28.01.22, 11:31Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Emerytura alimentacyjna? Rzecznik rządu dementuje

Rzecznik rządu Piotr Müller zaprzecza doniesieniom mediów, wedle których resort rodziny analizuje możliwość wprowadzenia w Polsce „systemu alimentacyjnego”, który uzależniłby emerytury od zarobków dzieci.

Według doniesień „Rzeczpospolitej”, w Ministerstwie Rodziny analizowany jest pomysł wprowadzenia systemu emerytalnego określanego „systemem alimentacyjnym”. Chodzi o powiązanie emerytury z zarobkami dzieci emeryta.

- „Najbardziej prawdopodobne byłoby powiązanie wysokości świadczeń nie tyle z dochodami, ile składkami emerytalnymi, płaconymi przez dzieci. To jeden z niewielu konkretów. Nie wiadomo, jak wysokość składek wpłynęłaby na świadczenia rodziców, bo w ministerstwie trwają jedynie analizy i nie ruszyły prace legislacyjne”

- informuje „Rzeczpospolita”.

Według ustaleń dziennika pomysł analizuje Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz’15.

Doniesieniom tym stanowczo zaprzecza jednak rzecznik rządu Piotr Müller.

- „Dementuję informację, że takie rozwiązanie miałoby być wprowadzone”

- oświadczył polityk.

kak/PAP

Komentarze

I to by było na tyle2022.01.28 19:05
Nie wierzę w wiadomości niezdementowane.
A ja nie wierzę w twoje...!2022.01.28 19:27
Ja w nic nie wierzę co napiszesz! Ty jak zwykle!.... Jak nie skłamiesz, to prawdy nigdy nie napiszesz! Jesteś z tego znany... i nie tylko!
EmeryturaKleruchaZależnaOdMinistrantów2022.01.28 12:16
Kleruch dostanie emeryturę uzależnioną od ilości ministrantów, których zseksualizował osobiście. W jacuzzi na plebanii, w zakrystii czy w info-kiosku spowiedniczym.
Zamknij się!2022.01.28 19:24
Lechu Kellerze... o "wężowatym nicku", zdradzasz się, tym samym ze swoją zboczoną profesją! Poza tym nie wytrzymasz nie obrazisz księży! Nienawiść od ciebie aż kipi!
AAAtomek2022.01.28 11:39
A ja dementuję dementowanie rzecznika rządu. To taki kretyński pomysł, że z dużym prawdopodobieństwem to pomysł pisowski?!