21.06.20, 18:27fot. Screenshot/ youtube

Prezydent Andrzej Duda: Walczymy po to, aby Polakom żyło się lepiej

W czasie niedzielnej konwencji w Krakowie urzędujący prezydent podsumował kończącą się kadencję: „Przez całe pięć lat działałem dla państwa; wszystko co robiłem, robiłem po to, by moim rodakom żyło się lepiej”. Andrzej Duda przekonywał, że był dostępny dla wszystkich oraz skrytykował rządy PO – PSL za podniesienie wieku emerytalnego.

Prezydent w swoim przemówieniu odniósł się do wielu aspektów polityki krajowej i zagranicznej. Zapewnił, że „Chcę tą politykę kontynuować, chcę, żeby polska rodzina miała zapewnione bezpieczeństwo”. Zwrócił się również do ekologów: „Są tutaj młodzi, jak sądzę z Alertu Klimatycznego. Pytają, co z klimatem. Proszę państwa w ciągu ostatnich lat przede wszystkim po szczycie COP24 w Katowicach światowej konferencji klimatycznej, gdzie byłem, który między innymi przedstawiał zasadę „just transition”, sprawiedliwej transformacji, czyli sprawiedliwego przejścia do gospodarki chroniącej klimat”. Wskazał także na szereg ekologicznych programów jak: „Twój prąd”, „Czyste powietrze” czy „Miasto z klimatem”.

Mówiąc o bezpieczeństwie Polski zwrócił uwagę na obecność wojsk NATO w Polsce dzięki czemu nie zostaniemy napadnięci jak Gruzja czy Ukraina. Zapowiedział również potrzebę dalszych inwestycji, których nie możemy przerwać z powodu koronawirusa.  „Dopadła nas epidemia koronawirusa, gospodarka znalazła się w zagrożeniu... Nie zastanawialiśmy się, wprowadziliśmy programy tarczy antykryzysowej. Miliard złotych dziennie wypłacany jest polskim przedsiębiorcom po to, by ratowali miejsca pracy” – zaznaczył Duda.

Ubiegający się o reelekcję prezydent odniósł się również do rządów poprzedników wskazując o ile wzrosło bezrobocie: „Popatrzcie państwo, że 2015 roku, kiedy przejmowaliśmy władzę od koalicji PO-PSL, bezrobocie wynosiło ponad 9 procent. W najgorszym czasie momencie pandemii koronawirusa bezrobocie wzrosło do 6 procent, czyli było niższe niż wtedy, kiedy oni rządzili. Byli gorszym wirusem niż, proszę państwa, koronawirus”.

Prezydent z optymizmem zapewnił, że ambitne plany dotyczące płac są możliwe do zrealizowania: „Nie mam żadnych wątpliwości, że możemy to zrealizować – przekonywał. Prezydent podkreślał, że Polska ma olbrzymi potencjał intelektualny. – "Wszędzie na świecie Polacy sobie radzą, jakże moglibyśmy sobie tu, u nas w Polsce nie poradzić”.

Andrzej Duda kilkukrotnie podkreślał sprawy dotyczące inwestycji w Polsce, zarówno przez kapitał krajowy, jak i międzynarodowy. Zwrócił też uwagę na rozwój infrastruktury: „Trzeba rozwinąć Fundusz Dróg Samorządowych, żeby jeszcze więcej tych inwestycji lokalnych mogło być prowadzonych”.

ks/ PAP

Komentarze

AAAtomek2020.06.22 10:01
https://www.forbes.pl/gospodarka/dlug-publiczny-polski-w-2020-roku-olbrzymi-wzrost-przez-pierwsze-4-miesiace-roku/kmzvdnn ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- W cztery pierwsze miesiące 2020 roku zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 98,6 mld zł. Oznacza to, że mamy o 10,13 proc. więcej długu niż na koniec 2019 roku. Już w marcu pękła granica 1 bln zł długu, a na koniec kwietnia zadłużenie Skarbu Państwa wyniosło 1071,9 mld zł -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Od 2015 (rządy PiS) zadłużenie Skarbu Państwa wzrosło o 200 mld zł. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
f232020.06.22 9:30
Prezydent ma na mysli członków rodzin członków partii Pis.
cedr2020.06.21 19:49
zrujnowana finansowo powiem...wiwat Trzaskowski! wiwat wolność i szacunek dla kobiet! wiwat wolna Polska!
Szybka Randka sex2020.06.21 19:00
|Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! http://frircikvip.com.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
anonim2020.06.21 18:47
Słuchałem teraz przemówienia Czaskosia. No, PiS to tragedia, zrobimy w Sejmie "Komisję krzywd" (cóś takiego), rozliczymy całe PiS-owskie plemię, było o TVP itp... Ogólne wrażenie: sama ciemność, że nic tylko się powiesić albo powystrzelać PiS-owców. Inaczej nie da się żyć. O świetle nie było ale wniosek można było wysnuć jeden: światło nastąpi jak Czaskość zostanie Pre... PREZYDENTEM. Swoją drogą czy Czaskoś wie w ogóle jakie prerogatywy ma Prezydent Państwa? I kogo potrzeba do współpracy by zrealizować te wszystkie świetlane obietnice z cyklu "wyklęty powstań ludu ziemi"?
zbych2020.06.21 18:45
Co trole peowskie prawda was boli .wasz kulawą trzaskowsi juz tylko w dół. Możecie tylko poszczekac na frond zie.trzaskowsi przegra
Alex2020.06.21 18:45
Nie odczułem tego by mi się żyło lepiej bo i tak żyje mi się dobrze dochody razem z żoną podchodzą nam pod 10 tyś. miesięcznie, jedyny plus to że dostaliśmy dodatkowo 2 razy 500+ które spokojnie możemy sobie przeznaczyć na wekendowe imprezy bo dzieciom i tak nic nie brakuje
dobrzy ludzie żeby Wasze dzieci długo harowali 2020.06.21 18:41
a Bąk z Zoppot leżał pod lipą i bąki puszczał ; drugim leniwcem jest Czaczkowski w ekach lewackich faszystów i LGTB
katolicka kretynizacja polski2020.06.21 18:37
skoro żes tak przygłupie przez pięć lat "pracował" gdzie zatem jest: – likwidacja NFZ – ustawa frankowa – emerytury bez podatku – podniesienie kwoty wolnej od podatku do co najmniej 8 tys. złotych dla wszystkich obywateli – równe dopłaty dla rolników – niepodnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających – likwidacja VAT na ubranka dziecięce – zakaz prywatyzacji Lasów Państwowych wpisany do konstytucji – leki dla seniorów w jednej cenie - fundusz medyczny 2.7mld
Pet2020.06.21 18:36
Panie Duduś, 5 lat moich obserwacji pańskiej działalności doprowadziło do jednego wniosku, nigdy więcej takiego prezydenta.
Robert2020.06.21 18:34
Jak pan Duda przegra wybory, to będzie pisał teksty do kabaretów "trzecioligowych". Do tego najlepiej się nadaje.
anonim2020.06.21 19:20
Słuchałem dzisiaj przemówienia Czaskosia. No, PiS to tragedia, zrobimy w Sejmie "Komisję krzywd" (cóś takiego), rozliczymy całe PiS-owskie plemię, było o TVP itp... Ogólne wrażenie: sama ciemność, że nic tylko się powiesić albo powystrzelać PiS-owców. Inaczej nie da się żyć. O świetle nie było ale wniosek można było wysnuć jeden: światło nastąpi jak Czaskość zostanie Pre... PREZYDENTEM. Swoją drogą czy Czaskoś wie w ogóle jakie prerogatywy ma Prezydent Państwa? I kogo potrzeba do współpracy by zrealizować te wszystkie świetlane obietnice z cyklu "wyklęty powstań ludu ziemi"?
JonnyB2020.06.21 18:32
Znikaj, wstydu juz sobie oszczedz,
anonim2020.06.21 19:18
Słuchałem dzisiejszego przemówienia Czaskosia. No, PiS to tragedia, zrobimy w Sejmie "Komisję krzywd" (cóś takiego), rozliczymy całe PiS-owskie plemię, było o TVP itp... Ogólne wrażenie: sama ciemność, że nic tylko się powiesić albo powystrzelać PiS-owców. Inaczej nie da się żyć. O świetle nie było ale wniosek można było wysnuć jeden: światło nastąpi jak Czaskość zostanie Pre... PREZYDENTEM. Swoją drogą czy Czaskoś wie w ogóle jakie prerogatywy ma Prezydent Państwa? I kogo potrzeba do współpracy by zrealizować te wszystkie świetlane obietnice z cyklu "wyklęty powstań ludu ziemi"?