31.08.20, 07:30Screenshot Youtube - Kancelaria Premiera

Dworczyk: Władze Warszawy nie potrafiły zapobiec kolejnej awarii. To poważne oskarżenie

Od razu zadeklarowaliśmy, że jeżeli będzie potrzebna pomoc, taką pomoc możemy władzom miasta udzielić, ale jednak to jest zadanie prezydenta miasta stołecznego Warszawy” – podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk.

Polityk w rozmowie na antenie Radia ZET zaznaczył, że władze Warszawy:

[…] nie potrafiły zapobiec kolejnej awarii sieci przesyłowej ścieków, co jest poważnym oskarżeniem pod ich adresem”.

Dalej dodał, że jeśli chodzi o powody awarii, nie wie jak do niej doszło, jednak:

[…] według mojej wiedzy rekomendacje i wytyczne Wód Polskich nie zostały wykonane”.

 

Mówił też:

 

Jest pełna deklaracja pomocy, ale by moc otrzymać pomoc, trzeba powiedzieć, co jest potrzebne, władze Warszawy muszą się dookreślić. Czekamy na decyzje Trzaskowskiego”.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze

fiku-miku2020.09.1 10:58
Sorosowa kasa ma w W-wie wzięcie,/ W ostatecznym rachunku – przynosi nieszczęście./ Przykładem p. Trzaskowski, prezydent W-wy,/ Stypendysta Sorosa powinien mieć obawy./ Pech go prześladuje czy igraszki diabła?/ Masa nieszczęść na stołeczny ratusz spadła./ Na wiślanej wyspie kozy-kosiarki padły z wycieńczenia,/ Strefy relaksu w smogu nie znalazły zrozumienia./ W oczyszczalni „Czajka” pękła ścieków rura,/ Kanalizację zatkało, gdy nadeszła chmura./ Komunikacja miejska też poszła w obce ręce,/ Żyłowani kierowcy, chcąc zarobić więcej,/ Biorą narkotyki, „pod wpływem” ludzi wożą,/ Więc w stolicy wypadki drogowe się mnożą./
fiku-miku2020.09.1 10:56
ciąg dalszy Szambo w domach wybiło, domy zasmrodziło/ Spalarnia nie spala odpadów, po Polsce rozwożą,/ Zaś urzędnicy w ratuszu lewackie programy tworzą/ Karta LGBT+, projekt najgłośniejszych wrzasków I inne dziwadła/ A tymczasem w „Czajce” znów rura wysiadła./ Po roku od awarii 5 razy silniej „Czajka” o sobie znać dała/ Chociaż „Wody Polskie” I ministerstwo przed tym ostrzegało/ Eksperci Trzaskowskiego wszystko lepiej wiedzą./ A teraz – niech się PiS-ie rządy nad tym biedzą./ „Nie wędkować, nie pływać, nie zbliżać się do rzeki/ Ostrzegają „Wody Polskie” – zatruciem grożą fekaliowe ścieki./ Trują związki chemiczne I bakterie coli./ Kto za tę katastrofę odszkodowania zabuli?/ Prezydenta „awarię” I nieudacznika stręczyła Polakom totalna/ Niebezpieczeństwo o włos się otarło, a spotkałaby nas katastrofa globalna./
Apel2020.08.31 21:25
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Pokręć2020.08.31 9:54
Jak ktoś, zamiast zajmować się tym, z czego się żyje, zabawia się w LGBT, to w końcu rura mu pęknie. Ale Rafałkowi i jego wyborcom kał nie śmierdzi, ba, wręcz podnieca jeszcze mocniej... Bo to takie podkręcające - ta nieczystość, ten smród...
Anonim2020.08.31 9:50
to Prezes załatwił komunę głaszcząc kota po jajkach
jula2020.08.31 9:35
Warszawa nie ma władz, jest bezhołowie i quasi prezydent wybrany na złość PiS. Pusty śmiech ogarnia. Tylko kolejny raz szambo wybiło a quasi robi oczy.
Anonim2020.08.31 8:24
Andruszkiewicz załatwił żonie posadę prezesa w Fundacji Rozwoju Przemysłu.Teraz to dopiero będzie wypowiadał się jako patriota.Cały pis- złodziejstwo podszyte nutką patriotyzmu!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 8:00
Jaki to ja jestem nieodwracalnie porypany, aj waj!
ladychapel + kretynizacja PL2020.08.31 7:58
Na sam dźwięk słowa "PIS" mam wzdęcia i gazy. Jakiś dobry fachowiec jest tu, nuuu?
Polak Ateista Dumny Gej2020.08.31 7:57
Rzuciło mi się na mózg, nic na to nie poradzę, polaczki. Gdzie tu jest najbliższy przeszczep mózgu, ale tanio?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 7:56
Nie zapominajcie, że ja głosowałem na Rafała "Gówno" Trzaskowskiego.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 7:55
Powinienem szaleć jak głupi na forum "Wyborczej", ale tam takich idiotów jest masa (raczej: maca). Jestem przykładem do jakiego zidiocenia prowadzi ateizm. A zmieszany z pedalstwem to już tragedia.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 7:53
Trzaskowskiemu w sprawie "czajki" powinien doradzać Rabiej! nikt inny nie ma tyle do czynienia z kałem i dziurą z której się wydobywa, co Pawełek.
jula2020.08.31 9:48
Czy te słowa są nacechowane homofobicznie i mają kontekst agresywny?
fiku-miku2020.09.1 11:05
Chyba raczej satyryczny. Satyra nie atakuje, lecz wady wyśmiewa, by się łatwiej ich pozbyć i nad wadami narodów ubolewa
Anonim2020.08.31 7:50
Wa-wa murem za szambomiszczem to Pan Bóg spełnia życzenia Warszawiaków. Tym bardziej, że Panu Bogu, Rafałek LGBT+ pokazuje "fuj" kiedy jego ludzie wieszają na figurze Jezusa Chrystusa tęczowe szmaty. I jak to mówią w kryminalistyce: sytuacja jest rozwojowa... Nie ma to jak spełnienie najskrytszych marzeń... Szambo wczoraj, szambo dziś, szambo jutro...