01.12.21, 07:45Fot. ilustracyjne, CBA.gov.pl

Cela plus: Fałszywe faktury na blisko 2,4 mln zł. Dwie osoby w rękach CBA

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA zatrzymali dwóch przedsiębiorców. Zatrzymani uczestniczyli w procederze posługiwania się fikcyjnymi fakturami na kwotę blisko 2,4 mln zł. Łącznie w sprawie występuje 38 podejrzanych.

Dwóch przedsiębiorców z Mazowsza zatrzymanych przez funkcjonariuszy stołecznej Delegatury CBA to kolejna odsłona śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty użycia nierzetelnych faktur i poświadczania nieprawdy co do okoliczności faktycznych mogących mieć znaczenie dla określenia wysokości należności publiczno-prawnej lub jej zwrotu. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje na to, że podejrzani posłużyli się 67 fikcyjnymi fakturami na usługi z zakresu: obsługi komputera, szkolenia, doradztwa, koordynacji transportu, konsultingu, analizy finansowej na kwotę blisko 2,4 mln zł.

W ramach toczącego się postępowania prokurator postawił 38 podejrzanym zarzuty związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 60 mln zł.

W wyniku czynności podejmowanych przez warszawską Delegaturę CBA w niniejszym śledztwie część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT. Dotychczas w prowadzonym postępowaniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądów 10 aktów cząstkowych oskarżenia wobec 12 osób.

CBA.gov.pl

Komentarze

Topek2021.12.1 15:54
Gdyby faktura wystawiona Kaczyńskiemu przez Birkfelnera na 1,3 mln euro za 14 miesięcy prac nad organizacją budowy i projektem dwóch wież była fałszywa to prokuratura musiała by wszcząć postępowanie o oszustwo przeciw niemu, jeśli tego nie zrobiła faktura jest prawdziwa a Kaczyński myślę że chce po prostu przedsiębiorce oszukać jak zwykły mafijny cwaniak