07.04.15, 11:20

Brzoza czy rakieta?

1. Najpierw ustalmy rzecz podstawową – nie są jeszcze znane przyczyny smoleńskiej katastrofy.

Nie są znane, bo trwają jeszcze dwa śledztwa, rosyjskie i polskie.

Zwłaszcza rosyjskie śledztwo trwa intensywnie, do tego stopnia, że ze względu na dobro śledztwa i i usilne dążenie rosyjskich śledczych do poznania prawdy, Rosjanie nie mogą nam oddać na razie czarnych skrzynek ani wraku.

Póki co mamy więc do czynienia jedynie z hipotezami przyczyn katastrofy, a nie z ich definitywnym ustaleniem.

2. Według hipotezy pierwszej, popartej autorytetami Władimira Putina, generalissy Anodiny, ministra Millera, doktora Laska, prezydenta Komorowskiego (prawda jest arcyboleśnie prosta) oraz niewątpliwie wybitnych, choć nieznanych z imienia i nazwiska polskich ekspertów, których dane osnute są mgłą tajemnicy – samolot strąciła brzoza.

Nadleciał za nisko, próbował uciec, już się nawet wznosił, ale w tym momencie przechwyciła go brzoza, urwała mu skrzydło, stał się niezdatny do lotu, obrócił się i spadł.

Według drugiej hipotezy, wspartej autorytetem wielu znanych z imienia i nazwiska, oraz tytułów naukowych, krajowych i zagranicznych (USA, Kanada, Dania, Australia) ekspertów Zespołu Parlamentarnego posła Macierewicza - samolot nie starł się z brzozą, lecz został rozerwany wybuchami, spowodowanymi może bombą, może rakietą...

3. A więc brzoza czy rakieta?

Z obu tych wykluczających się hipotez, teoria brzozy wydaje się ryzykowna, a to dlatego, że dotychczas brzozy bardzo rzadko urywały skrzydła samolotom. Nawet nigdy. Pancerna brzoza w Smoleńsku byłaby pierwsza, której się to udało.

Owszem, w Rosji niejedne cuda już się działy, ale żeby aż takie?

Natomiast rakiety strącały samoloty często, niedawno rakieta zestrzeliła malezyjski samolot nad okupowaną przez Rosję częścią Ukrainy.

4. Nie przekonuje mnie teoria brzozy także dlatego, że dowody na jej winę zapisane zostały nie na taśmach polskich prokuratorów czy choćby polskich kelnerów, ale w czarnych skrzynkach, nietkniętych polską ręką, pozostających pod całkowitą kontrolą władz rosyjskich. A skoro pod kontrolą, to nikt nie wykluczy, że również i pod obróbką. I nie przekonują zapewnienia, że kopie nie zostały sfałszowane, skoro sfałszowane mogły zostać oryginały.

5. Teorii rakiety przeczy natomiast – muszę to uczciwie przyznać – doświadczenie historyczne. Takie mianowicie, że zabijanie obywateli innych państw, w tym przywódców państwowych, jest mentalności rosyjskiej i tradycji politycznej Rosji, całkowicie obce. Dlatego obóz „racjonalny” z Panem Prezydentem Komorowskim na czele, nie dopuszcza myśli, że w Rosji mógł mieć miejsce jakikolwiek zamach, a już zwłaszcza zamach na polskiego prezydenta.

Janusz Wojciechowski

Komentarze

anonim2015.04.7 11:38
1/pamiętamy chyba wszyscy film z ataku na WTC i widzimy na nim wpadąjacy do biurowca samolot, skrzydła tną stalową konstrukcje biurowca, zbiorniki paliwa w skrzydłach wybuchają a paliwo rozlewa się po wieży niosąc zagładę. Skrzydła ze zbiornikami paliwa nie odpadły przy uderzeniu, tylko przecięły konstrukcje budynku. 2/Bodajże w 7 klasie podstawówki, na lekcjach FIZYKI uczono nas zasady energii Newtona, mv2/2=mgh itp. poznawaliśmy grawitację i co robi z miejscem uderzenia spadająca kula, DOŁEK. w ocenie fachowców laska, milera (sovieckich nie oceniam) wynika, że w Smoleńsku w jakiś dziwny sposób te wszystkie odwieczne zasady fizyki przestały działać. A zastąpiła je moc propagandy słynącej z tego miejsca. 80 tonowy samolot na ziemi nie zostawił nawet rynny. brzoza rozerwała jego na kilkadziesiąt tysięcy części o różnej wielkości. Rozerwała też ciała pasażerów i fotele na których siedzieli. Wszystkie fotele były zniszczone żaden nie przetrwał, choć pożaru na ziemi nie było. 3/ lądowanie kapitana Wrony bez podwozia na betonowym pasie startowym na lotnisku Okęcie, nikt nie ucierpiał !
anonim2015.04.7 12:38
Panie Wojciechowski chyba pan trochę przesolil.
anonim2015.04.7 14:28
Panie Wojciechowski wszystko upadło , Macierewicz jest bez szans. Pozostała już legenda ,że najlepszy prezydent zginął w zamachu. Nie był najlepszym prezydentem, a zginął przez polski bałagan, na który pracował także on sam , Błasik i inni zarówno z PiS jak i PO.
anonim2015.04.7 16:04
man.of.Stagira Kwieceń 2015, po południu usuńcie ten komentarz! Wasz Rezydent! Wasz EU Rezydent Wasza Premier Wasze Gender! (Je...ał Was pies!) .. ceterum censeo nikt nie przyczynił się bardziej do złamania sił Rzeczpospolitej niż rząd p.o. -FSB
anonim2015.04.8 1:13
Hi Lemmis. Dorzucę do pieca: Nie Brzoza, nie rakieta, tylko RAKIETOWA BRZOZA, ewentualnie rakieta "Brzoza-MK2" A tak serio - ciekawe dlaczego Lemmis NIGDY nie lookną na tzw "śnieg smoleński", czekający w uwielbieniu na Czcigodne Szczątki, dokładnie w miejscu ich przyszłego upadku. ciekawe... czy aby Lemmis są głupsi niźli Ustawa przewiduje?
anonim2015.04.12 5:57
Ha! Ja wiem jak było. Samolot walnął w brzozę, po czym bezpiecznie wylądował. Chwile potem dopiero go ruskie wysadzili. Przecież to oczywista oczywistość.