04.05.21, 19:08Fot. screenshot - YouTube (Janusz Jaskółka)

Budka w Sejmie atakuje Lewicę. Zandberg ripostuje: Marnujecie życie przyszłych pokoleń!

W czasie dzisiejszej debaty w Sejmie przewodniczący PO Borys Budka postanowił kolejny raz zaatakować Lewicę, która porozumiała się z rządem ws. KPO. Budce odpowiedział Adrian Zandberg. „My nie zmarnujemy życia przyszłych pokoleń w imię partyjniackich gierek, panie Budka” – mówił polityk.

Sejm zajął się dziś projektem ustawy ratyfikującej decyzję o zwiększeniu zasobów własnych w budżecie UE. To warunek realizacji budżetu na najbliższe lata i Funduszu Odbudowy. Od głosu wstrzymać ma się klub Koalicji Obywatelskiej. W czasie swojego wystąpienia szef PO Borys Budka kolejny raz zaatakował Lewicę, która zapowiada poparcie Funduszu Odbudowy.

- „Do czego wy doprowadziliście? Zmusiliście rząd żeby wysłał nikomu nieznany dokument przed zakończeniem negocjacji z samorządowcami. Na Boga, koleżanki i koledzy, tak się nie robi. Zostawiliście nie tylko opozycję, ale organizacje pozarządowe, samorządowców, tych, którzy liczyli na to, że można zbudować coś w konsensusie”

- zwracał się Budka do parlamentarzystów Lewicy.

- „Dziś jest czas na to, by pokazać, że rząd nie ma większości - mówił Budka w przypływie szczerości”

- dodawał.

- „Nie będziemy popierać tego rządu. Wstrzymamy się, jeśli te poprawki nie zostaną przyjęte”

- zapowiedział.

Liderowi PO odpowiedział Adrian Zandberg z Lewicy.

- „Mój poprzednik przez 10 minut zamiast o Funduszu Odbudowy opowiadał o tym, jak nie podoba mu się Lewica”

- rozpoczął swoje wystąpienie.

Podkreślił, że Europejski Funduszu Odbudowy jest wielkim projektem mającym ratować miejsca pracy.

- „Europejski Fundusz Odbudowy to nowy Plan Marshalla i nie można z tego zrezygnować. Jeśli Polska nowy plan odrzuci, to zachód po raz kolejny nam ucieknie”

- podkreślił.

- „Jesteśmy w parlamencie po to, aby walczyć o sprawy zwykłych ludzi. I zostawiamy rojenia o księżycowych koalicjach z panem Bosakiem i panem Braunem. My nie zmarnujemy życia przyszłych pokoleń w imię partyjniackich gierek, panie Budka”

- zakończył Zandberg podkreślając, że Lewica poprze Fundusz Odbudowy.

kak/PAP

Komentarze

ceramik2021.05.5 8:41
Im dłużej Butka jest przodownikiem dywersyjnej PO KO ten niemiecki głupek, tym lepiej dla Polski.
Krakus2021.05.5 0:05
Szanowałem Zandberga, mimo, że lewicowy socjalista. Dziś widzę jak sie sprzedał :( Prawicy, czyli lewicowcom od rozdawnictwa :(
Filip2021.05.4 20:32
Politycy z PiS-u chcą z Krajowego Planu Odbudowy samorządom rządzonym przez opozycję dać pożyczki, a spółkom skarbu panstwa i rządowi dać bezzwrotne dotacje tzw. granty. Dlatego politycy z Koalicji Obywatelskiej chcieli zmienić te niesprawiedliwe i nieuczciwe dystrybucje z tego Funduszu. Zbigniew Ziobro głosował przeciwko temu Funduszowi tylko dlatego, że istnieje powiązanie praworządności z przyznawanymi dotacjami. Jak wiadomo Zbigniew Ziobro łamie praworządność. Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Tak więc łamanie praworządności przez rządzących jest faktem.
matis892021.05.4 19:32
Ludzie nie dajcie się nabrać że oni się kółca. To jest jedna partia POPIS, SLD, PSL i ich bękarty Hołownia, Wiosna, Nowoczesna. Oni wszyscy realizują rozkazy masonerii, Rządu Światowego Nowego Ładu NWO i Antychrysta.