09.02.20, 11:58Radosław Fogiel/YT/telewizja republika

Fogiel o Jourovej: używa łomu do polityki

Poseł Radosław Fogiel, wicerzecznik PIS, udzielił wywiadu portalowi wPolityce.pl. Mówił m.in. o Unii Europejskiej oraz o działaniach Very Jourovej, która ostatnio odwiedziła Polskę i która dość często zabiera ostatnio głos w sprawie reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Fogiel powiedział, że używa ona języka politycznego a nie języka urzędnika unijnego.

Tak wypowiedział się o metodach jej działań:

  • Parafrazując komisarz Jourovą można stwierdzić, że jej praca jest prowadzona za pomocą łomu. Słowa o reformie wymiaru sprawiedliwości w Polsce są dość zaskakujące jak na członka Komisji Europejskiej.

Ciekawą kwestią było to, kiedy Jurowa przed objęciem stanowiska spotykała się z posłam PIS w Brukseli i zabiegała o ich poparcie. Wtedy jej podejście i stanowisko były zgoła inne:

  • Dziwna zmiana. Pani Jourova posługuje się językiem w stu procentach politycznym. To nie jest język urzędnika Komisji Europejskiej czy komisarza. Takimi sformułowaniami nie posługuje się nawet polska opozycja w sporze o sądy. Nie wiem czym kieruje się pani komisarz. Widać w jej działaniach dużą, wewnętrzną motywację, żeby atakować Polskę i nasz rząd.

Dodał też co może być możliwą przyczyną takich wypowiedzi Jurowej:

  • Może to kwestia jakiegoś uwiarygodnienia się? Z doniesień prasowych wynika, że pani Jourova w swoim ojczystym kraju miała problemy z wymiarem sprawiedliwości. Być może jest to kwestia bycia świętszym od papieża i rodzaj syndromu neofity.

 
mp/wpolityce.pl

Komentarze

anonim2020.02.10 9:06
Naprawdę mamy się przejmować opinią jakiejś z doopy wyjętej czeskiej komunistki?
wPISdu2020.02.9 16:46
"Nie matura, a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera PIS" "W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu[2]. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim[3], których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym"
BOGAnieMA2020.02.9 14:17
Pan Fogiel to kolejny bezżenny przydoupas Kaczora. Sprawa podejrzana, podobnie jak z Ziobrem swego czasu.
Spokko2020.02.9 12:20
Panie rzeczniku, może by tak coś postudiować, np. prawo. Warto wiedzieć o czym się mówi.
Zyg2020.02.9 12:19
Prezydent Andrzej Duda poparł manifestację Polaków na rzecz reformy sądownictwa 8.02.2020 w Warszawie. Niestety, żaden z pozostałych kandydatów na prezydenta nie pojawił się przed TK. Podobnie żadnego z bandy czworga ugrupowań totalnej opozycji nie było widać ! Wniosek: Oni są przeciwni reformom i nie chcą być prezydantami wszystkich Polaków, a tylko tej grupy polskojęzycznych osobników i sowieckich potomków, którzy pragną, aby w Polsce było jak było za czasów radzieckiego komunizmu.
Piotr Nowak2020.02.9 12:17
Panie Lechu Wałęso, nick: Bolek, gdzie pan się podział ?! Milion nas Polaków przyjechało do Warszawy 8.02.2020 na pana wezwanie, a pan co ?! Rżniesz pan durnia, alboś pan stchórzył śmierdząco, zdradziłeś nas i nie pojawiłeś się przed TK ?! A przecież miałeś pan nas poprowadzić do SN i tak tąpnąć żeby Gersdorf i jej 59 fioletowych ludzików wyskakiwało z okien ! No panie Bolek – przecież dochodzi już do takich patologii, że ci sędziowie skazują pańskiego wnuczka – wnuczka PREZYDENTA na odsiadkę ?! Tak nie może być ! Sam pan widzisz, panie Bolek, że reforma jest konieczna – a pan tchórzysz !!! To był ostatni raz, kiedy pana, panie Bolek posłuchaliśmy !
Leszek 2020.02.9 12:03
Co tu sie dziwic idze atak na Polske ze strony roznych organizacji zydowskich, atak skoordynowany, ale wielowektorowy. Trzeba powiedziec zydom oficjalnie wara od Polski , okradajcie innych , my na to nie pozwolimy. Kazdy temat bedzie dobry , bo mamy fikcyjne panstwo i pacholkow w Sejmie i Senacie.
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.02.9 12:01
Wszyscy mówią że PiS łamie prawo [ONZ, UE] a ci idą w zaparte! banda kretynów!!!
Piotr Nowak2020.02.9 12:19
Wyjedź zn Polski kanalio, jak ci tu źle !!
MaxFiend2020.02.9 13:42
Sam wyjedź albo się pogódź, że inni mają inne poglądy i też mogą w Polsce mieszkać :-D
wPISdu2020.02.9 16:57
Przepraszam, w jakim innym kraju wystarczy matura, by zostać rzecznikiem partii rządzącej ? W jakim innym kraju niedouczona magister zostaje prezesem Trybunału Konstytucyjnego, mając pod sobą doktorów i profesorów prawa? Szeregowy poseł trzęsie całym krajem i za nic nie odpowiada? W jakim innym kraju wystarczy być hejterem, by dyscyplinować sędziów? W jakim inny kraju wystarczy urodzić się w mieście portowym, by mieć niezbędne kwalifikacje do zarządzania budową portu lotniczego? Itd. Żal wyjeżdżać!! BMW