22.01.21, 09:45Fot. via Pixabay

Cela plus: Internetowy oszust usłyszał prawie 100 zarzutów!

Aktem oskarżenia zakończyła się sprawa prowadzona przez żarskich policjantów pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach. 30-latek usłyszał 93 zarzuty dotyczące oszustw. Mężczyzna na portalu internetowym oferował do sprzedaży sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Łącznie zainkasował ponad 122 tysiące złotych. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z żarskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zakończyli sprawę oszustw prowadzoną pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Żarach, kierując akt oskarżenia do sądu. Funkcjonariusze ustalili, że 30-letni mieszkaniec Żar oferował do sprzedaży na jednym z portali internetowych sprzęt elektroniczny, którego nie posiadał. Na aukcjach wystawiał między innymi telewizory, monitory do komputerów, karty graficzne, oczyszczacze powietrza, odkurzacze, procesory. Jak ustalili śledczy we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 122 tysiące złotych. Sprawa rozpoczęła się po wpłynięciu zawiadomienia o przestępstwie od firmy prowadzącej portal internetowy, na którym podejrzany wystawiał fałszywe aukcje ze sprzętem komputerowym i elektronicznym. Firma ta wypłaciła kupującym zwrot kwoty za zakupiony i nieotrzymany towar. W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci ustalili 93 osoby, które zapłaciły za towar i nie otrzymały go. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 30-latkowi 93 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę osób z całej Polski. Sprawa teraz znajdzie swój finał w sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja.pl

Komentarze

Mylisz się!2021.01.24 1:39
A ja widzę, tu tylko żałosnego Lecha Kellera, o nicku" Izydor"! Jesteś Lechu chory z nienawiści do KK i do Polaków! Zresztą wcześniej o tym pisałeś, mam to zapisane! Pisałeś, że bardzo nienawidzisz katoli "polaczków" i że chętnie jak mógłbyś, to byś wszystkich zlikwidował! Nie wyprzesz się tych słów! Mam je!
Izydor2021.01.22 12:00
Rydzyk? Nareszcie!!!