14.05.19, 15:44

Donbas będzie dla Rosji centrum kontrabandy

Taką opinię wyraził Jurij Karin, ekspert ds. wojskowych, redaktor naczelny portalu internetowego „Sprzeciw informacyjny” [Informacjonnoje soprotiwlenije – red.], w wywiadzie dla internetowego wydania gazety „Fakty”.

Uważa on, że temu właśnie ma służyć desygnowanie przez Moskwę na kuratora okupowanych terytoriów w obwodach donieckim i ługańskim Michaiła Babicza – byłego ambasadora Rosji na Białorusi i kadrowego funkcjonariusza Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Zauważył, że Kreml planuje stworzyć w tej „szarej strefie” nie tylko siedlisko przemytu, w tym narkotyków do krajów Unii Europejskiej, ale także most dla infiltracji Europy dla rosyjskich agentów, którzy, posiadając ukraiński paszport, mogą korzystać z ruchu bezwizowego z Unią. Według niego, kuratorstwo „czekisty” Babicza jest kolejnym krokiem w kierunku tak zwanej „autonomii” Oddzielnych Rejonów Obwodów Donieckiego i Ługańskiego – ORODŁ [roboczy termin używany przez Ukrainę w odniesieniu do terytoriów okupowanych przez Rosję -red.].

– FSB będzie kontrolować wszystko, co dzieje się na terytorium związanym z Ukrainą, a więc transfery finansowe na odbudowę Donbasu i nominacje do władz lokalnych oraz centralnych, również inne kwestie administracyjne – podsumował.

Źródło: Kresy24.pl

Komentarze

Batko2019.05.14 17:25
@ Zorro --Za nic Rosja nie zgodzi się. Czyli nie będzie ZGODY Rosji by opuściła Iran ,Syrię,Wenezuelę.A to z PROSTEGO powodu.Był moment że Rosja opuściła Libię Kadafiego ,i dziś krwią swych Najemników płaci by Ją odzyskać, zostawiła na pastwę losu Jugosławię -Serbie ,skutek ,Serbowie dla których Rosja była Opiekunką,dziś z brakiem wiary w Rosję podchodzą.Czyli wniosek PROSTY opuszczenie w/w Krajów ,to Sygnał ROSJA JEST NIEWIARYGODNYM Sojusznikiem.
michu2019.05.14 16:15
A np Gdańsk i Wrocław dla kogo??? ;)
Zorro2019.05.14 16:12
Czemu nie napiszecie o ruskim trolu Pompeo, jedzie do Soczi się zobaczyć z Putinem, co USA chcą dać Rosji za Iran i Wenezuelę ???
Otto2019.05.14 16:04
Donbas będzie dla pisraela/polin centrum węglowej kontrabandy :)
rozbawiony2019.05.14 15:57
Węgiel z Donbasu jedzie do Polski bez przerwy Pisie tylko dla ciemnoty nienawidza Rosjan naprwdę są ich sojusznikami
Polak Ateista Dumny Gej2019.05.14 15:48
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11 410zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈