12.07.18, 13:00

Gawłowski jeszcze dziś wyjdzie z aresztu

500 tysięcy złotych kaucji za Gawłowskiego. Jeszcze dziś wyjdzie z aresztu "Gawłowski wyjdzie dziś. Sąd oddalił wniosek prokuratury o wstrzymanie wykonalności orzeczenia" napisał na swoim profilu twitterowym Roman Giertych.

Prawnicy mają wpłacić 500 tysięcy złotych kaucji. Decyzję wydał Szczeciński Sąd Okręgowy, który to rozpatrywał wniosek prokuratury o przedłużenie tym czasowego aresztowania. Zastrzeł jednak, że kaucja musi zostać wpłacona w ciągu 14 dni. Dopiero w momencie, gdy 500 tysięcy złotych zostanie wpłacone poseł Gawłowski wyjdzie na wolność.

"Złożyliśmy zażalenie na decyzję sądu o warunkowym areszcie dla Stansława Gawłowskiego, a także wniosek o wstrzymanie wykonania postanowienia" - poinformowała rzeczniczka prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Przypomnijmy, poseł Platformy Obywatelskej przebywa w szczecińskim areszcie od połowy kwietnia. Usłyszał pięć zarzutów, m.in. przyjęcia co najmniej 175 tysięcy złotych łapówki w gotówce, a także zegarków o wartości około 25 tysiecy. Sprawa dotyczy lat, w których pełnił on funkcję wiceministra ochrony środowiska w rządzie PO-PSL.

or/Polsatnews.pl