09.09.16, 11:10Fot. Youtube

Gdyby rządziła PO, ci uchodźcy byliby w Polsce

Sytuacja we francuskim Calais staje się coraz bardziej napięta. Wielkie obozowisko ma być zlikwidowane, a hordy uchodźców starają się za wszelką cenę przedrzeć do Wielkiej Brytanii.

Francuzi mieli już serdecznie dość tzw. "dżungli" w Calais, czyli gigantycznego obozowiska, w którym przebywało 10 tys. uchodźców. Wokół miejsca wieczne borykano się z rozbojami, uchodźcy wielokrotnie wdawali się w walki z policją. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o jego likwidacji.

Teraz uchodźcy robią wszystko, aby dostać się do Wielkiej Brytanii. Atakują nawet ciężarówki zmierzające na Wyspy Brytyjskie. Jeden z internautów zamieścił w sieci film, na którym widać, jak grupa uchodźców poustawiała na drodze konary drzew, by spowolnić pojazd i następnie próbować się do niego wedrzeć. Ciężarówka została też obrzucona kamieniami. 

Jak to dobrze, że w Polsce nie musimy borykać się z takimi problemami jak Francuzi i Brytyjczycy. Ci ostatni niedawno zapowiedzieli nawet budowę kilkumetrowego muru, by chronić się przed uchodźcami. 

Oto nagranie ataku uchodźców na ciężarówkę. 

ds