27.02.14, 14:29Trans-dziecko (fot. zrzut ekranu/materiał TVN24)

Dziecko w otchłani płciowej?

TVN24 z troską pochyla się nad siedmioletnim chłopcem z Hiszpanii, który rzekomo padł ofiarą dyskryminacji, gdyż katolicka szkoła nie chciała go traktować jak dziewczynkę. Gabriela (jak nazwał się siedmiolatek) ponoć wygląda i zachowuje się jak inne dziewczynki, ale ma problem, bo urodziła się jako chłopiec i tak właśnie postrzegana i traktowana jest przez otoczenie.

Adwokat rodziców Gabrieli żali się, że w San Patricio dziecko było stale dyskryminowane. „Szkoła chciała zawiesić to dziecko w otchłani płciowej, traktować niejako na szczególnych warunkach jako osobę, która ma problem, której czegoś brak, którą trzeba naprawić” - opowiada. Mimo usilnych próśb rodziców, dyrekcja placówki nie pozwoliła, by dziecko korzystało z dziewczęcej toalety oraz przychodziło do szkoły w sukienkach.

Z pomocą spieszą nasi rodzimi światli psychologowie i działacze na rzecz transseksualności. „Jeśli kilkuletnie dziecko stale sprzeciwia się traktowaniu zgodnie z jego płcią biologiczną, wielokrotnie i uporczywie, to wtedy jest się nad czym zastanawiać i szukać porady doświadczonego seksuologa” - mówi psycholog dziecięca, Aleksandra Piotrowska w rozmowie z TVN24. A fundacja Trans-Fuzja chwali się, że wystawiała opinie sześciolatkowi, w efekcie czego dziecko chodzi do szkoły jako dziewczynka, choć w dokumentach wciąż figuruje jako chłopiec.

„Takie dzieci czują się nieszczęśliwe w tym, że muszą grać rolę dziecka innej płci” - użala się Lalka Podobińska z Trans-Fuzji. „Pozwólmy na to, by dziecko funkcjonowało zgodnie ze swoją płcią psychologiczną. Zobaczmy co się wtedy będzie działo” - zachęca Piotrowska.

A my się zastanawiamy tylko, jak zachowają się postępowi rodzice, kiedy ich kilkuletnie dziecko oznajmi na przykład, że czuje się psychologicznym Supermanem – czy pozwolą mu wyskoczyć z 11. piętra, żeby sprawdził swoje umiejętności? A co zrobią, jeśli trzylatek oznajmi, że czuje się krówką? Urządzą mu w domu obórkę, a na obiad podadzą zieloną trawkę?

Beb/TVN24

Komentarze

anonim2014.02.27 14:34
Jeśli dorosły człowiek bawi się w takie przebieranki to już jego świadomy wybór,ale żeby w ten matrix wciągać także dzieci to totalne przegięcie
anonim2014.02.27 14:43
Mam wrażenie, że to fanaberie rodziców tego dziecka, "zrobiły" z niego dziewczynkę, a nie żadne psychologiczne odczuwanie własnej płciowości. Urodził się chłopiec, a miała być dziewczynka, więc rodzice postanowili wychowywać to biedne dziecko jak dziewczynkę. Trudno mi bowiem przyjąć, że kilkuletnie dziecko, które nic prawie jeszcze nie rozumie z otaczającego je świata, dobrowolnie zmienia własną tożsamość płciową.
anonim2014.02.27 15:04
Żądam prawa do korzystania z toalety damskiej. To jawna nietolerancja w stosunku do chłopów................
anonim2014.02.27 15:33
Zetknąłem się z kiedys z taka sytuacjąi zapewniam, że : 1. zupełnie nie ma w tym nic zabawnego, Nic a nic. Dzieciak potwornie cierpi. 2. mozna oczywiście wysłać dziecko na kuracje hormonalną, elektrowstrząsy, hipnozę i co tam jeszcze, żeby przekonać do swojej biologicznej płci. Istnieją jednak obawy, że złamie sie dzieciaka/dorosłego i unieszczęśliwi, ew. doprowadzi do schizofrenii 3. podsumowując powyższe: są gorsze rzeczy w życiu niz chłopiec chodzący w sukience. Można na przykład być tępym durniem. Albo mieć raka. Albo jeszcze jakoś inaczej, wymyślniej zostać naznaczonym przez władze wyższe.
anonim2014.02.27 15:38
To są zaburzenia psychiczne, które należy leczyć, a nie utwierdzać chorego w jego wynaturzeniu.
anonim2014.02.27 15:56
Fascination: Proszę czytać uważnie wpisy. Nie napisałem w moim, że mam pewność, tylko, że odnoszę wrażenie. Gdyby mój syn przejawiał zachowania, które sugerowałyby, że ma jakiś problem ze swoją tożsamością płciową, to poszedłbym do z nim do psychologa, a nie ubierał go w sukienki.
anonim2014.02.27 16:03
Biedne dziecko.
anonim2014.02.27 16:10
@Fastinacion A co, jeżeli jedynym skutecznym leczeniem jest terapia psychologiczna tego wynaturzenia ?
anonim2014.02.27 16:10
dowód na to,że nie wszyscy nadają się na rodziców+ w Polsce już takie grono mamy, otwiera je niejaka Lalka Podobińska .....
anonim2014.02.27 16:31
A to się porobiło! W zlaicyzowanej Hiszpanii rządzonej do niedawna przez komunistę nie dało się znaleźć niekatolickiej szkoły dla dzieciaka. Kurde, ta Hiszpania to jakieś państwo wyznaniowe!
anonim2014.02.27 16:34
mam pytanie do obecnych, a co jeśli dziecko się rodzi jako hermafrodyta, obojnak, ma obydwa narządy płciowe, czy rodzice mają wtedy rzucać monetą co usunąć, robić sondę wśród sąsiadów, czy będzie ładniejszą dziewczynką, czy chłopcem i nie urazi czyjegoś uczucia estetyki, czy jednak płeć jest w mózgu i należy zaczekać i zapytać dziecko kiedy już zacznie samo psychicznie odczuwać swoją tożsamość? bo ja w tym przypadku nie widzę różnicy, dzieci rodzą się z różnymi wadami genetycznymi, czasami bez kończyn, czasami z dodatkowymi narządami, nie do końca wykształconymi(co powoduje pomyłki), czasami z dodatkowym chromosomem męskim lub żeńskim. A ktoś już próbował dawno temu zrobić taki eksperyment, że jedno z dzieci, chłopca za radą "naukowca" wychowywano jako dziewczynkę, ubierano w sukienki itd. "Doktor" twierdził , że za płeć odpowiada środowisko i wychowanie. Dziecko nie dało sobie jednak wmówić płci, bo wiedziało lepiej kim jest, bez względu na to jak wyglądało jego ciało i jak traktowało je środowisko. http://wiadomosci.onet.pl/prasa/byl-chlopcem-zyl-jako-dziewczyna-najwieksza-tragedia-w-historii-nauki/78rh6
anonim2014.02.27 16:35
Fascination: Jeżeli rodzic, ubiera swojemu synowi sukienkę i wychowuje go jak dziewczynkę, to albo jest kretynem i zaniedbał wizytę u psychologa z tym dzieckiem, i u psychiatry ze sobą, albo jest jeszcze większym kretynem i postanowił dla spełnienia własnych pragnień odnośnie płci dziecka, zmienić jego płeć. Trzeciej drogi nie widzę.
anonim2014.02.27 16:44
Fascination: Jeżeli dziecko zdradza jakieś niepokojące objawy (agresja, apatia, tożsamościowe, etc), to należy biegiem udać się z nim do psychologa, a nie przebierać dziewczynkę w chłopczyka i odwrotnie.
anonim2014.02.27 16:51
Część z osób dyskutujących te sprawę (@Konsul) traktuje psychologów/psychiatrów jako automatycznie dzialaljącą skrznkę : wprowadza się dziecko z kłopotem do gabinetu ... drrr..prrr..bbzzzz i z gabientu wychodzi zdrowe dziecko. Obawiam się , że to tak nie dziala. I "sukcesu w leczeniu znanej od wielu pokolen schizofrenii to pokazuje. No więc mnie sie wydaje, że należy byc gotowym aby czasami pogodzic sie z tym, że dzieciak - byc może - bedzie chodził nie w takich jak trzeba ubrankach :-) To chyba lepiej aby całe życie chodził na przykład jako zombie nafaszerowane przez lekarza psychotropami. W końcu krzywdy nikimu tą sukienką nie zrobi :-)
anonim2014.02.27 17:04
madhare: Być może. Ja nie jestem psychologiem z wykształcenia, nie wykluczam też, że może trochę zbyt wiele oczekuję od psychologów. Ale w głowie mi się nie mieści, że 7 letniego chłopca (a sądzę, że już wcześniej przejawiał dziwne zachowania) można ubierać w sukienki i wychowywać jak dziewczynkę. Oczywiście, że terapia psychologiczna może się okazać nieskuteczna, ale kiedy jak nie w młodym wieku dziecka, można jeszcze mu jakoś pomóc. Jeżeli w wieku 7 lat chłopiec chodzi w sukienkach, to znaczy, że już odpuszczono terapię, albo nigdy jej nie zaczęto. Dlatego pytania brzmią: Czy nie za wcześnie wywieszono białą flagę ?? Czy w ogóle podjęto walkę ??
anonim2014.02.27 17:09
Fascination: O agresji i apatii, pisałem wyłącznie w kontekście przywołania przykładów zachowań dziecka, które winny skierować rodzica z tym dzieckiem do psychologa. Nie łączę agresji i apatii z przebieraniem w sukienki, to nieporozumienie.
anonim2014.02.27 17:09
TVN jest z leksza upośledzony albo gorzej - zboczony
anonim2014.02.27 18:02
Transseksualizm to opętanie. Mam żal do Kościoła, że nie głosi tego faktu. Gdyby kowal Nowak uważał, że jest lekarzem Kowalskim, lub zmarłą Pietraszkową zapewne Kościół wysłałby go do egzorcysty, a w przypadku absurdów ideologicznych milczy.
anonim2014.02.27 18:14
Jeśli zapisała się do Katolickiej szkoły to ma przestrzegać zasad jeśli mu przeszkadzają klarowne i dobre reguły panujące w Katolickiej placówce szkolnej w każdej chwili może odejść zamiast wprowadzać swoje obrzydliwe procedury. Dla ateistycznych degeneratów nie można ustępować skoro zdecydowała się uczęszczać do Katolickiej obiektu szkolnego i nagle domaga się korzystania z dziewczęcej toalety trzeba na początku przeprowadzić rozmowę z jego opiekunami aby poznać przyczynę dziwactwa tego młodocianego.
anonim2014.02.27 20:16
Fascination: Uważałbym, że zbyt szybko złożono broń. To dziecko ma dopiero 7 lat, i proces jego kształtowania dopiero się rozpoczyna, a z kontekstu tego artykułu wynika, że już od jakiegoś czasu wychowywane jest jak jako dziewczynka. Więc ile mogła trwać terapia ? Była w ogóle podjęta ?
anonim2014.02.27 22:07
Fascination: Mam wrażenie, że Ty chcesz leczyć transseksualizm poprzez przebieranie chłopczyka za dziewczynkę i odwrotnie. To tak jakby alkoholika leczyć spirytusem.
anonim2014.02.27 22:16
Tiaaa takie dziecko na pewno już dużo wie o płci....tyle samo co nasi fachowcy od transformersów, kolejny przykład jak rodzice chcą za wszelką cenę zaistnieć w mediach....
anonim2014.02.27 22:31
@Fascination...hihihihi..mam dwóch synków 6 i 8 lat spróbuj im wmówić,że są dziewczynkami...hahahahah, sztandarowe to jest hasło "dżemder", że płeć jest psychologiczna a nie biologiczna oraz że rodzić nie zna swego dziecka tak jak "potężne" umysły jaśnie oświeconych dżemderów ;-)
anonim2014.02.28 5:28
@Fascination: "BINGO! A teraz wyobraź sobie, że jeden z nich, tak silnie przekonany o swej męskiej płci, ma żeńskie genitalia. Będziesz go na siłę wbijać w sukienki?" - No jeżeli ma żeńskie genitalia to jest płci żeńskiej a nie męskiej.
anonim2014.02.28 7:12
@Fascinatio...przekonany przez kogo? Bo chyba nie przez samego siebie, ale przez rodziców, którzy chcą medialnie błysnąć zapisując dziecko do katolickiej szkoły a potem uskarżając się na podejście szkoły do sprawy transformersów i tu jest BINGO!
anonim2014.02.28 8:10
Cysta karteczka : jeżeli siądzie na desce ze wzwodem siusiaka to wyleczy się z bycia dzieweczką!
anonim2014.02.28 12:52
@ abzdyszyn a za kilka lat , jak już to w biologii i medycynie nie raz drzewiej bywało, wszystkie te rewelacje się zdezaktualizują .Bo za mała grupa do badań , bo nie takie warunki środowiska , bo co innego było do udowodnienia w danym momencie i te dziewczynki zostaną z tymi penisami jak przykładowo Himilsbach z angielskim .
anonim2014.02.28 22:41
@Kamykowa* - no, to było niezłe:-)