30.07.21, 15:10Fot. screenshot - YouTube (Diocèse de Rennes)

Francuski biskup o segregacji sanitarnej: Zabrakło braterstwa i zaufania

Na łamach dziennika „La Croix” odpowiadający we francuskim episkopacie za kwestie bioetyczne abp Pierre d’Ornellas odniósł się do protestów, jakie trwają we Francji od momentu ogłoszenia radykalnych ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Duchowny ocenia, że w całej sprawie zabrakło braterstwa i zaufania.

Od sierpnia we Francji do kawiarni, restauracji, centrum handlowego czy placówki medycznej będą mogły wejść wyłącznie osoby legitymujące się certyfikatem sanitarnym. Ponadto obowiązkiem szczepień objęci zostaną wszyscy pracownicy medyczni. Decyzje te wywołały w kraju dwie reakcje. Niektórzy zaczęli szybko zapisywać się na szczepienia, inni z kolei rozpoczęli protesty, oskarżając rząd o szantaż.

Do sprawy odniósł się abp Pierre d’Ornellas, w którego ocenie zabrakło braterstwa i zaufania.

- „Osobiście, podobnie jak inni, postanowiłem się zaszczepić, skłoniło mnie do tego braterstwo. Niektórzy się wahają. Boją się, chcą zrozumieć. Jest to w pełni uprawnione”

- podkreśla hierarcha.

Duchowny odniósł się przy tym do relacji zaufania, która powinna łączyć lekarza i pacjenta. Wskazuje, że wiele osób wciąż ma obawy co do nieszkodliwości szczepionek. Dlatego wskazuje na konieczność wsłuchiwania się w te obawy przez lekarzy i ich wyjaśniania. Podkreśla, że medycy powinni odpowiedzieć bez niedomówień na wszystkie wątpliwości.

kak/KAI

Komentarze

TOM2021.08.2 12:22
Biskup powinien przede wszystki zawierzyć wszystko Bogu, a nie władzy i szczepionkom.A tak sarkastycznie ,, jak powiedział Józef Salin klasyk DEMOKRACJI ...WSZYSTKO W RĘKU BOGA....,,,
Detonator2021.07.31 6:35
Ze względu na zmniejszona skuteczność depopulacji, potrzebna 3 dawka
Ciekawy2021.07.30 19:53
Jego Ekscelencję Arcybiskupa Carlo Marii Viganò dla„Deutsche Wirtschaftsnachrichten” Z jaką surowością zostaną osądzeni ci,którzy świadomie zabronili leczenia i przepisali rażąco błędne protokoły terapii w celu uzyskania tak wysokiej liczby zgonów,która legitymizowałyby ciągłe alarmowanie społeczeństwa i absurdalne metody powstrzymywania liczby"zakażeń"?Jaka kara czeka tych,którzy świadomie stworzyli warunki dla globalnego kryzysu gospodarczego i społecznego,aby zniszczyć małe i średnie przedsiębiorstwa i spowodować wzrost międzynarodowych korporacji;którzy zbojkotowali lub zakazali dostępnych lekarstw,aby faworyzować firmy farmaceutyczne;którzy przedstawili preparaty genetyczne jako szczepionki,poddając populację eksperymentowi z wciąż nieznanymi wynikami i skutkami ubocznymi, które z pewnością są poważniejsze niż objawy COVID Na koniec dodajmy do tego najwyższe szczeble hierarchii katolickiej, które brały udział w tej groteskowej farsie:w jaki sposób usprawiedliwią się przed Bogiem. Carlo Maria Viganò (ur. 16 stycznia 1941 w Varese) – włoski duchowny rzymskokatolicki, arcybiskup.Od 16 lipca 2009 był sekretarzem Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. 19 października 2011 mianowany nuncjuszem apostolskim w Stanach Zjednoczonych. Pytanie Piłata:" co to jest prawda"?
Agnieszka2021.07.30 18:26
Ten debil w sutannie nie umie czytać informacji od producentów tych preparatów, że ani negatywne ani pozytywne skutki tych preparatów, jakie mogą ujawnić się w ciągu najbliższych i dalszych miesięcy i lat NIE SĄ ZNANE?!!! Producent dlatego nie zgodził się na odpowiedzialność finansową dla ewentualnych ofiar tego eksperymentu. Jaki lekarz i co może w tej sytuacji wytłumaczyć ludziom, którzy nie chcą ryzykować zdrowiem i życiem swoich bliskich, wchodząc w ten eksperyment?!! NIE MA WIEDZY NAUKOWEJ na ten temat, więc ten pan w sutannie życzy sobie udawania przez lekarzy, że mieli objawienie i zapewnienie, że nie ma niebezpieczeństwa? To może ten pan w koloratce poinformuje, kto miałby się tym lekarzom objawić, żeby ich opinia mogła być potraktowana jako wiarygodna, mająca naukowe podstawy???? Może pan Mengele uznany zapewne za świętego w sekcie, do której tego typu duchowo należą? A może jak ważny pan w koloratce taki pewny dobrodziejstw tych preparatów, to niech instytucja religijna, do której bezpośrednio, oficjalnie należy (nie mylić z Kościołem) niech weźmie odpowiedzialność finansową i wypłaca odszkodowania, renty dla ofiar i ich rodzin w razie śmierci od tego preparatu.
matis892021.07.30 17:15
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Ecce2021.07.30 19:39
Czemu masońska łachudro bez przerwy floodujesz ten portal "objawieniami", o których już każdy zainteresowany już wie, że są fałszywe?
matis892021.07.30 20:26
Za tymi aborcyjnymi, demonicznymi szczepionkami Antychrysta stoi właśnie masoneria globalna. Także pomyliło Ci się. Proroctwo co każdy widzi spełniło się na naszych oczach, mamy globalne szczepienie masonerii. Masoneria i ich pachoły lewactwo naganiają do tego szczepienia.
Anonim2021.07.30 16:35
/stp/ Ponoć we Francji zabrakło braterstwa, czyli lekarze nie podeszli z informacją, by usunąć obawy wobec szczepionek /...../ Czy u nas tak było? Nieco bardziej agresywnie ze swoimi deziformacjami wystąpili przeciwnicy zdrowia, szczepionek i maseczek. Ale dlaczego niektórzy, dość rozgarnięciu, nadal tkwią w tym antymaseczkowym, antyszczepionkowym, antyrestrykcyjnym kołtuństwie? Przecież to nie tak trudno zrozumieć, że mamy do czynienia z PANDEMIĄ, która może zdegenerować zdrowie całej ludzkości, jeśli się jej nie połozy tamu, zdecydowanej choć bolesnej! Na pandemię z jej natury nie wystarczą jakieś półśrodki. Tu trzeba iść tylko "na całego"! Jeżeli nie, to ja przedłużymy na dziesiątki lat! Ona pozostanie z nami na zawsze, na naszą zgubę! Tak mówię od jej początku i to się mi sprawdza!!
katolik2021.07.30 16:08
pod płaszczem braterstwa kryje się poddanie człowieka szatanowi przez chemię genetyczną. masoni wykorzystują religię do mordu na ludzkości. Nastąpi i tak upadek szatanstwa.
matis892021.07.30 15:48
Dlaczego tacy lewaccy ''kapłani'' od Bergoglio nie zachęcają wiernych do aborcyjnych szczepionek, mówiąc im - przyjmijcie aborcyjną szczepionkę, Pan Jezus to popiera, Panu się to podoba i jest to dobre dla Pana Jezusa ???????????? Ponieważ są niewierzącymi lewakami i wiedzą że są oszustami, a w to kłamstwo wierni im nie uwierzą i się zdemaskują jako oszuści. Dlatego Judasze leją wodę, mącą, w kłamstwach się gimnastykują.
Przeciw kretynom2021.07.30 15:41
Gnoje pseudo - pasterze, aby usprawiedliwić te toksyny wymyślili wytrychy słowne pokroju " bliższy czy dalszy związek z grzechem aborcji" Każdy kto przyswoi choć podstawową wiedzę jak tworzy się unieśmiertelnione linie komórkowe z płodów ludzkich a ma Ducha Bożego w sobie nie tknie tych preparatów. Jeszcze podle grają na emocjach mówiąc o jakimś braterstwie. A gdzie braterstwo z zamordowanymi dziećmi?
siewie2021.07.30 15:36
dc. Mengele i A.H przeprowadzali eksperymenty i segregacje i wiemy czym to się skończyło, Czy mamy powrót faszyzmu czy zgniłego komunizmu mającego za zadanie rodziny, ograniczyć wolność a raczej ją zdeptać. A posłuszni wasale , judasze za EU i dolary wprowadzają je w życie. Rozwiązać ten zgniły i patologiczny parlament z zapyziałym rządem ale czy to jest ten Nasz prezydent czy żyrandol??????
matis892021.07.30 15:33
Kolejny lewakoateista ubrany w sutannę, udający kapłana. Judaszu Twoim obowiązkiem jest przestrzeganie wiernych przed ABORCYJNYMI, demonicznymi szczepionkami Antychrysta. Pan Jezus nigdy nie zaakceptuje czegoś co ma związek z aborcją. Dlatego służysz Antychrystowi bo to jego dzieło. Zdejmij sutannę i skończ oszuście udawać kapłana i katolika.
edek2021.07.30 15:30
w naszej parafii od dawna panuje segregacja sanitarna. Komunie Św. pierw przyjmują ci lepsi tz. na stojąco i do ręki, a ci gorsi co chcą przyjąć komunie na kalecząco i do ust na końcu.
T2021.07.30 15:25
Kto jak kto ale ksiądz powinien wiedzieć, że te "szczepionki" nie powstałyby gdyby nie zbrodnicze eksperymenty na embrionach ludzkich. No to proszę mi jasno odpowiedzieć - mówię do hierarchii - aborcja jest w przypadku szczepionek, leków, kosmetyków itd już dopuszczalna? Tak samo In-Vitro? Uważajcie księża bo komu duzo dano, od tego będzie się dużo wymagać! Kompromis ze złem to katastrofa dla was!