27.10.21, 11:35Fot. domena publiczna

Cudzoziemcy ubiegający się o legalny pobyt w Polsce będą musieli zarabiać przynajmniej minimalną krajową

Rząd Mateusza Morawieckiego przyjął projekt zmiany ustawy o cudzoziemcach. Ma on w zamyśle ułatwić procedurę legalizacji pobytu obcokrajowców w Polsce. Łatwiej będzie też uzyskać Kartę Polaka.

Rządowy projekt znosi obowiązujący wcześniej cudzoziemców przybywających do Polski i starających się o zezwolenie na pobyt czasowy i pracę, wymóg posiadania zapewnionego miejsca zamieszkania, a także wymóg posiadania źródła stabilnego i regularnego dochodu.

Wprowadzono natomiast inną regulację, określającą, że osoba ubiegająca się o legalizację pobytu, niezależnie od rodzaju umowy, jaką podpisała z pracodawcą, musi otrzymywać wynagrodzenie za pracę, które nie będzie niższe niż minimalna krajowa.

W swoich zamierzeniach rządowy projekt ma też na celu ułatwienie i uproszczenie procedury wnioskowania przez cudzoziemców o Kartę Polaka.

 

ren/money.pl

Komentarze

Jazzz2021.10.30 21:57
TO JEST KLUCZ DO SUKCESU. Imigrantów warto przyjmować, bo potrzeba rąk do pracy. Jakiejkolwiek. Już wiemy że wiekszośc Polaków , którzy wyjechali, już nie wróci. I jeśli trafimy na człowieka, imigranta, który chce COŚ robić, żeby zarabiać na swoje utrzymanie, to szanujmy go i przyjmijmy z otwartymi rękami. Bo ci wszyscy z białoruskiego lasu, to oszuści i nietroby. Na pewno nie są to ludzie biedni, bo żeby przylecieć na Białoruś i tam koczować w lesie, potrzebują dużo gotówki. A wielu ryzykuje życiem, aby dotrzeć do Niemiec bo tam są pieniądze, za darmo. A POLSKA POWINNA DAWAĆ TYLKO SZNSĘ, ŻADNYCH PIENIĘDZY.
lit2021.10.27 23:01
Izrael cały do Polski nie przyjedzie, bo to nie młodzieżówka z Konfy, a zakotwiczy się raczej w USA...
J2021.10.27 22:52
No i mata cośta chcieli. Niektórzy powinni zamieszkać w willach posłów PO, Lewicy, Hołowni etc.i dostawać wysoki socjal, nalezy wybudować im meczety i może zaproponować niebieskookie hurysy...
Anonim2021.10.27 20:07
Ks.prof.S.Koczwara: ZGADZAMY SIĘ POZOSTAĆ W TRUPIARNI ! ............................................ https://www.youtube.com/watch?v=uspX3UvH11o
bogdanus2021.10.27 16:26
Nie mam nic przeciwko temu, by zarabiali tak samo i pracowali jak wszyscy. Myślę, że Polska to przystanek, by w przyszłości wyjechać na zachód. Mogą od razu wyjechać, gdy już nie będą pilnowali, to jest taki wybieg. Ci co nie pracują będą musieli wracać do swojego kraju. Można się spodziewać tysięcy wniosków na pozostanie w Polsce. Rozsądniej jest wracać ich z powrotem do Białorusi.
Karta Polaka?2021.10.27 15:31
Czyli już teraz cały Izrael przyjedzie do Polski
MITTELEUROPA2021.10.27 12:35
Czyli hamowanie wzrostu płac Polaków i dalsze wypychanie ich za granicę. Morawiecki godząc się na niemiecki ład zwany zielonym, czyli likwidację polskiej energetyki węglowej, spowodował wzrost kosztów energii elektrycznej i cieplnej, co będzie skutkowało utratą konkurencyjności "polskiej" gospodarki w stosunku do gospodarek państw Europy Zachodniej. Zatem korporacje międzynarodowe nacisnęły Morawieckiego, żeby zapewnił im tanią siłę roboczą, by "polska" gospodarka nadal była konkurencyjna.
Samo gęste2021.10.27 12:35
Nie czegoś takiego jak minimalna krajowa panie ren. Jest minimalne wynagrodzenie za pracę.
katolik polski2021.10.27 12:34
Ku rwa!!!! S k urwy syny!!!! Wincyj ode mnie bendo zarabiać????
A2021.10.27 12:19
No czyli całkiem spoko obcokrajowiec zarobi więcej od Polaka.....bravo