31.12.20, 22:03Fot. via: Pixabay

Franciszek a aborcja. Publicysta krytykuje postawę papieża

W ub. środę argentyński Senat przyjął ustawę legalizującą aborcję. Na kanwie tego wydarzenia podniesiono dyskusję na temat postawy papieża Franciszka wobec zabijania dzieci nienarodzonych. Wielu publicystów uważa, że jest to postawa zbyt mało zdecydowana. Red. nacz. portalu OnePeterFive.com Steve Kojec stwierdził, że w przypadku liberalizacji prawa aborcyjnego w Argentynie Ojciec Święty „zdecydował się przemówić ledwie słyszalnym szeptem”.

Stosunek papieża Franciszka do aborcji jest od lat żywo dyskutowany w świecie. Kiedy jedni przekonują, że Ojciec Święty zdecydowanie broni życia nienarodzonych, inni są zdania, że podejmuje ten temat zbyt rzadko.

Ostatnio o niejednoznaczności papieskich wypowiedzi pisał na łamach portalu Life Site Michael Haynes. Przypomniał on zdanie papieża z pierwszego roku jego pontyfikatu, w którym Ojciec Święty zdawał się niejako zgłaszać pretensje do Kościoła o to, że zbyt wiele mówi on o aborcji.

- „Nie możemy nalegać tylko na kwestie związane z aborcją, małżeństwami homoseksualnymi i stosowaniem metod antykoncepcyjnych” – mówił Franciszek.

Komentatorzy zwracają również uwagę na fakt, że Franciszek mianował na członków Akademii Życia osoby otwarcie popierające aborcję, wyraził poparcie dla silnie proaborcyjnego programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju 2030 przygotowanego przez ONZ i wspierał opowiadającego się za aborcją Joe Bidena.

Teraz na łamach portalu OnePeterFive.com Steve Kojec skomentował reakcję papieża Franciszka na liberalizację prawa aborcyjnego w Argentynie.

- „Zdecydował się przemówić ledwie słyszalnym szeptem” – napisał publicysta, zwracając uwagę, że papież ograniczył się jedynie do wpisu na Twitterze. Nie nawiązał jednak do sprawy w rozważaniach przed modlitwą Anioł Pański czy nie udzielił wywiadu telewizyjnego.

- „Nie uciekł się nawet do swego starego kolegi Scalfariego, by wyrazić swoje przerażenie. Nie opublikował rozmowy telefonicznej z argentyńskim prezydentem” – pisze Kojec.

- „Co zrobił papież? Napisał prywatny list do księdza, wskazując, że argumenty ruchu pro-life powinny być bardziej naukowe niż religijne – oraz inny prywatny list do grupy kobiet w Argentynie” – dodaje.

kak/OnePeterFive.com, DoRzeczy.pl

Komentarze

zdzislaw2021.01.2 21:10
Czy to że papież Franciszek chce by poprzez naukowe dowody na człowieczeństwo ludzkiego płodu od momentu poczęcia ,obrońcy życia docierali do umysłów współczesnego świata dla którego wartością nadrzędną jest konsumpcjonizm a nie Boże prawo jest czymś zasługującym na krytykę ?
Paweł2021.01.2 11:44
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate. Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maura O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
kasikas2021.01.2 11:33
z aborcji....Produkcja kremów ,,,maseczek,,,zabiegi z komórek macierzystych- bardzo powszechne na zachodzie,,,teraz już wiemy że nawet w przemyśle spożywczym i firmy się nawet z tym nie kryją,,,i tak np. ulepszacze smaków,,,w napojach ,,,piszą o tym wprost na wielu forach ,,,nie kryją się....obecnie szczepionki na tapecie,,,też ktoś to wyjawił a teraz katolicki rząd chce dyskryminować katolików bo sumienie im nie pozwala z tego skorzystać świadomie!...hańba
Kasikas2021.01.2 11:26
Aborcja to dzisiaj biznes i to wielki...PRODUKCJA....kasa....zyski,,,wszyscy z nich czerpią! ale żeby doszło do tego że Państwo zaczyna straszyć dyskryminacją tych którzy nie chcą tego świństwa z aborcji to dopiero jest SKANDAL
B.2021.01.2 10:49
Gdyby coś podobnego - nie daj Boże! - działo się w Polsce, czy Jan Paweł II zachowałby się tak, jak Bergolio? Skomentowałby jednym zdaniem? Na pewno nie !!!!! I to jest właśnie, między innymi, przygnębiająca różnica między pontyfikatem świętego Papieża, a tym, co dziś dzieje się w Watykanie. Poza tym Jan Paweł II NIGDY nie powoływałby na stanowiska w Watykanie zdeklarowanych zwolenników aborcji, ani ich nie nagradzał, jak to robi Bergolio, który NAGRODZIŁ ORDEREM ŚW. GRZEGORZA zwolenniczkę aborcji Lilianne Ploumen. Nie czytam, nie słucham, nie oglądam Bergolio, nie mogę się pogodzić z jego polityką personalną, z kultem paczamamy, z "Dzień Dobry" w miejsce "Niech będzie Pochwalony Jezus Chrystus" i z wieloma innymi rzeczami. Na szczęście Jan Paweł II i Benedykt XVI zostawili tyle wspaniałych dzieł, że nie zabraknie dobrej lektury, która wzmacnia wiarę.
tak tak2021.01.1 17:52
PAN BÓG BĘDZIE KARAŁ TE NARODY KTÓRE PODEPTAŁY JEGO PRAWO --- I TO SUROWO --- WYROCZNIA PANA
M.CH^%$#2021.01.1 17:46
A co wy od heretyka oczekujecie ........ . Musimy trzymać się mocno Prawa Bożego i liczyć na Pana Boga, bo kościół chwieje się w swoich fundamentach, a to jest groźne
Polexit2021.01.1 15:11
Mason! ... i wszystko jasne!
krółik Terlikowski ma jazdę2021.01.1 13:59
https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/papiez-porownal-aborcje-z-powodu-chorob-plodu-do-dzialan-nazistow,483314 https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/co-papiez-naprawde-powiedzial-o-aborcji,349542 https://deon.pl/kosciol/serwis-papieski/papiez-franciszek-rodzice-chorych-dzieci-nie-potrzebuja-aborcji-ale-pomocy,519732
kat2021.01.1 13:17
We wczorajszym czytaniu z Pierwszego Listu Świętego Jana Apostoła usłyszeliśmy m. in. takie oto słowa: "Wy natomiast macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście napełnieni wiedzą. Ja wam nie pisałem, jakbyście nie znali prawdy, lecz że ją znacie i że żadna fałszywa nauka z prawdy nie pochodzi." Na którą więc naukę powołuje się papież Franciszek mówiąc: "...argumenty ruchu pro-life powinny być bardziej naukowe niż religijne" Papież, zamiast być odblaskiem Chrystusa, staje się ambasadorem trendów "tego świata" wpisując się w poprawność polityczną lewackiej dyktatury. - Ojcze Święty, dwóm panom służyć nie można.
Anonim2021.01.1 12:40
Agenda Globalistyczna: COVID Plandemia jest tylko początkiem ,,,,,,,,,,,,,,,,,, https://d3konspiracja.neon24.pl/post/159602,agenda-globalistyczna-covid-plandemia-jest-tylko-poczatkiem
Anonim2021.01.1 12:41
,,Nikt nie wejdzie do Nowego Porządku Świata, jeśli nie zobowiąże się do oddawania czci Lucyferowi". Nikt nie wstąpi do New Age, jeśli nie weźmie udziału w inicjacji ,,LUCYFERA". - Dave Spangle, dyrektor Inicjatywy Planetarnej w ONZ (1978) ,,,,,,,,,,,,,,,,, Agenda Globalistyczna: COVID Plandemia jest tylko początkiem ......
Gość2021.01.1 12:36
Widzimy owoce tego pontyfikatu. Ogólny zamęt w Kościele.
matis892021.01.1 11:42
Oto Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik, a za nim nasz KEP oficjalnie nauczają że można przyjąć Znamię Bestii Chipowanie. Bo jak mówi Jezus, Znamię Bestii w państwie bezgotówkowym przyjmą wielcy i mali i nikt bez Znamienia nie będzie mógł nic kupić ani sprzedać. Więc bez Znamienia to droga prosto do zagłodzenia, prześladowania, wykluczenia i śmierci, a odrzucenie Znamienia i liczenie na przetrwanie to wiara tylko i wyłącznie w cud. Tak więc KEP naucza że w obliczu takiego wyboru przyjęcie Znamienia Bestii będzie usprawiedliwione i można to zrobić z czystym sumieniem. Do tego sprowadza się nauka Bergoglio i KEP o słusznym w określonej sytuacji przyjmowaniu szczepionek z abortowanych dzieci.
Ojca Dyrektora2021.01.1 10:27
też nikt nie zrozumiał aż musiał przepraszać za ludzką głupotę.
Styki2021.01.1 10:14
Tak tylko do czerwca.
rebeliant2021.01.1 9:46
To nic takiego, bo ja krytykuję postawę miłującego (śmiech na sali) nas Boga Ojcza.
ala2021.01.2 10:36
Przyjdzie czas, że będziesz prosił Boga o pomoc. Może być za późno!
OLEK2021.01.1 9:03
Trzeba jasno powiedzieć. Aborcja to zabójstwo człowieka. Wszelkie niejasności to poważny błąd.
Anonim2021.01.1 9:38
A ile Olek urodziłeś dzieci w swoim życiu?
Bul Komoruski2021.01.1 10:25
A ty ile dzieci zamordowałaś / łeś w swoim życiu ?
Anonim2021.01.1 14:26
To wasz bóg morduje dzieci nienarodzone! W setkach milionów rocznie!
olek2021.01.2 13:15
nIe urodziłem żadnego dziecka. Kłania się "Żywot Briana"
Anonim2021.01.1 8:34
„a każdy wydech emanuje na zewnątrz – tak jakby tu właśnie, na wysokości serca, znajdował się twój nos.”
Polaku odstaw wódę chwyć Azjatkę2021.01.1 0:43
https://www.youtube.com/watch?v=Tjlf4kSbvYw
Wnet2020.12.31 22:48
http://audio.radiownet.pl:8000/stream
××××× ×××2020.12.31 22:46
Who would care?
Anonim2021.01.1 13:27
Po co więc głupolu się odzywasz?
JERZY02020.12.31 22:39
Papież jest przecież honorowym członkiem loży masońskiej Brit...and brit. Jet przeciw a nawet za. niczym pewien Bolek. Szczepionki \phizera sa roniene na bazie namnazania komórek z płodów dzieci uzyskanych dzięki aborciom. Jak pidze kardynał Schneider i inni ...katolik nie może takiej szczepionki przyjąc i jednoczesnie mówić że nie wolno zabijać. Mamy cięzką noc w kościele mając takiego papieża.
Anonim2021.01.1 9:37
Akurat Pfizera nie są robione z płodów, ogarnij się...
---2020.12.31 22:36
to jak to jest - Bóg ma nad wszystkim kontrolę, czy nie....
Anonim2021.01.1 13:30
Masz jakieś wątpliwości? Jak chcesz siusiu, to też trzeba cię za rączkę do ubikacji doprowadzić?
BarbaraPerry2020.12.31 22:17
Google płaci teraz od 17488 USD do 23500 USD miesięcznie za pracę online w domu. Dołączyłem d0 tej pracy 2 miesiące temu i Zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. M0gę powiedzieć, że moje życie Zmieniło się - Całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię.... workreviews10.com
Anonim2020.12.31 21:09
Pokazywanie zamkniętym w domach odizolowanym ludziom, artystów, którzy śpiewają dla udających publiczność statystów, którzy zgłosili się do udawania publiczności z łapką reklamową Orlenu, to idealne podsumowanie tego roku.
pp2020.12.31 21:12
Hahaha i w dodatku za Nasze 2 miliardy złotych ukradzione nam w podatkach.
Anonim2021.01.1 13:36
Nie za wasze, tylko za nasze. Wasze poszły na promocję LGBT.
Dell2021.01.1 14:28
Kradnie ten kto nie płaci abonanmntu RTV. Ty także nie płacisz? Posłuchałeś Tuska?
Dell2021.01.1 14:29
Ten kto namawia do przestępstwa jest winien tak samo jak ten kto je popełnia, bo podżeganie do przestępstwa też jest przestępstwem. Tusk jest przestępcą, bo podżegał do kradzieży - do niepłacenia abonamentu RTV. Wielu go posłuchało - wszyscy są przestępcami.
ala2021.01.2 10:38
Sytuacja Sławomira Nowaka jaskrawo pokazuje, co działo się w Polsce za rządów Tuska. Ile Polacy by mieli za same tylko 250 mld zł z afery vatowskiej za 8 lat nie rządów PO?
Dell2021.01.1 14:30
Gdybyście nie okradali naszych wspólnych mediów, nie płacąc abonamentu, to rząd nie musiałby szukać tych środków w budżecie. Finansowanie z budżetu TVP należy więc traktować jako windykację należności czyli zgodne z prawem działanie w interesie pokrzywdzonego, a przeciwko złodziejom.
Anonim2021.01.1 13:34
No poptrz, a tak bardzo chciałeś w tego Sylwestra z koronawirusem zaprzyjaźnić się ...