08.08.13, 21:00Marsz Ruchu Autonomii Śląska (fot, Piotr Frydecki/Wikipedia)

Burmistrz Zdzieszowic chce wydzielić Śląsk od Polski

Burmistrz Zdzieszowic jest zaniepokojony spadkiem dochodów w gminie spowodowanym nagłym odpływem firm, które dotychczas napędzały rozwój na tym terenie. Chodzi głównie o koksownię oraz firmę Zarmen, zajmującą się utrzymaniem dużych zakładów przemysłowych oraz mniejszych firm. Burmistrz narzeka, że budżet Zdzieszowic skurczył się przez to o ok. 20 mln złotych i gmina nie ma dziś środków na inwestycje. – Kolejne ekipy rządzących sprzedały nas obcemu kapitałowi nie pytając nas nawet o zgodę  – mówi Przewdzing w rozmowie z portalem Onet.pl  – Jednocześnie utworzyły prawo, które pozwala firmom na przenoszenie swoich siedzib gdziekolwiek chcą (…). W ten sposób wypompowały z samorządów miliony złotych, które w większości trafiły do Warszawy. Dziś staliśmy się biedakami, którzy muszą żebrać o każdą złotówkę – ubolewa.

ED/Onet

 

Komentarze

anonim2013.08.8 21:13
"Jednocześnie utworzyły prawo, które pozwala firmom na przenoszenie swoich siedzib gdziekolwiek chcą" - zaiste straszne. To co, pan burmistrz pewnie by chciał żeby firma, jak już założy siedzibę w danym miejscu to żeby ta firma tam siedziała aż do bankructwa? Może w takim razie bankructw też zakazać?
anonim2013.08.8 21:20
Rok 2020 Ślazacy domagają się niepodległości. Są w tym popierane przez Niemcy. Organizująsię miejscowi bojówkarze. W referendum które Polacy bojkotują 99% głosujących opowiada się za niepodległością. Śląsk ogłasza niepodległość w granicach woj. ślaskiego i opolskiego. Jednocześnie po-wski rząd polski nie robi nic, by temu przeciwdziałać. Polacy sami organizują ochotnicze oddziały. Dochodzi do walk. Kanclerz RFN ogłasza, że polscy barbarzyńcy napadli na spokojnych i miłujących pokój Ślazaków. Na pomoc tym ostatnim ruszają niemieccy neonaziści. NATO interweniuje bombardując agresora czyli Polskę. Bomby spadają na Wwę czy Kraków. Ostatecznie Polska przegrywa wojnę i woj. śląskie i opolskie stanowi odtąd teren pod władzą NATo, UE i ŚFOR. W skład tego tworu wchodzą rdzennie małopolskie ziemie z Częstochową i jej Jasną Górą, czy Zywcem. Największe polskie sanktuarium znajduje się poza Polską. Nierealne? To tylko powtórka z historii z b. Jugosławii. Gruss Gott.
anonim2013.08.8 21:31
sinobrody - rozumiem że pójście masowo na referendum i zagłosowanie "przeciw" nie wchodzi w grę?
anonim2013.08.8 21:39
I bardzo dobrze- Slask bez Polski byłby dużo bogatszym regionem. Przyszła tu Polska zrobiła jeden wielki bajzel
anonim2013.08.8 21:47
A jak tam śmierdziało z tej koksowni! Ja się nie dziwię, że za czymś tęsknią. Kto zna ten zapach z dzieciństwa, to wie, o co chodzi.
anonim2013.08.8 21:47
@Szarlej W Czarnogórze za niepodległośćią było bodajże 56% głosów, w tym niemal wszyscy tamtejsi Albańczycy czy Bośniacy. Nie chodzi o to, że byli to czarnogórscy patrioci, chodziło o to, by się oderwać od Serbii. Poza tym,nieważne jak się głosuje,ważne kto liczy głosy-chyba nie masz w tym względzie złudzeń. Rozpad Jugosławii jest faktem-to naprawdę wydarzyło się w Europie 20 lat temu. I nikt,ale to nikt na Zachodzie nie interesował się losem Serbów poza Serbią właściwą. Zaręczam ci, że tu byłoby podobnie. Weź jeszcze jedną rzecz pod uwagę. Zachód zdycha pod naporem islamu. Niemcy jednak są na tyle państwowo myślącym narodem, iż nie chcą podzielić losu Francuzów czy Holendrów. W tej sytuacji być może przygotowują sobie lotniskowiec do ewakuacji, gdy już życie w Koeln czy Berlinie będzie z powodu szariatu nie do zniesienia. Jak myślisz jakie ziemie mogłyby pełnić tę rolę?
anonim2013.08.8 22:08
Każdy, kto chce naruszyć integralność terytorialną Rzeczpospolitej, powinien stanąć przed sądem RP.
anonim2013.08.8 22:13
Sinobrody - jest różnica pomiędzy Polską a Jugosławią. Jugosławia była tworem sztucznym, zjednoczonym na siłę, a różnice etniczno-kulturowe na Bałkanach sięgają zamierzchłych czasów. Polska jest jednolita, a robienie podziału na Polaków i Ślązaków jest naciągane. Nie wierzę, że u nas przeszłoby coś takiego co stało się w Jugosławii.
anonim2013.08.8 22:22
A może by tak całą Polskę odzielić od "polski" Tuska i Rostowskiego? Podatki powinny być minimalne i płacone tylko jako vat przy zakupach lub pogłówny.
anonim2013.08.8 23:18
PanYurek - Tusk i Rostowski to małe płotki w porównaniu do prawdziwego problemu. Polskę należy oddzielić od ZUSu i Urzędu Skarbowego!
anonim2013.08.8 23:43
Nie po to nasi pradziadkowie walczyli aby Śląsk został w Polsce,nie po to moja babka była przetrzymywana na gestapo w bytomiu by teraz ,ktos,kto nawet nie ma polskiego imienia chciał odłączac Śląsk od Polski...jezeli tym ,ktorzy tu zostali po wojnie nie podoba sie Polska to won za Odre...
anonim2013.08.9 19:28
GOSPODARNY CZLOWIEK MA JEDYNIE PRZEZ LATA PECHA DO RADNYCH<KTÓRZY WIELE DOBRYCH SPRAW BLOKOWALI POPIERAM...odniose sie pózniej do artkułu... POZDRAWIAM
anonim2013.08.9 19:29
WARSZAWA BOI SIE ...i ma czego.