14.10.21, 19:37Fot. via: Flickr

Franciszek do farmaceutów: Aborcja to zabójstwo!

Papież Franciszek spotkał się dziś z przedstawicielami włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych, którym przypomniał, że aborcja jest zabójstwem. Mówił o konieczności sprzeciwu, aby nie stać się wspólnikiem w tym zabójstwie.

- „Jesteście zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie - wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób”

- mówił ojciec święty do farmaceutów.

Podkreślał, że aborcja „to jest zabójstwo i niedozwolone jest to, by stać się wspólnikiem”.

- „Naszym obowiązkiem jest bliskość; być blisko zwłaszcza kobiet po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie”

- zaznaczył.

Dodał, że kwestia sprzeciwu sumienia nigdy nie może podlegać żadnym negocjacjom.

kak/PAP

Komentarze

Adeptus2021.10.15 9:30
Jedna z kwestii, w której się zgadzam z papą i jego kościołem. Aczkolwiek ja zdaję sobie sprawę z tego, że zabójstwo, choć niefajne, czasem jest dopuszczalne, lub wręcz wskazane, jako mniejsze zło, np. dla ratowania innego życia. Dlatego jestem znienawidzony zarówno przez katoli, według których nawet usunięcie ciąży pozamacicznej jest zbrodnią, jak i lewaków, którym się marzy dzieciobójstwo na żądanie. adeptusrpg.wordpress.com
konzyg2021.10.14 20:33
Niecały tydzień temu spotkał się z p. Marszałek Kongresu USA Pelosi, ponoć "katoliczką", od 30 lat walczącą o wprowadzenie "prawa rozrodczego" kobiet do praw podstawowych USA (by aborcja w USA nie wynikała z orzeczenia Sądu Najwyższego ws Roe-Wade, a z uchwalonego prawa), która jest współodpowiedzialna za miliany aborcji, i NIE skomentował tego faktu. Co gorzej, specyficznym uściskiem dłoni z p. Pelosi wzbogacił zasoby osób doszukujących się, niejednokrotnie zasadnie, podglebia spiskowego różnych wydarzeń na świecie - uściskiem mającym wg relacji charakter masoński. A jeszcze tydzień wcześniej spotkał się z naczelnym promotorem homoseksualizmu, jezuitą Martinem (do dziś nie spotkał się natomiast z kard. Senem z chińskiego kościoła podziemnego). Jak to wszystko czytać?
Gówno wiesz o USA!2021.10.14 21:32
Bo niby skąd!
heh2021.10.15 8:22
Kolega trafił w sedno agent wpływu się odezwał hehe
Anonim2021.10.14 20:30
to jest mega morderstwo
Anonim2021.10.14 20:25
Morderstwo z premedytacją, niesprawdzone szczepionki również.
Hak Ci w smark2021.10.14 20:11
Nikt nie pytał papieża
Detonator2021.10.14 20:10
Aborcja to szczepionki drogi biskupie w bieli.
Ale luja i do przodu2021.10.14 20:04
Odp.... się od kobiet i zajmuj się sumieniem klechów pedofilów w swoim katolickim burdelu
żydku, żydku .... tyś pizdy nie widział2021.10.14 20:10
od czasu jak matkę i siostrę, żeś podglądał.
anonim2021.10.14 20:32
a czego szukasz na portalu dla wierzących? tęczowy z....
Leon2021.10.15 16:30
Żartujesz chyba? Od kobiet? Serio? Co ty możesz wiedzieć o kobietach ? O kurach ? O koniach ? O mostach? Nic.Po prostu nic.
matis892021.10.14 20:04
A jutro Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik pewnie będzie biesiadował z aborcjonistami, po jutrze poklepie po plecach koncerny farmaceutyczne za udane wyszczepienie aborcyjnymi szczepionkami, a trzeciego dnia znowu powie że aborcja jest zła. Ten masoński oszust do każdego mówi co innego w zależności z kim rozmawia.
Św. Doroteusz z Gazy:2021.10.14 20:09
Nie ma nic gorszego, jak osądzać bliźniego i gardzić nim.
Jarek2021.10.14 20:00
A nie można dosłownie powiedzieć, że aborcja to morderstwo!!!
az2021.10.14 21:34
Aborcja jest brutalnym MORDERSTWEM! I żadne zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni! Jedynym obiektywnym kryterium początku życia ludzkiego jest powstanie nowego, unikalnego DNA z połączenia genów mężczyzny i kobiety. Nie istnieje inne obiektywne kryterium początku nowego życia. Wszystkie inne teorie czy hipotezy opierają się na spekulacji. Nie istnieje zatem żadna inna obiektywna granica powstania ludzkiego życia jak moment poczęcia. Dlatego też aborcja jest w każdym przypadku morderstwem. A jeśli byś nawet tej jedynej obiektywnej granicy nie uznawał, poddając wątpliwość czy to już życie ludzkie czy jeszcze nie, powinieneś stosować zasadę "in dubio pro reo" na korzyść potencjalnego życia, a zatem i w tym wypadku aborcja pozostaje czynem niedopuszczalnym i sprzecznym z rozumem.
Jarek2021.10.15 7:49
Czytaj ze zrozumieniem. Przecież moje zdanie jestb twierdzące = aborcja to jest MORDERSTWO! Dlatego dziwi mnie fakt zmniejszania tego faktu poprzez używanie słowa zabójstwo. Pozdrawiam.
Minona2021.10.14 21:46
Nie jest to morderstwo??? Ależ jest to najbardziej ohydne morderstwo! Powiem więcej - aborcja to "msza" Szatana. Zły małpuje Boga i żąda ofiary, ale ofiary najbardziej bluźnierczej i odrażającej, najbrudniejszej, najohydniejszej – takiej, dzięki której człowiek staje się jego własnością. A najlepszą ofiarą dla niego jest zbrodnia popełniona na niewinnym, maleńkim dziecku, w dodatku przez matkę – najbliższą mu osobę. Zanim jednak aborcja dojdzie do skutku, zazwyczaj najpierw następuje nieuporządkowane płciowe współżycie. Jeszcze przedtem pojawia się wroga życiu myśl: "nie chcę dziecka". Seks, wyżycie się, użycie – tak, ale konsekwencje – już nie! Jeżeli współżycie będzie pozamałżeńskie, cudzołożne – to jeszcze „lepiej”. Im dalej od Dziesięciu Przykazań, tym „korzystniej” dla szatana. Większy grzech, ważniejsza ofiara. Przecież to maleństwo cierpi jak jest rozrywane podczas aborcji, a poza tym od momentu poczęcia jest obdarzone przez Pana Boga w pełni ukształtowaną, nieśmiertelną duszą - nie jest to zlepek komórek, tylko człowiek w pełnym tego słowa znaczeniu. Dlatego dla szatana, to cierpienie niewinnych, nienarodzonych jeszcze dzieci, ma diabelski "sens"!
Uduchowiony2021.10.14 19:56
STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje! STOP kłamstwom kościoła katolickiego. Jedno życie to bzdura. Reinkarnacja istnieje!
Karol2021.10.15 16:31
A Świstak zawija aż furczy
katolik2021.10.14 19:46
Papież firmom farmaceutycznym Billa Gatesa tez to powiedział, raczej nie.
ŚWIAT na GŁOWIE STAJE. PAPIEŻ nie POPIERA ABORCJI?2021.10.14 19:44
no co ten papież bredzi? Nie czyta Gazety Wyborczej albo Newsweeka? Tam o aborcji piszą zupełnie inaczej. No i przecież były u niego przedstawicielki tej pani Lempart i niczego on nie zrozumiał?
Po 11 ...2021.10.14 19:43
A tak w temacie papieża. Co z kredytami denominowanymi w Frankach? Watykan w końcu wypłaci poszkodowanym odszkodowania?