05.09.17, 08:25Fot. Aargambit, lic. CC BY-SA 3.0; fot. Brian from Toronto, Canada; lic. CC BY-SA 2.0; via Wikipedia, zdj. edyt.

Dobra zmiana w LOT - zarobił 150 mln w 7 miesięcy

Polskie Linie Lotnicze ,,LOT'' zarobiły w ciągu siedmiu miesięcy tego roku ponad 150 mln złotych. To tylko efekt działalności podstawowej - przewozu pasażerów. W ubiegłym roku spółka zarobiła aż o 63 mln złotych mniej. Prezes Rafał Milczarski ma nadzieję, że do końca roku ,,LOT'' zarobi 300 milionów.

,,W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy tego roku LOT zarobił na działalności podstawowej ponad 150 mln zł. To o 63 mln zł więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Choć obowiązujący budżet LOT zakłada na koniec br. powtórzenie wyniku z ubiegłego roku, już dziś wiadomo, że zysk na działalności podstawowej wyniesie co najmniej 260 mln zł'' - powiedział dosłownie Milczarski, dodając, że spółka stara się o osiągnięcie 300 mln złotych zysku.

Jak mówił prezes, od roku 2016 ,,LOT'' realizuje nowe założenia biznesowe, otwierając kolejne połączenia, zwiększając przychody i bardzo skrupulatnie pilnując wszelkich wydatków. ,,Dzięki temu strategia rentownego wzrostu przynosi efekty w postaci dynamicznego rozwoju skali działalności, poprawy płynności finansowej i w konsekwencji poprawy rentowności spółki'' - mówi prezes. Jak dodaje, spółka zakłada, że do roku 2020 jej udział w polskim rynku sięgnie 25 procent, podnosząc się z obecnych 22.

Poprawił się też wskaźnik wypełnienia samolotóww ,,LOT'', skacząc o 2 procent i sięgając teraz 78 proc. Bardzotrafione okazały się między innymi nowe połączenia do Tokio i Seulu.

mod/pap, fronda.pl