09.05.20, 14:54Do Watykanu dotarł transport z polską pomocą/Vatican Media

Do Watykanu dotarł transport z polską pomocą

Do Watykanu dotarł dziś transport darów, które Polska przekazała Stolicy Apostolskiej na czas pandemii koronawirusa. Jest to efekt rozmowy telefonicznej, jaką przed ośmioma dniami odbył prezydent Andrzej Duda z Papieżem Franciszkiem.

Jak donosi biuro prezydenta była to serdeczna półgodzinna rozmowa podczas, której Andrzej Duda poinformował Papieża o działaniach pomocowych organizowanych przez nasz kraj. Mówił m.in. o polskich misjach medyczno-wojskowych i pomocy sprzętowej. Zapewnił, że nasza Ojczyzna nie zapomina także o cierpiących Włochach i obiecał konkretne wsparcie.

Przygotowaniem darów i organizacją transportu zajął się PKN Orlen. „To największy projekt pomocowy jeżeli chodzi o spółki energetyczne i paliwowe w ostatnich 30 latach” – ocenia Daniel Obajtek, prezes spółki. „To także wielki dzień dla stosunków pomiędzy Watykanem, a Rzeczypospolitą Polską” – uważa ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej Janusz Kotański.

Dary zostaną przekazane na ręce kard. Konrada Krajewskiego

Są to dary składające się z tysięcy maseczek, z żelów dezynfekcyjnych i kombinezonów. Zostały one przekazane na ręce jałmużnika papieskiego kard. Konrada Krajewskiego, który je będzie dystrybuował – wyjaśnia ambasador Janusz Kotański. – Trafią nie tylko do najbardziej potrzebujących, ale także do pracowników Stolicy Apostolskiej, Żandarmerii Watykańskiej i Gwardii Szwajcarskiej. To jest przykład polskiej solidarności z cierpiącymi Włochami, z tymi, którzy tego najbardziej potrzebują. Wielki ukłon w stronę prezesa Orlenu, Daniela Obajtka, który bardzo szybko doprowadził do tego, że ten transport dociera właśnie w tej chwili do Watykanu.“

Rozmowa dotyczyła również 100-lecia urodzin Karola Wojtyły. Główne uroczystości zostały przełożone w wyniku pandemii. Ojciec Święty zapewnił wszystkich Polaków, że będzie modlił się przy grobie św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin i prosił naszych rodaków, aby duchowo łączyli się z nim w tej modlitwie. Franciszek przekazał też na ręce prezydenta błogosławieństwo dla narodu polskiego.

 

Vaticannews.va/Łukasz Sośniak SJ – Watykan

Komentarze

Hity kinowe online 2020.05.10 12:09
Oglądaj 365 dni oraz inne hity kinowe w domu! https://filmvod.pl Świetna wyszukiwarka filmów oraz seriali online. Nie przegap dzisiejszego hity oglądaj online Na komputerze czy tablecie! Kosz do serwisu to 19,99 jednorazowo!
black spider2020.05.10 9:55
PEDALSTWO WATYKAŃSKIE NIE MA KASY NA SRODKI OCHRONY ???
anonim2020.05.9 21:37
Watykan taki biedny, że trzeba mu wysyłać dary? Gdzie są tanie maseczki dla ludzi? gdzie tanie żele antybakteryjne? Dlaczego my tego nie mamy? Bergolio ma miliony, może sobie kupić!!!
anonim2020.05.9 17:59
Czy Watykanie nie powinien pomagać osobiście ten ich Jahwe? Dlaczego potrzebują darów z Polski, przecież wszystko mogą sobie załatwić modlitwą? No chyba, że ten ich bóg to postać fikcyjna...
Do Watykanu dotarł transport z polską pomocą2020.05.9 17:46
A CO BĘDZIE NASTĘPNE? ŚWIĘTOPIETRZE? PORADLNE? PODYMNE? SZTABY ZŁOTA, SREBRA A MOŻE DIAMENTY? WZGLĘDNIE TOWAROWY PEŁEN GOTÓWKI PLUS KAWAŁ ZIEMI? JEST TYLE MOŻLIWOŚCI NIESIENIA POMOCY DLA BIEDNEGO WATYKANU ŻE AŻ ŁZA SIĘ W OKU KRĘCI.
anonim2020.05.9 17:38
Nie rozumiem o co w tym wszystkim chodzi, zabrania sie ludziom chodzic do kosciola a wysyla sie pomoc do Watykanu. Czy franciszek jest tak biedny ze potrzebuje pomocy a Polska jest tak bogata ze rozdziela pomoc na caly swiat a znaczna czesc polskiego spoleczenstwa nie ma co do gara wlozyc B R A W O !!!!!
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.05.9 17:08
Chciałbym przypomnieć blogowym skur....nom i kur...wom, że i do was, wściekłych, fanatycznych ateistów, odnosi się, nie życz drugiemu ... Blogowym Albertom, Nowakom, Stachom, Kellerom i innym goownie po-sowieckim jedynie mogę życzyć aby szukając jakielkowiek pomocy, w tym lekarskiej natrafili na kogoś takiego jak ja. Dopiero wtedy poczujecie bezradność i być może zrozumiecie własne skur...stwo.
Albert2020.05.9 17:24
"natrafili na kogoś takiego jak ja. " Nie wydaje mi się, żebym miał potrzebować kiedykolwiek pomocy od kopacza rowów, zamiatacza ulic i opróżniacza toalet miejskich o IQ niższym od BMI.
gratuluje odwagi2020.05.9 17:37
it takes one to know one Nic dodać, nic ująć do tego - typowy kołchoźnik.
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.05.9 16:29
"Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - Urszula". Czas na "reklamy" koorev kremlowskich, nielegalnych filmów, krypto-waluty-złodziejstwo.
Leszek2020.05.9 16:23
Obaj do siebie pasują. Jeden umie stać przy biurku, jak chłopiec na posiłki. Drugi pastor Bergolio realizuje plan masoński. Takie popychadła bez godności i wstydu. Tylko głupkowato umią się usmiechać. Mniej niż zero.
Atheisten sind dumm - A. Einstein 2020.05.9 16:13
I znowu koorva ŹLE! Nic nikomu nie wysylać, nikomu nie pomagać! Ch.... z całym światem, wszystko to wina PREZESA! W Watykanie nie ma "ludzi" - NIECH ZDYCHAJĄ! Pamiętaj: 5G i SZCZEPIONKI ZABIJAJĄ!
anonim2020.05.9 16:21
Nie no są ludzie w Watykanie. Całe 1000 osób. Ponadto gdyby sprzedali klamki z jednego budynku to mogliby dwa razy więcej tego kupić. Koniecznie trzeba im pomóc olewając własne potrzeby! Koniecznie kur.wa!
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.05.9 16:32
- " ...olewając własne potrzeby" A czego ci brak robaczku? CZEGO CI KOOORVA BRAK?
Albert2020.05.9 17:02
"W Watykanie nie ma "ludzi" - NIECH ZDYCHAJĄ!" Nie ma ludzi. Są kleruchy. Niech zdychają. Dokładnie tak.
Atheisten sind dumm - A. Einstein2020.05.9 17:05
Jeszcze pewnie tego nie wiesz, ale już jesteś trupem, jak ciebie wirus nie dopadnie, nienawiść cie zeżre.
Albert2020.05.9 17:22
Długo nad tym myślałeś katoćwoku?
Albert2020.05.9 16:03
Poddańczości wobec watykańskiego okupanta i kolaboracji z organizacją przestępczą ciąg dalszy.
Foster2020.05.9 15:34
Mam nadzieję, że to te niecertyfikowane sprowadzone z Chin.
anonim2020.05.9 15:29
Staram się nie przeklinać (stare frondle wiedzą że jestem bardo grzeczny i uprzejmy ostatnio ;) ) Ale K.uurwa ja pie.r.dole! 735 tys masek 34 tys. litrów płynów do dezynfekcji 10 tys. kombinezonów Dla Watykanu qwa? A w tym kraju ośrodek pomocy dostaje od j.ebanego ministerstwa 3 (słownie: trzy!) opakowania rękawiczek w ramach, k.urwa, pomocy! No ktoś tu się ewidentnie z chu.jem na mózg pozamieniał.
Niejestemrobotem2020.05.9 15:23
Czyli tak, władze samorządowe i fundacje robią wszystko, żeby zorganizować środki ochrony dla szpitali, DPSów, jeszcze z tydzień temu przylot samolotu ze środkami ochrony był witany na lotnisku, jako wielki sukces, a teraz przekazuje się środki ochrony do Watykanu. W dodatku rękami spółki skarbu państwa. Czemu akurat tam? I czemu rząd nie stawia Polski na pierwszym miejscu?
katolicka kretynizacja polski2020.05.9 15:02
"To jest wyziębianie religijności. Zrobili wprost panikę, ludzie się przestraszyli. Mówili: nie wchodźcie do kościoła, tylko pięć osób. (...) Rozumiem, że trzeba zachować pewne przepisy higieniczne i zdrowie jest ważne, ale dla nas chrześcijan, katolików jest ważniejsze zdrowie ducha. My mamy życie wieczne. Widzę różne niebezpieczeństwa. Na szczęście w Polsce większość duchownych zachowała się z rozumem, ze zmysłem wiary" - mówił o. Rydzyk. Kasa się kończy pazernemu nierobowi i wyje jak wieprz odrywany od koryta!