31.05.19, 15:30fot: Youtube/Telewizja Republika

Dr Jerzy Targalski dla Frondy: Konfederacja - opium dla niewykształconych

Tomasz Wandas, Fronda.pl: Na co liczy Korwin-Mikke nagle przyznając, że jest prorosyjski? Jest to dla nas niby oczywiste, ale jednak jednoznacznie nie zostało to wcześniej wypowiedziane. Dlaczego? 

dr Jerzy Targalski, politolog: Na nic nie liczy, nie szukałbym głębszej logiki w tym, co mówi Korwin-Mikke. Gdyby, ktoś postawił mu takie pytanie, to pewnie tak samo odpowiedziałby już wcześniej. 

Czyli niepotrzebnie dopatrywać się w tym sensacji?

Oczywiście, że niepotrzebnie. Jak można dopatrywać się sensacji w słowach kogoś, kto jest stałym gościem w rosyjskiej ambasadzie, kogoś, kto krzyczy, że Rosja jest sojusznikiem Polski przeciwko Ukrainie, a Ukraina jest głównym wrogiem? Mało tego, Korwin-Mikke jest jawnym przeciwnikiem amerykańskich baz wojskowych w Polsce, a obecność amerykańskich żołnierzy na naszym terytorium uważa wręcz za zagrożenie. To linia polityczna Korwina, stąd nie ma tu nic nowego. Dodam, że Janusz Korwin-Mikke, to polityczny klaun, stąd rozumiem, że jego działalność może podobać się dziesięciolatkowi, ale to nie wystarczy, by brać to, co mówi, na serio. 

Ale od wielu lat jest w polityce...

Tak, bo to, co mówi dobrze się sprzedaje – równie dobrze mógłby wdrapywać się na palmę, wtedy też by go pokazywano. 

"Jak mogą nazywać [nas] agentem rosyjskim ludzie, którzy biorą pieniądze od Amerykanów, Niemców. To normalna obca agentura siedzi tu w Polsce i jeszcze oskarżają mnie, że jestem agentem rosyjskim. Ja nie biorę od nikogo pieniędzy" - deklaruje Korwin. Czy naprawdę nie rozumie on na czym polega bycie czyimś sojusznikiem a bycie czyimś potencjalnym celem ataku?

Właśnie nie rozumie i na tym polega problem jego umysłowości, nie rozumie on podstawowych różnic, dla niego skoro kot ma ogon, to wszystkie zwierzęta, które też mają ogon, są kotami. Stąd analizowanie na poważnie człowieka, który ma problemy, jest po prostu bezsensowne. Podam panu przykład: jest takie stowarzyszenie „ofiar terroru elektronicznego”, zrzesza ludzi, którzy wierzą, że przez WI-FI są im wysyłane fale przez globalistów, którzy w ten sposób mają sterować ich myślami i uczuciami. Żyjemy w czasach, w których każdy wariat może otworzyć sobie kanał na Youtubie, może mówić na nim wszystko i czy to oznacza, że mamy zajmować się tym co mówi na serio? Trzeba raczej zająć się polskim szkolnictwem, które produkuje idiotów, którzy łykają te brednie, nie odróżniają na przykład jak Grzegorz Braun okupacji sowieckiej od sojuszu z Ameryką. 

Zatem jego działalność można określić jak głupotę a nie celowość, która ma służyć do prowadzenia nas w kierunku Rosji?

Tego nie wiem, mam za mało danych, nie wiem na przykład, jaką działalność gospodarczą prowadzi Korwin-Mikke. Rzeczywiste motywy nie są znane, ale tak naprawdę z punktu widzenia efektu są one mało istotne – najważniejsze jest tu, to, że od trzydziestu lat zatruwa on młode umysły i przez niektórych jest traktowany z wielką powagą. 

Jak to jest możliwe, że tak długo mu się to udaje?

Odpowiedź na to pytanie uzyskujemy, gdy popatrzymy jakich ludzi za sobą pociąga (tych, którzy szukają prostych wytłumaczeń), w jakim są wieku i tak dalej.

Nie wiedzieli o tym ci, którzy wsparli Konfederację? Jakubiak, Godek i inni?

Nie ma to większego znaczenia: wiedzieli czy nie wiedzieli. Porozumieli się, bo liczyli na to, że wspólnie uda im się przekroczyć próg. Trzeba też pamiętać, że partia Korwina jako jedna spośród nich wszystkich dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi, a jak wiadomo bez pieniędzy nie da się robić polityki. Ponadto przypominam, że siłę polityka mierzy się po tym, ile jest wstanie zmobilizować wyborców do oddania na niego głosów, stąd jeśli skakająca po drzewach małpa miałaby duże poparcie społeczeństwa, to byliby skłonni i z nią zawiązać koalicję. Natomiast, młodym ludziom wydaje się, że to co mówi Korwin jest lekarstwem na patologie III RP, a że w części są to ofiary polskiego szkolnictwa, to się do niego przyłączają. 

Co zatem powinno się stać by ci młodzi ludzie zrozumieli, że nie tędy droga? 

Muszą oni po prostu wydorośleć. Przypominam, że Ziemkiewicz też na niego głosował (a nawet był członkiem jego partii), Warzecha również był sympatykiem Korwina, mnóstwo jest tych ludzi, niektórzy z nich wydorośleli, a niektórzy nie. 

Co zatem zrobić, by to zmienić? Trzeba pomóc im wydorośleć?

Korwina-Mikke trzeba w końcu potraktować tak, jak należy, nie może w dalszym ciągu pojawiać się w internecie tylko dlatego, że to, co powie, ma dużą klikalność w internecie, stąd każdy chcąc powiększyć sobie ilość wejść na stronę, będzie wrzucał fragmenty jego wypowiedzi. To, że przyciąga on ludzi słabych (w sensie charakterologicznym) to jest rzecz naturalna, ale to już czysta psychologia. 

Ile jeszcze będziemy patrzeć na Korwina w mediach? Kiedy znudzi się on społeczeństwu? Palikot i mu podobni szybko kończyli, a Korwin jest w polityce chyba od zawsze.

No tak, jednak tacy jak Palikot nie żywili się patologiami III RP, oni byli patologią. Natomiast system III RP z ogromną biurokracją powoduje, że część tej krytyki jest oczywiście słuszna i trafia w sedno. Natomiast  zwolennicy nie widzą całości poglądów, z reguły każdy wybiera sobie jakiś element, który najbardziej mu pasuje, a u Korwina zawsze znajdzie się coś, co się spodoba młodemu człowiekowi.

Dziękuję za rozmowę. 

Komentarze

Leo2019.06.2 11:19
Targalski, miarka się przebrała !!! Dlaczego nie doniosłeś do prokuratury że Braun jest ruskim agentem ?! Braun doniósł NA SIEBIE do prokuratury, że jest ruskim agentem. Prokuratura to zbada, i określi że Braun jest niewinny, i nie jest ruskim szpiegiem, TO CO ZROBISZ TARGALSKI ?? PRZEPROSISZ ?
Antonio2019.06.2 5:10
Pan Dr. Targalski mówi o takich sprawach, których rzeczywiście nie dają się zrozumieć. Po pierwsze na polityce się nie zna, a po drugie jest sprzeczny w swoich twierdzeniach. Ja cenię sobie Konfederacje i ją lubię, natomiast nie lobię kotów w mieszkaniu, ponieważ śmierdzą. Według wykładni pana Profesora mam słaby charakter i jestem niewykształcony. No to wymieńmy. Ukończyłem w 1977 studia na Politechnice Warszawskiej i przedstawiłem pracę o fotopolimerach. Znam kilka języków. Umiem programować komputery. Razem ze wspólnikami założyłem dobrze prosperującą firmę. Nigdy nie byłem w PZPR, pomimo, że miałem oferty. Powód: nie lubiłem faszystowskiej junty wojskowej gen. Jaruzelskiego, strzelającej do robotników. Dlatego wyjechałem z tego raju na ziemi. Pan Dr. Targalski nie lubi Rosji, ponieważ się jej boi. Prezydent Putin powiedział: "nie ma byłych członków PZPR", a tu Pan Dr. Targalski się odwrócił. Co Rosjanie zrobią z panem doktorem Targalskim, i takimi jak on odwróconymi i nieszczerymi komunistami jak ich dostaną w swoje ręce? Ludzie którzy wczoraj pluli na zachód, a dzisiaj plują na Rosję nie są wiarygodni. A teraz ku przestrodze wszystkich. Argentyński prezydent Menem, który zresztą był w Polsce, mawiał tak: "polityka polega na tym, aby nie mówić tego, co się myśli, nie robić tego o czym się mówi. Tańczyć należy dzisiaj z tym a jutro z tamtym". Nawet Wietnam i Stany rozmawiają ze sobą A pan Doktor Targalski zaparł się jak kozioł w kapuście i z Rosją rozmawiać nie będzie. Takie dogmatyzmy to w polityce zgubne szaleństwo. P.S. Grzegorz braun i Korwin dokonali coś więcej w swoim życiu niż pan Dr. Targalski.
Cz2019.06.2 1:02
Towarzyszu Targalski, co wlasciwie robiles przez 5 lat w PZPR? Toc tam byli same platne pacholki rosji!
Roman.2019.06.1 23:26
Targalski jest uczciwym człowiekiem! Korwin jest pajacem!
Krystyna 2019.06.1 20:40
Wypowiedzi Targalskiego tylko PIS szkodzą. Granica śmieszności??? To trochę jak atak PO i spółki na PIS. PO się ośmiesza.
Krystyna 2019.06.1 20:36
Dezinformacja w necie osiąga apogeum.Pewne jedno..Żydzi u POLAKÓW, NIE farbowanych ,Tak sobie "zaszkodzili",że chyba nie do odwrócenia!!???
Leo2019.06.1 18:51
PANIE TARGALSKI PRZEKROCZYŁ PAN WSZELKIE GRANICE ŁAJDACTWA.
OST2019.06.1 18:40
Co za patologia w komentarzach, zgroza.
kalinka2019.06.1 17:55
wspomnień czar http://niepoprawni.pl/blog/fedorowicz-ewaryst/jak-jerzy-targalski-15-banki-przytulil-0
kalinka2019.06.1 17:38
typowy sługus żydopisu
Wyborca Konfederacji2019.06.1 17:28
Tak to jest, jak ktoś zrobi doktorat w Pułtusku to póżniej innym wytyka brak wykształcenia. Żydów żaba żyto żarła. Przepraszam Pułtusk.
Andrzej2019.06.1 16:00
Widzę, że pełno tu gownojedów i innych troli ruskich. Znaczy to, że p. Targalski napisał prawdę.
Mario_ssj2019.07.6 21:14
Japa fanie żydopisu
maja2019.06.1 13:47
Dziwna sprawa ze ci co stają w pierwszym rzędzie przy korycie tracą rozum a nagle stają się śmieszni agresywni cyniczni butni i aroganccy tak jak kaczynski morawiecki czy sakiewicz z targalskim itd ci z PO i ci z PiSu
Artur2019.06.1 10:51
Targalski udowodnił, że jest idiotą
Damian.2019.06.1 10:40
Szanowny Panie Targalski. Przynajmniej w jednym elemencie tej wypowiedzi jest pan niedoinformowany. Korwin zawsze podkreśla, że amerykańskie bazy byłyby dla nas dobrodziejstwem, bo jak twierdzi-nikt nie zaatakowałby kraju na terenie, którego się znajdują. Proszę poszukać, łatwo pan znajdzie te wypowiedzi. Jestem zwolennikiem PiS, ale w tym przypadku bronię Korwina-bo akurat baz amerykańskich w Polsce to on na pewno chce.
Edek2019.06.1 10:40
Targalski ty wstrętna kanalio... słyszałem ten wywiad i to co piszesz to kłamstwa. Wyrwane z kontekstu fragmenty. Robisz to kanalio celowo, tylko pytanie: płaca ci za to czy jesteś taki głupi ????
Valentynka2019.06.1 3:22
Jak pan Targalski przemówił to popatrzcie, popatrzcie ile merytorycznych odpowiedzi. Szalu russtytutki dostały. Boli, bo ma bolec. Jak to określa pan Targalski gawnojedy.
krzysztof 54+2019.06.1 10:32
wasze stare mohery z rodem rm jak odejda to nikt normalny nie zaglosuje na to sc licz sie ze slowami wolackie psie ,poczytaj kim oni sa i porownaj do tej gnidy
Valentynka2019.06.1 19:33
Mam 26 lat ku tasie ruski. Ojciec twój bolszewik a dziadek przywieziony na ruskim tanku.
czarodziej2019.06.1 0:50
Targalski opowiada bajki z mchu i paproci.
Msciciel Hamana2019.06.1 0:01
To na WUML-u można było robić doktorat?
katolikpolak682019.05.31 21:40
witam Mirosław Błach czyli wiejski (bo tam mieszkający) i chyba gamoń (bo głosujacy na Konfederacje) pozdrawia Pana Targalskiego (a tak na marginesie z wykształcenia politolog po magisterskich studiach na UW)
anna2019.05.31 21:12
syjoniści z pisu wyją dalej
anonim2019.05.31 20:32
pijaczek widać na usraelskim wikcie pajacuje
Prawy2019.05.31 20:06
Ten ponad milion moherów co głosował na PiS to nawet podstawowego nie ma (wojna). Do tego mają już ponad 80 lat i ciężko im trybiki chodzą. Obsługa prostych narzędzi typu telefon nie do wykonania, nastawienie kanału w TV również, jak te lemingi mają kogokolwiek wybierać jak oni nawet nie wiedzą jak są liczone głosy. Starzy ludzie potrafią dać się nabrać na metodę na wnuczka mimo iż 5 minut temu przeszli szkolenie jak się nie dać nabrać. Niestety to ludzie narażeni na totalną PISOWSKĄ indoktrynację. I nic już tego nie zmieni. Dla nich to dobrze, bo ich świat by się zawalił gdyby poznali, że świat nie ma 10 000 lat, a bożki to bajki dla dzieci. Jednak indoktrynację religijną dzieci trzeba natychmiast zatrzymać! NIE DLA CIEMNOTY I KŁAMSTWA nowe pokolenie nie może być stracone jak stare.
ewa2019.05.31 19:26
precz z Korwiniem, brawo PIS, z zażenowaniem czytam tych co tu chwala Korwina, ani on moralny autorytet, ani gospodarczy, ani intelektualny,
emigrant2019.05.31 18:59
Ja bym radził, żeby pan Targarski zajął się bardziej historią swoją i swojej rodziny. Nawet mi się tego czytac nie chce, bo to plwociny na zamówienie od dwóch pokoleń już. (No tak, prwdziwe wykształcenie zapewnia tylko WUML.) Podwójne wyższe wykształcenie to mało? Właściwie potrójne, bo tu w Anglii, pewne rzeczy musiałem robić jeszcze raz. Kiedy mnie wywalali w stanie wojennym z Instytutu za Solidarność, byłem w trakcie robienia dwóch doktoratów. Frodno - katolicka przybudówko Gazety Polskiej - tuby propagandowej Sakiewicza, który za pieniądze wszystko zrobi - kompromitujesz się straszliwie i bez sensu. Takie straszaki działają - do czasu, jak dowodzi przykład PiS. A potem zostaje to co teraz robią clelbryci z PO.
kizia2019.05.31 18:54
Jestem wieku >60 (wyjasnienie dla pana Targalskiego- mam ponad 60lat). Z zaciekawieniem słucham, czytam i popieram wywody pana Korwina. Praktyka obrażania, którą stosuje J.Targalski przypomina o zmierzchu przyzwoitości.
tadeusz Kulczycki2019.05.31 18:52
Panie Targalski nie kompromituj się pan. Na jesień Konfederacja będzie w sejmie nawet jak nazwiesz ich szpiegami eskimosko-tanzańsko-etiopskimi. Żenada dziennikarzyno.
krzysztof 54+2019.05.31 18:39
WOBEC TEGO TWOJE ZACHOWANIE JEST TAKIE SAME JAK STANISZKI CHAM KTO CIE WYKSZTALCIL CZERWONY PSIE
ccc2019.05.31 18:17
Akurat od Palikota wara :)
Tytus2019.05.31 17:51
Konfederacja to partia dla ludzi niewykształconych - to samo mówi warszawski salon o wyborcach PiS.
nikt2019.05.31 21:01
Jaki " warszawski salon " ? Na salonach poruszała się magnateria i szlachta . Żydzi mieli wstęp wzbroniony . Chłopi , czyli Słowianie też. Widzisz Ty tam jakiś salon ? Mnie kojarzy się raczej z chlewnią .
nikt2019.05.31 17:34
Korwin - Mikke nie bierze od Rosjan , ale ma przekonanie do sojuszu z nimi . W to wierzę . Targalski nie wiadomo czy bierze i od kogo a jest rusofobem . Nigdy nie wzbudzał ten pan mojego zaufania . No i ma żydowskie korzenie . Korwina słuchałam parę razy i już nie skorzystam . Kompletny odlot oderwany od rzeczywistości . Ale też jestem za sojuszem z Rosją . Konfederacja........opium dla niewykształconych . Wolę niewykształconych , gdyż preferuję mądrość a nie wykształcenie . Prości , niewykształceni ludzie są przeważnie mądrymi ludźmi ,wykształceni rzadko . I pozostanę przy swoim zdaniu . Ani jedno ani drugie nie jest w stanie wzbudzić mojej sympatii czy jakiegokolwiek zaangażowania w ich propagandę polityczną i opluwanie opozycji .
Mateusz2019.05.31 17:22
Podobnie jak katolicyzm.
robaczek 2019.05.31 16:59
PIS tez!! uwaga z takimi wnioskami;] przeciez jasno widac w wyborach kogo popieraja "niewyksztalciuchy" ;] tylko co 4!!! ma wyższe wyksztalcenie, a to chyba najgorszy wynik wsrod wszystkich partii; buziaczki w siusiaczki maluszki ;]
Adam2019.05.31 16:54
Panie Targalski albo jest Pan głupi albo niedoinformowany Ma MBA i głosowałem na Konfederację , więc proszę mnie nie obrażać.
Valentynka2019.06.1 3:18
Adaś wy z wybiórczej, ale zgraja trolli tu na blogu.
GRZEGORZ2019.05.31 16:54
Targalski - ty ciulu jeden - mlny patriotów chciało normalnośći a ty ich nazywsz szeregami putina ----- ach ty ciulu jeden - twój kot ma więcej rozumu
Konfederata2019.05.31 16:51
Drugi taki gówniarz to Sakiewicz. O ile jednak u Sakiewicza wyraźnie widać oznaki inteligencji (niejednego złapie na te swoje smrody) i nie przypadkiem otrzymał order od służb ukraińskich za zasługi dla banderowców, to Targalski podsrywa pod siebie jak gęś po kiszonce hehehehe. Jeśli jakaś służba mu płaci to wyłącznie może to być rosyjska. nikt nie weźmie takiego durnia poważnie ehhehe przez co można zlekceważyć prawdziwe zagrożenia ze strony Rosji.
Pawel2019.05.31 16:49
Co za propagandowe scierwo!!!! PO.= PIS Tamci mowili o pisowcach ze niewyksztalcona holota, ciemnota i wiocha. Pisowskie, chciwe bzykacze 500+ i sprzedajne antypolskie gnoje zydowsko- ukrainskie i zdrajcy.
terp2019.05.31 16:36
targalski ledwie zrobił doktorat a już uważa się za wykształconego.
terp2019.05.31 21:37
a Sakowicz to ten nieczysty doradca Bogusława Radziwiłła
Konfederata2019.05.31 16:29
hahahahaha Targalski znowu!! hehe Siostro basen dla tego pana!:)
matis892019.05.31 16:14
Dlaczego PIS i lewactwo nie jest opcją dla Polaków ? Ponieważ jest już pewna inwazja Rosji i Chin na UE. Po to lewactwo, Niemcy, Francja i Żydzi przez lata celowo osłabiali z premedytacją siłę UE, aby sprowadzić ją na samo dno słabości wobec obcych. To są już ostatnie chwile UE przed upadkiem. UE jest już na takim dnie że jest już niereformowalna w niczym dobrym. I co mówi PIS i lewactwo ? Idziemy do UE by naprawiać ''martwego trupa'' (o czym oczwiście nie wspomną) kiedy inwazja Rosji i Chin jest już zaklepana na trupa UE, którego Rosji i Chinom celowo sprzedali jak zdrajcy Niemcy, Francja i Żydzi. Więc co jest w interesie Polski ? Za w czasu umieć rozmawiać z pewnym najeźdźcą na UE, Rosją i Chinami, czy udawać na to ślepych jak PIS i lewactwo oraz uzdrawiać sprzedanego trupa UE jak i dogadywać się z tymi co dla Rosji i Chin celowo sprzedali UE. Czyli z UE, Niemcami, Francją i Żydami. Tutaj tylko Konfederacja reprezentuje interes Polski. Cała reszta na czele z PIS i lewactwem udaje ślepych na już pewną inwazję Rosji i Chin na UEO. Oszukują Polaków i gadają tylko z tymi co dla Rosji i Chin sprzedali UE, ze zdrajacmi, a nie przed faktem z tymi co podbiją sprzedaną UE, martwego trupa.
Cogito ergo sum2019.05.31 16:12
Chyba pan Targalski mentalnie jest człowiekiem bananowej inteligencji typu Janda. Ona w wybitnym stopniu ma podobne poczucie wyższości. Zauważyłem, że pan Targalski lubi siebie słuchać.
Patryk2019.05.31 15:51
A to przez przypadek nie w Konfederacji z wraz z wykształceniem poparcie rosło, a w PiSie malało, panie ex-PZPR? Ciężko statystykę wywrócić do góry nogami. Drugi artykuł z rzędu, próbujący desperacko udowodnić, że partię rządzącą w największym udziale popierają ludzie słabo wykształceni. Bo panie Targalski, gimnazjaliści, pardon, obecnie szkoła podstawowa (chyba największe siedlisko wspierających) nie głosują na Korwina, bo nie mają czynnego prawa wyborczego.
Pracownik2019.05.31 15:50
Haha, Targalski zobacz sobie jak bardzo "wykształceni" są wyborcy PiSu xD
Krystyna 2019.06.1 20:45
Księgarz i położna .MAŁO!!!???? TYLKO PIS!!!!
alcapone2019.05.31 15:47
Ale to jest problem. Korwin nie bierze kasy od ruskich. A taki Targalski? Śmiem twierdzić że bierze od kogoś nawet jak nie bierze bezpośrednio. To widać słychać i czuć, agent jest z niego ewidentny, wszyscy zresztą to wiedzą, widać że jest zewnętrznie sterowany, dostaje od kogoś prikaz i jako stary sowieciarz tylko wykrzykuje TAK JEST. To jest jak za komuny, bywały takie wszy nieliczne ( bo nawet większość w PZPR to byli normalni ludzie ) co to tylko według aktualnej linii partii na okrągło jakieś frazesy ideologiczne posuwali. Męczący byli ci tzw. ideowi wzorowi towarzysze z tymi swoimi bełkotami. Ale też niebezpieczni, bo człowiek coś nieostrożnie powiedział, a taki potrafił gdzieś z donosem polecieć że agentura się niemiecka czy amerykańska zagnieździła i żeby odpowiednie służby się tym zajęły. Zresztą Targalski jako wieloletni członek PZPR z pewnością ćwiczył wtedy te motywy. I ćwiczy nadal. Nihil novi.
edyta2019.05.31 15:46
targalski,nie osmieszaj sie swoja załosna propaganda.Juz od dawna wiadomo skad ci wyrastaja nogi.
Konfederata2019.05.31 16:47
Drugi taki gówniarz do Sakiewicz. O ile jednak u Sakiewicza wyraźnie widać oznaki inteligencji (niejednego złapie na te swoje smrody) i nie przypadkiem otrzymał order od służb ukraińskich za zasługi dla banderowców, to Targalski podsrywa pod siebie jak gęś po kiszonce hehehehe. Jeśli jakaś służba mu płaci to wyłącznie może to być rosyjska. nikt nie weźmie takiego durnia poważnie ehhehe przez co można zlekceważyć prawdziwe zagrożenia ze strony Rosji.