18.10.19, 21:07Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

Dzień bez plucia na polski rząd to dla Tuska dzień stracony. 'Nie chcę się wyzłośliwiać, ale...'

Choć wydawało się, że po prawie tygodniu od wyborów parlamentarnych emocje już opadły, były premier Donald Tusk najwyraźniej nadal nie potrafi zaakceptować demokratycznego wyboru Polaków. 

Jako szef Rady Europejskiej, Tusk uczestniczył w unijnym szczycie w Brukseli. Zdaniem byłego premiera, który (łaskawca!) "nie chciał się wyzłośliwiać", polska część unijnego budżetu nie zapowiada się najlepiej. 

Premier Mateusz Morawiecki jest optymistą, jeżeli chodzi o budżet dla naszego kraju. Według niego, negocjacje skończą się dla Polski "dobrze albo bardzo dobrze". Innego zdania jest szef Rady Europejskiej, Donald Tusk. 

""Nic nie jest przesądzone. Nawet jeśli zwycięży filozofia krajów oszczędnych, tak jak np. propozycja Finlandii, która przygotowała ten projekt jako prezydencja, jeśli ta filozofia zwycięży, to nadal tych pieniędzy w sensie kwoty będzie dużo, będzie więcej - ze względu na wzrost gospodarczy - niż 7 lat temu w całym budżecie"- powiedział, pytany o budżet UE na 2020 r. Następnie przeszedł do ataku na polski rząd. 

"Ile będzie dla Polski? Nie chcę się wyzłośliwiać, ale nie widzę najlepiej tego, patrząc, w jaki sposób pracuje polska dyplomacja. Nie widzę wysiłków, które mogłyby przynieść porównywalny sukces z tym, co myśmy osiągnęli 7 lat temu"-przekonywał Tusk. 

yenn/PAP, Fronda.pl

Komentarze

ridado2019.10.19 21:22
Pan Donald Tusk to wybitna postac tego wynikiem sa dwie kadencje na tak wqaznym stanowisku I zostal wybrany absolutna wiekszosc ach ostatnio tylko Pewna Polska go ominela. VFivat Donald Tuski ale policy z zasady I historii zawsze opluwaja swoich wielkich stad tak ich traktuja na swiecie
Jan Radziszewski2019.10.19 15:21
trole - Czas Apokalipsy - trąbi trzeci Anioł polityka was nie zbawi !!! 12.09.2019 NMP Najsmutniejsze w tym jest to, że wielu polskich biskupów i kardynałów intronizowało w tajemnicy Lucyfera na króla, swojego pana i władcę i wcielają teraz w praktyce, masoński mistrzowski plan zniszczenia Kościoła Świętego od wewnątrz. Zwykli ludzie coraz mniej mogą liczyć na swoich kapłanów, a agenci masonerii i Mosadu, oraz różnych innych wywiadów wielu państw, pracują usilnie, aby skłócić wszystkich ze wszystkimi, a zwłaszcza polskie duchowieństwo. Gro środków na ten cel przeznaczają Niemcy i bogaci żydzi chazarscy. Obecnie jest wielki spadek wszelkich powołań, zwłaszcza powołań kapłańskich. Jest to skutek masowego wprowadzania do kościoła funkcji świeckich szafarzy Komunii Świętej. Ci ludzie tym co czynią, sprowadzają wielkie przekleństwo Boga samego wszędzie tam, gdzie są i funkcjonują. Dopóki profanują Najświętsze Ciało Mojego Boskiego Syna Jezusa Chrystusa, nie będzie dla tych miejsc i diecezji Bożego Błogosławieństwa, poza indywidualnym dla poszczególnych ludzi, zasługujących dla Boga. Cieszy Moje Serce, że organizujecie zrywy modlitewne, lecz potrzeba stałej, nieustannej pracy duszpasterskiej, zmobilizowania wszystkich sił i środków do tego, aby odnowić duchowo cały Kościół w Polsce. Módlcie się codziennie na całym, cztery części Różańcu Świętym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Dziś jest rocznica kiedy to pomogłam waszemu królowi Sobieskiemu wygrać ważną bitwę z muzułmanami. Teraz choć bezkrwawo, ale także z wami walczą, zwłaszcza ekonomicznie i duchowo. Obudźcie się, chwyćcie za największą możliwą broń, chwyćcie za Różaniec Święty i odmawiajcie go, bo tylko tak będę mogła wam pomóc i was po raz kolejny uratować. Przy tym pamiętajcie o poście w środy i w piątki. Modlitwa poparta ofiarą, a zwłaszcza prawdziwym postem, ma o wiele większą wartość. Zły duch, demon zwiera swoje szyki, on mobilizuje kogo tylko zdoła, do tego, aby niszczyć Polskę, Polaków, a zwłaszcza dobrych polskich kapłanów i biskupów. Módlcie się o nawrócenie agentów zła w sutannach, oni pracują na rzecz wroga, szatana. Jeżeli będzie dostateczna ilość modlitwy, postów i umartwień, to Łaska Boża spłynie na nich, a wtedy odwrócą się od swojego złego, złowrogiego postępowania. Nawróceni będą gorliwie pracować na Chwałę Bożą. Wołam i proszę, lecz kto słyszy Mój głos, Moje wołanie? Kocham was niezmiernie, dlatego nie mogę patrzeć jak sami dobrowolnie pchacie się demonom w ich okrutne szpony, którzy są wiecznymi kłamcami, oni zwodzą, oszukują, a nagrodą za wierność temu tyranowi jest ogień piekielny i wiecznie trwające tortury w jeziorze ognia i siarki, w piekle. Obudźcie się, ocknijcie, nie kroczcie za ułudą demonów. Czy usłuchacie Mojego głosu, głosu pełnego troski o waszą wieczność? Kto z was usłucha Mojego głosu, Mojego wołania?
Prorok2019.10.19 15:20
Ryzy hitlerowski kundel zostal wynagrodzony emerytura w wysokosci 60 000 pln.wiec szczeka.
Bez żadnego trybu2019.10.19 14:53
Dzień bez plucia na Tuska dniem straconym - Fronda.
zatroskany2019.10.19 14:50
Musi się wykazać Angela patrzy i wymaga. Krzyczy na niego, to on musi się na kimś wyżyć odreagować tą tresurę. Ciekawe czy jest "finansowy" czy "ideowy", może jedno i drugie ?
toja2019.10.19 12:36
Nie mylcie Polski z BOLSZEWICKIM PIS!
...2019.10.19 13:17
Ale się człowieku wysiliłeś ???
Foster2019.10.19 11:37
Zgoda, ale pod warunkiem, że PiS = Polska. Polska to Prawica, Lewica i Środek, to ateiści i wyznawcy różnych religii (z przewagą wyznawców religii katolickiej). Podobnie jak Niemcy (tylko z przewagą protestantów). Jako Polacy mamy skłonności do uważania się za wyjątkowych, ale to nieprawda gdyż jesteśmy tacy sami jak inni, ani lepsi ani gorsi.
grimm2019.10.19 11:24
Tusk pewno już coś wie o polskiej dyplomacji. Ale 7 lat temu to raczej dyplomacja składała hołdy wszystkim komu się tylko dało. Sikorski to już był specjalista od hołdów. No chyba, że na Ukrainie, tam udawał twardziela i to cynicznego, czyli z dyplomacją to nie miało nic wspólnego.
StanPio2019.10.19 9:38
Instrukcja Carycy Katarzyny (1729-1796), jak pokonać Polskę Trzeba rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność. Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu. Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchią i niezgodą. Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces! Korupcją "milczących psów", którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.
Urszula2019.10.19 9:19
Tusk mówi o polskiej dyplomacji, co dla yenna oznacza plucie na Polskę. Masz fantazję yenn. Wątroba cię nie boli od tej nienawiści?
zatroskany2019.10.19 14:56
Tusk nie zna dyplomacji, unia to patologiczne środowisko, nie ma w nich prawdy. Wyraz twarzy tego człowieka świadczy o tym że stoją nad nim ogromne pieniądze i układy a nie demokracja
zatroskany2019.10.19 15:33
Zdejmij Urszulo okulary i zobacz jak nienawistny wyraz twarzy ma Tusk choćby na tym zdjęciu, zastanów się...
Portofino2019.10.19 8:31
Ale morda przepita.Gdyby tak jeszcze rok chodzil w dyszlu z Junkerem to odwyk bylby konieczny.
anonim2019.10.19 7:45
Drogi Panie, cały czas walczyliście o zmniejszenie kwot dla naszego kraju, mam nadzieję, że przed wyborami prezydenckimi wszelkie wasze wypowiedzi i knowania będą zestawione, zaprezentowane, przypomniane, wszak pamięć ludzka jest niedoskonała!
wyborca2019.10.19 7:23
Co takiego ryży cwaniaczek oprócz stanowiska ciecia dla siebie wynegpociował do zwykłego Polaka? Kto jest benficjentem dobrodziejstw unijnych? Wszyscy Polacy po równo, sprawiedliwie, czy wyłącznie właściciele domów weselnych, pralni,prywatnych klinik itd itp?
Dam2019.10.19 9:47
Tusk tam nie jest po to, aby negocjować dla Polski, w tej chwili po to jest PIS oraz europosłowie. Czyli jeżeli pieniędzy będzie mniej, to tylko przez ich nieudolność.. Jeżeli Tusk miałby coś załatwiać dla Polski, to tak jakby PAD miał załatwiać coś dla Krakowa.
Iza2019.10.18 22:10
Gdzie tutaj jest plucie na Polskę? Jest krytyka nieudolnej dyplomacji.