIE jak HERTRICH-WOLEŃSKI, DANIEL PASSENT, JAN HARTMAN, JERZY URBAN, nadal żyją i zatruwają swoim smrodem normalnych ludzi!!!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2022.01.23 18:42
PiSdzielce powinni dać braciom w banderze trochę świętego ścierwa andrzeja boboli! ponoć ta relikwia broni posiadacza przed najazdem obcych wojsk...
Anonim2022.01.23 18:24
A Bruksela u nas, co z tym?