04.11.13, 09:48Jarosław Gowin (fot. Piotr Drabik_Wikipedia)

Gowin: Zarząd PO próbuje zamieść korupcję pod dywan

Decyzja zarządu Platformy Obywatelskiej w sprawie Dolnego Śląska to próba zamiecenia korupcji pod dywan. Nie doceniłem skali pompowania kół w Platformie” - komentował w rozmowie z TVN24 były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. W jego ocenie, to właśnie Donald Tusk przyzwolił na „systemowe rozwiązania, które korumpują polityków”.

Gowin zapewniał także, że jego odejście z PO nie jest końcem kariery politycznej, a jego nowe ugrupowanie stworzy nową jakość w Polsce. „Wokół mnie są tysiące ludzi, którzy chcą mi pomóc w budowaniu oddolnego ruchu wprowadzającego przemiany społecznych, to będzie nowa jakość w polityce” - deklarował.

Były minister sprawiedliwości odniósł się również do ostatniego incydentu z udziałem posła Przemysława Wiplera. „Wipler umiał się zachować honorowo, co do oceny samych faktów, to chcę zobaczyć to nagranie - dodał Gowin.

MBW/Dziennik.pl/TVN24

Komentarze

anonim2013.11.4 11:01
Działaniami (tymi ostatnio ujawnionymi zwłaszcza) PO powinna zająć się prokuratura. Gdyby to był normalny kraj.
anonim2013.11.4 11:05
A te nagrania to niby skąd ? Ależ Panie Ministrze - przecież struktury PO wywodzą się w prostel linii od struktur esbeckich, WSI itd... - których całe istnienie od pokoleń opiera się właśnie na kryminalnych działaniach takich jak ciągłe inwigilacje, podsłuchy ...... Dalej z grzeczności nie wymieniam - bo i tak powszechnie wiadomo.
anonim2013.11.4 13:17
Za chwilę dowiemy się ,że nic się nie stało a afery podobnie jak hazardowej, Amber Gold, czy taśmowej nie było... . To co Platforma zrobiła z Polską jest trudne do wyrażenia w sposób parlamentarny, państwo za czasów Millera i SLD przy platfusowych macherach to było jeszcze nic.