14.06.14, 14:05Logo KEP

Episkopat obnaża medialną prowokację!

„Wprost” poinformował dziś, jakoby nowy sekretarz Episkopatu, bp Artuz Miziński, dopisał do komunikatu Episkopatu Polski dodatkowy akapit, brzmiący:

„Środowiska określające się mianem Kościoła otwartego niejednokrotnie lansują duchownych i świeckich podważających oficjalne nauczanie Kościoła, a równocześnie dyskredytują tych, którzy stają w obronie prawdy”.


Okazuje się, że informacje „Wprost” są nieprawdziwe. Wyraźnie stwierdził to rzecznik KEP, dr hab. Józef Kloch. Wydał specjalne oświadczenie, które opublikowano na stronie Episkopatu. Oto jego treść:


„W związku z wiadomością na portalu www.wprost.pl oraz wp.pl na temat komunikatu z ostatniego zebrania Konferencji Episkopatu Polski, pragnę wyjaśnić, że:
1. 1. na każdym zebraniu plenarnym powoływany jest zespół biskupów redagujących komunikat końcowy; z racji swojej funkcji w pracach tych zawsze bierze udział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski;
2. 2. zespół ten przygotowuje zarys komunikatu – jest on odzwierciedleniem wybranych zagadnień poruszanych na zebraniu plenarnym;
3. 3. po przedstawieniu wersji wstępnej biskupi biorący udział w zebraniu przedstawiają na piśmie uwagi i uzupełnienia wykorzystywane przy ostatecznej redakcji tekstu komunikatu przez powołany w tym celu zespół;
4. 4. sekretarz generalny Konferencji podpisuje ostateczną wersję komunikatu.

Stanowczo podkreślam, że nowy sekretarz generalny niczego nie dopisywał do tekstu komunikatu opracowanego przez zespół redakcyjny. Nie mają zatem żadnego uzasadnienia sformułowania pod adresem sekretarza generalnego zawarte w wiadomości na stronie www.wprost.pl oraz www.wp.pl. Jako niezgodne z prawdą dezinformują czytelników. Proszę zatem uprzejmie o usunięcie tej depeszy w całości w trybie natychmiastowym oraz jej sprostowanie.

Informacja wprost.pl wygląda więc po prostu na kłamliwą prowokację.  Oskarżono bowiem bp Mizińskiego o fałszerstwo dokumentu, nie podajac żadnych konkretnych źródeł tej informacji. Ponadto wszystkie negatywne komentarze hierarchów na temat rzekomej fałszerstwa bp Mizińskiego, cytowane przez wprost.pl, są anonimowe. 

pac/dziennik.pl/wprost.pl/episkopat.pl

 

Komentarze

anonim2014.06.14 14:31
!
anonim2014.06.14 14:31
Pokazuje o jeden komentarz więcej niż jest. U Was też?
anonim2014.06.14 15:01
Pewnie jakiś wcześniejszy komentarz został usunięty.
anonim2014.06.14 15:42
+
anonim2014.06.14 16:34
„Środowiska określające się mianem Kościoła otwartego niejednokrotnie lansują duchownych i świeckich podważających oficjalne nauczanie Kościoła, a równocześnie dyskredytują tych, którzy stają w obronie prawdy”. Co jest szokującego w tej treści? Toż to brzmi jak żywcem wyjęte z artykułu o TP na Frondzie.
anonim2014.06.14 22:55
Typowa walka z Kościołem za pomocą kłamstwa od dwu tysięcy lat. Nic nowego pod słońcem.
anonim2014.06.15 0:01
@AaleksanderVI Odczep się komunistyczna łachudro od Kościoła!!!