03.06.20, 08:05Fot. Sejm - Flickr, CC BY 2.0

Dziś poznamy datę wyborów prezydenckich

Według nieoficjalnych informacji, jakie PAP uzyskała w Kancelarii Sejmu, dziś mamy poznać datę wyborów prezydenckich.

Jak informuje PAP:

Dzisiaj około południa marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosi termin wyborów prezydenckich”.

Wczoraj Sejm przegłosował ustawę o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. Wieczorem została ona podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Według ustawy wybory prezydenckie odbędą się w formie mieszanej w lokalach wyborczych, zaś dla chętnych – korespondencyjnie. Ustawa zakłada również możliwość ponownej rejestracji kandydatów, którzy mieli brać udział w wyborach 10 maja bez konieczności ponownego zbierania podpisów poparcia. Startować w nich mogą jednak także nowi kandydaci.

Jeśli chodzi o możliwy termin wyborów, wczoraj szef KPRM Michał Dworczyk mówił:

Data 28 czerwca to jest ostatni termin, w którym mogą odbyć się wybory tak, aby została utrzymana ciągłość na urzędzie prezydenta RP”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

qwerty2020.06.3 9:27
Czyli datę pogrzebu Dudusia :-)
katolicka kretynizacja polski 2020.06.3 8:44
Tego pajaca- Adrianatrzeba uwalić. Powód- Duda jest synonimem wszystkiego co najgorsze i najgłupsze w narodzie. Dęte miny, kiepskie dowcipy, bufonada, błazenada i płytkość ze aż boli a dziwne stwierdzenia potwierdzają jego doktorat z aktorstwa Czasami jest lepiej milczeć niż być idiotą a nie mówić i rozwiaćwątpliwości. PAD-a trzeba zatrzymać w gwałceniu konstytucji i szczytowaniu obłudą i hipokryzją /im głośniej wykrzykuje to bardziej się pogrążą. Jego znakiem rozpoznawczym jest idiotyczny nerwowy tik, głupkowaty uśmieszek i chowanie głowy w garb. Ten fałszywy człek, bez honoru, pozorant , stale na pasku prezesa, potrafiący głosować z vacatami uhonorował komuszego prokuratora, zabójcę niezawisłego sądownictwa i starą pannę żarliwą Krychę stanowiskami sędzi w TK . PAD mówi publicznie : „wszystkie organy w państwie powinny działać na podstawie i w granicach prawa, tak stanowi polska konstytucja w jej artykule siódmym, zgodniez zasadą praworządności”- czyżby on PAD i posłowie PIS nie są organami w państwie ? Wstają z kolan a upadają na łeb - pusty łeb. Prawda jest towarem deficytowym w Polsce PIS !!! , kłamstwo to błąd w komunikacji a inwigilacja obywateli Pegasusem – to sytuacja cywilizacyja
Michał Jan2020.06.3 10:08
Byle nie wymienić siekierki na kijek i zastąpić go Trzaskoszczakiem. Na szczęście wiośniak ze Słupska już się zagadał.
fdf2020.06.3 8:21
Panie Dudo w juesej protesty żadnego stanowiska o co chodzi? Może mały kontyngencik stabilizacyjny wysłany na pomoc zagrożonej demokracji.
ceramik2020.06.3 8:15
A jeżeli Pani Marszałek zaraziła się od Tomasza Dywersanta vel Koperta? I będzie miesiąc. Nie no, spoko.