22.03.18, 18:28Zdj. Piotr Drabik, lic. CC BY SA 2.0, via Flickr

Gliński: 'Tygodnik Powszechny' sięgnął dna!

 "W PRL czytało się "Tygodnik Powszechny" z felietonami Kisiela. Dziś TP znalazł się na dnie"- napisał na Twitterze wicepremier i minister kultury, prof. Piotr Gliński. 

Polityk odniósł się w ten sposób do tekstu opublikowanego ostatnio przez "Tygonik Powszechny". Autor skrytykował pomysł wicepremiera na stworzenie Muzeum Getta Warszawskiego.

"Być może jakimś pomysłem na kłopoty, jakie stwarza rządzącym Muzeum POLIN, może być nowo tworzona placówka – Muzeum Getta Warszawskiego, o której wicepremier Piotr Gliński powiedział, że ma być „muzeum 800 lat miłości między dwoma narodami”. Getto jako symbol miłości między narodami to dopiero koncepcja warta grantu"-napisano na łamach "TP". Szef MKiDN poczuł się dotknięty tym tekstem. 

"Przypisywanie mi przekazu jakoby getto miałoby być „symbolem miłości między narodami” jest zwykłą kalumnią. Natomiast muzeum getta może być wyrazem takiej miłości chrześcijańskiej"-skomentował Gliński na Twitterze.

Minister podkreślił, że jego zdaniem "Tygodnik Powszechny" znalazł się na dnie, choć kiedyś, w czasach PRL, chętnie go czytał. 

 

 

yenn/Twitter, Fronda.pl