13.07.16, 15:04

Dobra zmiana PiS trwa! Winni zostaną zatrzymani i ukarani

Policjanci III Zarządu CBŚP (Centralne Biuro Śledcze Policji) „Łowcy cieni” wspólnie z kieleckimi funkcjonariuszami CBŚP wytropili i zatrzymali ukrywającego się od 9 miesięcy 31 – letniego Sebastiana W.

Mężczyzna był poszukiwany przez warszawski sąd i prokuraturę do odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami, wprowadzenie na rynek ponad 35kg amfetaminy i prawie 1,5kg kokainy.

Sebastian W. ukrywał się od 9 miesięcy przed wymiarem sprawiedliwości posługując się w tym czasie fałszywymi danymi.

Spektakularna akcja zatrzymania miała miejsce w Warszawie na ulicy Grzybowej. Poszukiwany po wyjściu z pobliskiej siłowni, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. Akcja został wzorowo przygotowana i przeprowadzona. W miejscu zatrzymania wstrzymano chwilowo ruch uliczny. Policja w celu wykorzystania elementu zaskoczenia użyła granatów hukowych. Poszukiwany zaczął uciekać, lecz wszystkie drogi ucieczki zostały wcześniej zabezpieczone przez funkcjonariuszy Policji.

Zatrzymanie poszukiwanego Sebastiana W. to wielki sukces CBŚP i kolejny cios wymierzony w zorganizowaną grupę przestępczą na Mazowszu. Prokuratura Okręgowa nadzoruje sprawę i nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Kielecki oddział CBŚP w tej sprawie zatrzymał już 12 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta trudniła się wprowadzeniem na rynek narkotyków, wyłudzeniami kredytów i podatku VAT oraz oszustw leasingowych.

Zło ma krótkie nogi. Dorabianie się na krzywdzie ludzkiej nie popłaca. Nie można się wiecznie ukrywać a za wyrządzone krzywdy trzeba będzie prędzej czy później zapłacić.

Dobra zmiana Prawa i Sprawiedliwości trwa. Sprawnie działające służby to potwierdzają. Funkcjonariusze Policji, są w stanie skutecznie wyśledzić i zatrzymać każdego przestępcę.

Przemysław Malicki